Téma: MB Quart PWE 130

Ahoj, měl bych hned 2 otázky.
První je, že jsem našel na půdě tyhle repráčky se vším všudy ( výhybky apod. ) a je na nich hodně prachu - jak nejlépe zbavit repráčky prachu ? Určitě to vyzkouším kompresorem ale ja tam byly dlouho, tak se nějaký ten prach dostal mezi cívku a magnet a to kompresorem neodstraním -> co třeba taková koupel v destilované vodě ? Nebo tím kompresorem bych spíše nafoukal více prachu mezi tu cívku

A druhy - Napadlo mě, že bych z nich udělal satelity ( výškáče jsem tam taky někde viděl ) místo těch geniusu co ted mám. Hrálo by to dobře ? A popř. do jakého objemu bych je měl dát ( samozřejmě uzavřenka )

Re: MB Quart PWE 130

Velmi jemne navlhcenou handrickou prejdes prednu a zadnu stranu membrany a popripade zavesu a to je tak akurat vsetko.
Na objeme nejak velmi nezalezi (bez parametrov ti to ajtak nikto nepovie), sprav bednicky ktore budu tak velke aby ti vyhovovali, hlavne ich ale vytlmi zvnutra.

Hrat to bude podstatne lepsie ako to od Geniusu, neviem ci ale nebude skoda pripajat take repraciky na taky zdroj signalu.

Re: MB Quart PWE 130

děkuji za rychlou odpověď.

Tak zdroj signalu bude zesilovač s dvěma LM3886. Právě proto se ptám na ten objem, aby to hrálo co nejlépe smile

Re: MB Quart PWE 130

Zase ahoj, tak jsem hledal a zjistil jsem, že se jedná o http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-a … rt-pce-213 .
Středobasové jsem očistil a zkoušel - ale mám takový pocit, že jsou přidřené - neporadíte mi někoho na posouzení a popř. levnou opravu z okolí Brna nebo Zlína ? A ano, umím hledat a našel jsem hodně lidí, ale nevím, zdali by se na tuhle značku podívali.