Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Identifikace [snad] tlakové jednotky

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

(upravil sagitarius 20. 2. 2014 19:22)

Téma: Identifikace [snad] tlakové jednotky

Prosím, nepoznáte někdo, co to je? Připomíná mi to čtyřnásobnou tlakovou jednotku k sirénám, ale jednotlivé "kloboučky", ve kterých je membrána, neobsahujou žádnej magnet, a na kontaktech je odpor neměřitelnej- nekonečnej [že by piezo?]
Ovem konstrukce neodpovídá tlakovému...
http://ferda64.rajce.idnes.cz/Nevim_co_to_je/

Web

Re: Identifikace [snad] tlakové jednotky

Jedná se o nějakej bastl čtyř piezo do jednoho zvukovodu. Ano, jsou to pieza, pod malou membránou je přilepený piezo měnič.

Re: Identifikace [snad] tlakové jednotky

Bastl to není určitě, je to celý vylisovaný, a našel jsem jich vyhozených několik kusů- rozbitých, tenhle jedinej byl komplet.

Web

Re: Identifikace [snad] tlakové jednotky

Tady jsou použitý 4 kusy, vzpomínám si, že v roce cca 1991 jsem opravoval nějaký pieza Peavey , typu T, 3 kusy v boxu a jejich patky a membránky a piezzo měniče byly přesněny zveřejněný.

http://www.sulit.com.ph/index.php/view+ … +1+pc+only

Pieza jsou to tedy "na tuty", ostatní "progůglovat"

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Identifikace [snad] tlakové jednotky

Spíš by mě zajímalo, na co se tohle používalo. Je to výrobek Motoroly, a pochybuju, že na běžný audio. Že by nějakej příposlech k radiostanicím? Na mluvený slovo celkem dobrý, má to takovej pronikavej zvuk. Teď jsem to zkoušel k radiostanici a docela dobře srozumitelný.

Web

Re: Identifikace [snad] tlakové jednotky

Příposlech k radiostanicím.. to jako pro lidi na druhé tribuně? Nebo jak sis to představoval lol

Je to houkačka z nějakýho auta. Dobastli si k tomu generátor a můžeš si hrát na chlupatý.

Re: Identifikace [snad] tlakové jednotky

No s těmahle piezama to asi moc rámusu kolem 2-3kHz nenadělá.  To bude spíš chodit někde okolo 8-10k, ne?

Re: Identifikace [snad] tlakové jednotky

A to víš jak, kam to má laděnou rezonanci? smile

Re: Identifikace [snad] tlakové jednotky

To ani bastlit nemusím, komplet sirénu tady mám. Odpojím origo tlakáč a zkusím. Mám ale obavy, že to bude slabý.

Web

(upravil ondra Ch 21. 2. 2014 15:34)

Re: Identifikace [snad] tlakové jednotky

Jsou to pieza a vypadá to na KSN1005A. Tady je měření od Huberta Mašína:
http://www.prodance.cz/files/dl/1/1819/ … n1005a.pdf
Ale co z charkou udělá ta horna "čort znáje"

Web

Re: Identifikace [snad] tlakové jednotky

Tipuju to na rozhlas někde ve fabrice.

Re: Identifikace [snad] tlakové jednotky

Tlampač s piezem? By asi moc nešlo lol

(upravil miro 21. 2. 2014 19:05)

Re: Identifikace [snad] tlakové jednotky

Plašič kun?

(upravil r.fl 21. 2. 2014 21:43)

Re: Identifikace [snad] tlakové jednotky

Psal, že srozumitelnost dobrá smile

Re: Identifikace [snad] tlakové jednotky

Hazys napsal:

...Je to houkačka z nějakýho auta....
...Tlampač s piezem? By asi moc nešlo lol...

Tak je to přesně naopak. Jako siréna nebo houkačka do auta na nic- je to slabý, a navíc před vlhkem nechráněný papírový membrány. Naopak jako tlampač do haly by to bylo dobrý, má to dost dobrou srozumitelnost mluvenýho slova. Nakonec- někde jsem na obrázku viděl tlampače přesně v tomhle provedení, akorát byly asi tak 4x větší- jenže byly na venkovní prostředí. Do fabriky by to stačilo a taky to nejspíš někde ve fabrice bylo, protože jsem jich našel v jedný fabrice, kam vozím zboží, několik vyhozených.

Web

Re: Identifikace [snad] tlakové jednotky

Zajímavý, každopádně piezo s papírovým trychtýřem jsem dosud taky neviděl. Odkud ta věc pochází - asi jsem tu informaci přehlédl? A přecijen na tlampač se mě to piezo pořád nějak nezdá...
Každopdáně piezo se na sirénu použít dá, velmi dobře, jen se musí dát do laděný komůrky a správně krmit.

(upravil sagitarius 22. 2. 2014 14:19)

Re: Identifikace [snad] tlakové jednotky

Těžko říct, na co se to používalo. Našel jsem je v jedný fabrice v kontejneru s odpadem. Na sirénu jsem to zkusil [na 100W] místo origo tlakáče. Nic moc. Ale na tnhle účel by právě podle mě ty papírový membránky ztrácely smysl. Ale právě na mluvený slovo dělají ty papíry příjemnější zabarvení zvuku, než jen "plechový placky".
Mimochodem- pořád mě nějak přitahuje ta možnost, že to mělo něco společnýho s radiostanicema- přece jenom je to silnou náplní Motoroly, a na venkovních akcích jsme taky často používali malý tlakáče jako příposlech radiostanic, který byly položený v autě, a tlakáč venku. A tohle má obrovskou výhodu, že to slušně vybudí i malej NF výkon, na rozdíl od klasickýho repráku.

Web

Re: Identifikace [snad] tlakové jednotky

Piezo se budí především napětím. 100W koncák do toho moc napětí nedodá. Piezosirény mají v sobě téměř vždy nějaký měnič na vysoké U, případně se piezo přímo budí z té indukčnosti.
Ale piezo na hlásné účely.. lol.

Re: Identifikace [snad] tlakové jednotky

Jenže Motorola nejspíš dělala jen ty měniče; horna bude mít jinej původ. Sice vypadá jako tování výrobek, ale ne zrovna moc propracovanej...

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Identifikace [snad] tlakové jednotky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£