(upravil Hordek 28. 6. 2014 15:07)

Re: Transiwatt

.

(upravil microlan 14. 6. 2014 18:43)

Re: Transiwatt

danhard: 120 ohm je v obrázku, kde jsem to zapoměl opravit, v tý simulaci je 65 ohm. Pokud to chce někdo testovat tak tam musí dát trimr, a nastavit kliďák v zahřátým stavu na nulu

// jo na odbuzovací odpor jsem zapoměl

Re: Transiwatt

microlan Takže konečné schema vypadá jak ?

Materialu je na stavbu dost ale ucelený baliček s plošnym spojem a potiskem to by bylo super ...

Re: Transiwatt

microlan: Proč to nazýváš odbuzovací odpor?

(upravil microlan 14. 6. 2014 20:36)

Re: Transiwatt

No konečné schema ne, jen jsem chtěl graficky vyjádřit danhardovy návrhy na úpravu. Schema po korekci danharda vypadá takto:

http://www.falstad.com/circuit/#%24+1+5 … .8+0+-1%0A

je to jen budič a konec, transiwatt má ještě jeden stupeň s další celkovou zpětnou vazbou, tišťák se mě na to nechce dělat, jednak to neumím a za druhý to můžeš udělat drátovačkou na chladiči, pokud to chceš testovat

Re: Transiwatt

A schema je kde ???  Tohle jen okaz na program .

Re: Transiwatt

Docela jsem napnutý, jestli to Perpetum mobile opravdu vznikne smile Ideálně to dotáhnout do parádního jednotranzistoráku.

Re: Transiwatt

Tak si ten jednotranzistorák udělej...  Jeden trandík a tlumivku do kolektoru/drainu.

Re: Transiwatt

Při rychlým buzení to totiž odpuzuje velký příčný proud a proto, že se p a b často plete, tak to tak vostalo, "p" otočíš a je to "b", "o" je ze všech stran stejný to nemusíš otáčet.

Re: Transiwatt

Aha, tobě nejdou simulace, asi chyba v javě, tak tady je printskrín

http://elektrotest.cz/files/images/elektro/tw3sim.jpg

Re: Transiwatt

Nechapu o čem píšeš Microlane

Re: Transiwatt

příspěvek v 21:00 je určen hazysovi

příspěvek 21:05 je určen Tobě, anšto Ti asi nefunguje ten java simulátor, tak jsem přilepil ještě obrázek toho simulátoru, protože i mě to na některých PC, zejména UNIX-ového typu nefunguje vždy korektně. Protože od doby kdy se o javu stará Oracle to stují za starou belu. (ta java)

Re: Transiwatt

Díky  Microlane

(upravil microlan 15. 6. 2014 11:52)

Re: Transiwatt

Jo a stím tišťákem to není tak neřešitelné. Zdejší člen dhaman, navrhnul pěknou desku, pokud by s tím souhlasil, tak bych se pokusil tam ten jeden odpor, tranzistor a 2 diody domalovat

Re: Transiwatt

To by bylo super!!! Kdyby to bylo už na nové součástky tak by to bylo super dvakrát !!!

Re: Transiwatt

Hordek napsal:
danhard napsal:

Mě je jedno, jak ty zesilovače hrajou, ale když jsou tam nějaký technický problémy, který mají vliv na vlastnosti a opakovatelnost, tak mě to zajímá, to je poučný.
Ale Janda si asi chtěl ty údajná "vylepšení" vzít do hrobu, jinak by to nesvěřil takovýmu náboženskýmu fanatikovi jako je Hordek smile
O víře se totiž diskutovat nedá, jelikož by to mohl někdo "racionálně" napadnout.
Audio Racionálně smile


Až na to Ty Máčo, že v 99,9% mých poslechů používám lampáč od renomované firmy za cenu nový fabie combi v plný palbě --- ano to je mé Audio racionálně. mad

Proč Transiwatty obhajuju, jsem už vysvětlil, výše --- za tu cenu totiž mladej bastlíř nic lepšího nepostaví --- DPA je drahý a konplikovaný, HYPA ještě dražší a komplikovanější --- to první mu pak přinese chladnej, uječenej, až plechovej zvuk, to druhý zas nepřirozeně ostrej a pichlavej, byť lepší než to první, to je fakt.

Doufám, že ti to stačí.

No od Tebe mě to stačí Hordek.
Je vidět, že jsi ignorant, který asi ani nedovede pochopit, co se říká:
"Mě je jedno, jak ty zesilovače hrajou ..." a je mi taky u prdele, na jakej lampáč posloucháš.
Ale když je tam nějakej problém, tak se ho snažím odstarnit, nebo aspoň zjistit, co to konkrétně způsobuje.
Viz třeba ujíždění pracovního bodu konce při 20kHz - a co jste zjistili ? kulový.
U TW120 ti to můžu říct přesně, může za to zkurvenej Jandův návrh hodnot zapojení smile

Re: Transiwatt

danhard: nj, když nikdo v tý době nevymyslel nic lepšího ... smile

Re: Transiwatt

Ještě že máme tady na audiowebu takové dobré duše co mi pomahají jako je nalimko33 , danhard , microlan , kazzatel , Sinclair .
Díky jim ma aspoň clovek šanci se neco naučit .

(upravil Hordek 28. 6. 2014 15:07)

Re: Transiwatt

.

(upravil hcrevize 15. 6. 2014 13:46)

Re: Transiwatt

Pokud se vám zdá TW spožitý postavte si tohle:
http://www.susan-parker.co.uk/zeus-about.htm
pouhý 2 trandy a už to jede.............. yikes

Web