Re: Transiwatt

Teda fuj trafa ...

Re: Transiwatt

to už se tam můžou rovnou dát lampy ...

Re: Transiwatt

rvx73 napsal:

danhard: nj, když nikdo v tý době nevymyslel nic lepšího ... smile

To bych tak neviděl, mě inspiroval k tomuto zapojení mixpult se zesilovačem od Voleníka a Šimečka v RK 73/1, tak se ptám, kdo se kde inspiroval ?

Re: Transiwatt

Ještě mám dotaz jaká má být teplota při nornálním provozu já mám 53 c / Rozmery žebrovaneho chladiče 16x9 cm černy elox .

Re: Transiwatt

Jestli je to venku z krabice, tak aby jsi se nespálil smile

(upravil rvx73 15. 6. 2014 19:31)

Re: Transiwatt

danhard napsal:
rvx73 napsal:

danhard: nj, když nikdo v tý době nevymyslel nic lepšího ... smile

To bych tak neviděl, mě inspiroval k tomuto zapojení mixpult se zesilovačem od Voleníka a Šimečka v RK 73/1, tak se ptám, kdo se kde inspiroval ?

to už tak na světě chodí ... slovy klasika: jedni orají a vláčejí, druzí sklízejí smile

jinak za ten odkaz na RK díky, koukám že je tam hezky vysvětlena funkce bootstrapu

(upravil hcrevize 15. 6. 2014 19:45)

Re: Transiwatt

m.sommer333 napsal:

Teda fuj trafa ...

S elektronkama tam snad trafa nejsou?

rvx73 napsal:

to už se tam můžou rovnou dát lampy ...

To můžou bude to zhruba stený na parametry...........

Web

Re: Transiwatt

Zdravím pánové teď se chystám na tule akci co si na to myslíte viz. schéma .

http://skay3.rajce.idnes.cz/TW#tw_silny.jpg

(upravil zuki 16. 6. 2014 9:20)

Re: Transiwatt

Porovnej to s sch od microlan v příspěvku #150 a doplň si do sch co v tomhle sch chybí... Např. bez pár diod pro přepětí (aspoň nějaký klidový proud konců, či aspoň budičů) tam bude značné  přechodové zkreslení atd...

Osobně bych přidal do série k diodám as ještě jednu schotky, ale spíš bych dal místo nich jeden tranzistor a dva odpory (jak se zde noblesně říká násobič Ube, ale to už vyžaduje aspoň vědět, jak to vše funguje) atd... Pak se už ale začíná ztrácet původní styl a "primitivnost" smile zapojení... který osobně "nemusím"...

Re: Transiwatt

S diodama počítám .

(upravil jik 16. 6. 2014 10:27)

Re: Transiwatt

m.sommer333, kolem Transiwattů je tady na fóru tolik, ale tolik napsáno, že se mnoho otázek už delší dobu opakuje. A to i několikrát. Ani Tvoje otázka není v tomto vyjímkou.

Koutek pro začátečníky a méně pokročilé - Transiwatt 2010 - strana 15. Tam se o Tebou zmíněné "chystané akci", kterou vyvinul pravděpodobně Betaron, také trochu diskutuje.

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 66#p190466

A vůbec - myslím si, že kdyby člověk strávil dva večery hledáním na tomto fóru pomocí vhodně volených klíčových slov a hvězdiček "*", dozví se toho tolik, že toto vlákno nemuselo možná ani vznikat. Zesilovač Transiwatt (myšleno jeho schéma obecně) je asi nejfrekventovanější zapojení na tomto fóru. Jenom hledat hledat a hledat smile .

Edit:

A tady ho Betaron představuje...

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 28#p169028

Re: Transiwatt

Hordek napsal:

danharde:- ten problém, když sem se TW-čky zabýval se u mne neprojevoval ---

S přebuzením a s frekvencí ke konci pásma ujíždí s pracovním bodem všechny střídavě vázané zesilovače. Záleží nakolik to v přípustné míře vadí.
Buď si Hordek natolik omezený, že to nevíš ani nevidíš, holt ty elektro-kroužky nenaučí všechno smile nebo jsi natolik nábožensky zaslepený, že si ani nějakou negativní vlastnost nepřipustíš, když už jsi se rozhodl za tuto modlu bojovat.

Re: Transiwatt

JIK : Taky jsem to tady našel ... ale dám to z nových součástek ...

a ůprav co ste mi poradily ... Akorát mne štve zvukovka kurva šumí ( Na desce )

Jo dneska si jdu pro součástky a bude se bastlit už se teším ...

(upravil Hordek 28. 6. 2014 15:06)

Re: Transiwatt

.

(upravil reeb 16. 6. 2014 15:38)

Re: Transiwatt

Jakým škopkem se na to díváš?

To že nevidíš přechodák na škopku, neznamená že tam není smile

Web

Re: Transiwatt

Presne tak, silná NFB niečo doženie, takže to na škopku neuvidíš, na spektre (a zvuku) sa to ale prejaví. Mám myslím odložené merania nejakých TW, pripojím večer, ako vyzerá spektrum napr. CCIF 13+14kHz. Aj v porovnaní s bežnou komerciou (súčasnou aj dobovou) je to katastrofa...

(upravil reeb 25. 4. 2016 8:12)

Re: Transiwatt

Ono ten TW nějak hraje ale při přepnutí na "normální" zesilovač je to skok, hlavně ty hrozné výšky..

Doporučuju tuto upravu:

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 95#p288795

Web

Re: Transiwatt

Hordek napsal:

..."někdo" poukazoval na veliký přechoďák konců TW-čka, tak sem hodil jedno na škopek a od nuly po skoro 3Vpp se žádnej přechoďák nekonal...

Dyť to říkám, že vidíš houby a ani vidět nechceš.
Když už je vidět přechoďák na škopku, tak je už v % a slyšíš ho jako jasný zkreslení.
Když je kolem 0,1%, tak ho na škopku nevidíš, ale slyšíš to na šmatlavejch vejškách, když ti to TWčko podmázne ještě pěknou druhou harmonickou, tak se přidá líbivé teplé zabarvení.
Hraje to bezvadně, bohužel ale něco jiného, než do toho pouštíš.

(upravil Hordek 28. 6. 2014 15:06)

Re: Transiwatt

.

(upravil danhard 16. 6. 2014 19:19)

Re: Transiwatt

Hordek napsal:

A na 30-let starý zapojení je další měření dost dobrý...

Dyť to taky říkám, že to pánové  Voleník a Šimeček měli dostatečně dobrý a to s KU605 a 4NU74 a taky věděli přesně jak funguje a byla škoda, že to odpískli.
To ale neznamená, že tam nejsou problémy, který by se nedali vylepšit.

ps. taky o bastlení nad takovým typem zesilovače se tady bavíme, ale od tebe Hordek jsem slyšel jen nějaký ódy, jak to přehrálo nejakej NAD a chvalozpěvy na nějaký neveřejný Jandovy úpravy, který to božsky vylepší a máš je jen ty.
Kdyby to za něco stálo, tak to snese kritiku.
Tak si to laskavě nechej, třeba to jednou pěkně prodáš a sem už laskavě nelez !