Téma: Eurolite TS-3 a generátor umělé mlhy

Přistály mi na stole tyhle dva stroje s prosbou o oživení a kontrolu funkce.Jelikož se v tomhle absolutně neorientuji,tak tímto prosím znalé o pomoc.
Jde mi o dvě věci:
Na generátoru mlhy je vstup pro dálkové ovládání.Jedná se o ovládání zkratem vodičů?

Co se týká Eurolite,rád bych věděl co tento stroj pohání,co ho krmí?Stačí přivézt audiosignál na XLR,nebo to chce další mašinku?
Díky za případné info.

Re: Eurolite TS-3 a generátor umělé mlhy

Obávám se že to bude spíš řízené DMX. Takže XLR jsou datová kominkace, ani zkrat, ani audiosignál s tím nei neudělají.
Tedy datová komunikace po sběrnici DMX protokolem.
Jak generátor mlhy tak ten scaner.

Re: Eurolite TS-3 a generátor umělé mlhy

Na scanneru je vstup DMX control,ale i mikrofonní vstup.Tam počítám že to nebude jen tak.Ale na generátoru je jen jack,je to jednoduchý starý stroj.Po zapnutí se sám ohřeje,deska elektroniky obnáší jen pár trandů a trafo.
Co obnáší ten DMX protokol,předpokládám další strojovnu...

Re: Eurolite TS-3 a generátor umělé mlhy

http://cs.wikipedia.org/wiki/DMX512

Re: Eurolite TS-3 a generátor umělé mlhy

Díky,fajn.Alespoň se v tom nemusím vrtat...

Re: Eurolite TS-3 a generátor umělé mlhy

Niekedy to býva DMX a niekedy riadenie 0 - 10Volt.

Re: Eurolite TS-3 a generátor umělé mlhy

djsteve 0-10V mívaly starší Dimmery.
Jak bys jím chtěl ovládat Scaner? Protože pro něj potřebuješ ovládat minimálně 4 serva:
1 - x pohyb zrcátka
2 - y pohyb zrcátka
3 - barva
4 - clona (ne jako u foťáku zavření irisový clony, ale otočení karuselu s vloženou clonkou - to monou bát nápisy, hvězdičky,...)
někd i 5 - rychlost otáčení clonky

Navíc Anti už našel na konektoru nápis DMX.
Ten přepínač bohužel obsahuje jen adresaci na sběrnici, nikde jsem nenašel jak jej přepnout na mikrofon. A pro DMX potřebuješ ovládací pult. Nicméně jako běžný test můžeš vyzkoušet že po zapnutí napájení by měl rozvítit lampu, nastavit plnou clonku (světlo neproniká ven žádné) a zaparkovat zrcátko do výchozí polohy (doprostřed). Ale nikdy jsem to neměl rozebrané, zatím jsem vždycky viděl jen v chodu, případně výměnu žárovek.

Re: Eurolite TS-3 a generátor umělé mlhy

Nula až desať bývajú už nastavené presety. Používal to napríklad TRIX v monscanoch a iných hračkách. Ak je tam DMX protokol tak DMX.

Re: Eurolite TS-3 a generátor umělé mlhy

ja k tomu mel tlacitko na kabelu, kterym jsem mohl poustet mlhu smile

Re: Eurolite TS-3 a generátor umělé mlhy

Tak scanner je schopen fungovat i bez protokolu,postačí si s integrovaným mikrofonem a dostatečně silným hudebním signálem.
Co se týká vyvíječe,má po smrti čerpadlo na kapalinu,jinak je to jednoduchý stroječek s topným tělesem na 230 a jednoduchou elektronikou na spínání čerpadla...