Re: SATA výrazne poruchovejší konektor než IDE?

U těch značkových PC Siemens a Olivetti jsem měl na mysli spíš celkovou koncepci propojení komponentů než jen externí připojení myši a klávesnice. Tam nebyl žádný chumel pitomých plochých kšand křížem krážem do jednoho maglajzu, ale skládačka propojovacích modulů, každý blok měl svoje místo a svoje konektorové připojení. Nevýhodou byla nemožnost výměny za jakýkoliv nesystémový komponent od jiného výrobce, výhodou byl kulturní a spolehlivý stroj v okamžiku uvedení do služby.

Re: SATA výrazne poruchovejší konektor než IDE?

Ja vám neviem, okolo počítačov sa "profesionálne"  točím už viac než 10 rokov, ale žeby boli Sata káble nejak mimoriadne nespoľahlivé som zatiaľ (klop-klop) nezaznamenal. Popravde - ani sa nepamätám, že by som riešil nejaký poškodený sata kábel... Síce keď som prvý krát videl sata  konektor na doske (prvé boli ešte bez toho „rámčeku“), tak som si pomyslel „toto navrhoval zase nejaký inginíír mega žaluď“ . Ale pri troche opatrnosti som s tým nikdy problém nemal... Či už beriem počítače ktoré som raz poskladal a rovnakom stave sa vyhodili (alebo bežia dodnes). Alebo napr. moje počítače, v ktorých som mal vždy min 3-4 disky + nejaké mechaniky, ktoré som neustále obmieňal. Dokonca, ešte keď zalomené koncovky neboli bežne dostupné, tak som ohýbal káble do pravého uhla tesne pri koncovke a nič sa nedialo. Zato poškodených ATA káblov som mal niekoľko, ale aj to nástupom 80 žilových - 40 žilové boli temer "nezničiteľné".   
Ale úplne opačnú skúsenosť mám s redukciami napájania Sata-molex. Tejto hrôze som sa vždy snažil vyhýbať, a ak som ich už musel požiť, tak som si dával záležať na tom aby boli použité iba raz. Čiže ak sa to už 1-2 krát rozpojilo, tak som ich buď priamo hádzal do koša, alebo som „napružil“ kontakty v molexe.  Toť moja skúsenosť...