Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Problemy s tranzistory

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

(upravil pada132 20. 5. 2014 21:08)

Téma: Problemy s tranzistory

Zdravim , mam problem , jsem uplny zacatecnik a potrebuju poradit jak mam vybirat tranzistory. Na webu http://cz.rs-online.com jsem se zacal divat po tranzistorech bc546. Vsiml jsem si ze jsou u nich pripsane kategorie napr. spinaci , zesilovac apod. Je mi jasne VOCOGO ale chcu se zeptat , kdyz mam schema a u soucastek je napsane jen napr. BC546 , tak jak mam vybirat z toho seznamu? Tim problemem mam na mysli koncovky BC546ATA napr. Muze mi nekdo prosim vas osvetlit ci poslat nejaky web kde je tenhle problem osvetlen , jak mam poznat z te koncovky jestli je spinaci ci makovy nebo takovy... A z tech schemat mam vybirat jak? diky

Re: Problemy s tranzistory

google a datasheet by mohl poradit, ty trandy se liší rozptylem zesilovacího činitele BC546A , B nebo C skupina. Typ tranzistoru volíš podle učelu použití nejčastěj podle záverného napětí Uce, kolektorového proudu Ic, ztrátového výkonu Pc případně mezního kmitočtu fT...

Web

Re: Problemy s tranzistory

Přesně jak říká kolega reeb, najít si patřičný datasheet od seriózního výrobce a hledat. Pokud by byla problémem angličtina, vzít si k tomu ještě slovník.

Re: Problemy s tranzistory

Ok , zkusim se stim poprat , zkusenosti moc nemam ...díky

Re: Problemy s tranzistory

Google -> BC546ATA -> prodejce Mouser, technické informace -> datasheet Fairchild -> BC546, A -  selekce podle proudového zesílení 110~220, TA - způsob balení, ammo pack, papírový pásek.

Re: Problemy s tranzistory

Třeba nemá Google

(upravil danhard 21. 5. 2014 16:43)

Re: Problemy s tranzistory

To byl obecný postup pro blondýnky, když nevíš, kdo by ti to prodal. Na RS se podíváš do datasheetu rovnou smile Má tam jak výrobce, tak jeho datasheet s podrobným popisem značení.
Samozřejmě, vždy se najde nějaký hovado, co k tomu má nejapnej komentář, pak nemá bejt jeden sprostej, že ?

(upravil jardag69 21. 5. 2014 17:15)

Re: Problemy s tranzistory

viz reeb 2

(upravil danhard 21. 5. 2014 17:33)

Re: Problemy s tranzistory

Tazatele zajímala ta nevýznamná písmenka na konci, nemyslím, že by to tu někdo rozebíral.
Ale jak jsem řekl, vždycky se najde nějaké vymaštěné hovado, které k tomu má OT poznámky.

Re: Problemy s tranzistory

No , trochu me matou ty pismenka , na GESu  GEMu atd. se mi zda  , ze jejich dokumentace jaksi nekdy nepatri ktem spravnym tranzistorum ci soucastkam... Na RS jsem jeste nic nekupoval takze nevim zda se da na ne spolehat ...

Re: Problemy s tranzistory

danhard 9   Ano, ano. A pozná se podle urážek a napadání ostatních. Takový je prostě internet sad

Re: Problemy s tranzistory

To je právě rozdíl mezi GES, GEM který tam dají data od generačních typů a pak ti dodají nějaký neznámý pajcy, nebo druhovýrobce, na těch může být napsáno cokoliv.
RS tam uvádí výrobce i jeho značení i datasheet v kterém je značení uvedeno.

Re: Problemy s tranzistory

Od RS jsem kdysi dost kupoval pro svého tehdejšího zaměstnavatele, ve své době vytvářeli dojem lepšího dodavatele: termíny dodání, ochota komunikovat, luxusní dvoukilový tištěný katalog, vymakaný katalog na CD s online odkazy. Po čase jsem zjistil, že jim nedělá problém dodat v opakovaných dodávkách třeba UC3845 od pseudovýrobců z celého světa s patřičným rozptylem vlastností... i poznal jsem, že je to takový Conrad v britském podání ale hlavně za britské ceny. Na pár technických dotazů pak odpověděli z RS tak, že tam snad musela sedět blondýna.
Taky mi došlo, že ten bachratý katalog, který zákazníkovi vnutili při druhé objednávce, někdo musí zaplatit a kdo asi.
pada132: když ve schématu je jen typové značení bez roztřídění, tak se předpokládá že na tom buď nezáleží, nebo že je autor i čtenář na stejně vysoké úrovni a schéma berou jen jako náhled k inspiraci.

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Problemy s tranzistory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£