Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Náhrada výškáčů TVM ARV104-00/4

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

(upravil Xhibit 27. 1. 2014 9:25)

Téma: Náhrada výškáčů TVM ARV104-00/4

Mám staré "kalba" bedny osazené TVM reproduktory. Typy repro teď přesně nevím, je tam na bednu  2x basák + střed + výška ARV 104-00/4 . Vyrobeny ale jinou firmou, ne TVM, i když to je teď celkem jedno. A teď se mě v nich podařilo odpálit výšky, připojováním vstupu koncáku když byl zapnutý, ani nestačily lupnout.
Měli ale už cosi za sebou. Při rozebrání vidím rozpadající se vinutí kmitaček, teplem olezlý lak na drátech, to vše nejspíš už z dřívějška. A tak řeším jak teď na opravu beden. Původní ARV jsou vhodné tak do recyklace.
Co náhrada za jiné výšky bez úpravy vyhýbky? Našel jsem RV 104-30/4 http://www.reproobchod.cz/rv-104-304-p2847 . Píše se zde i o MONACORu DTM-104 ,ten by byl asi lepší varianta nicméně není nikde k sehnání. Nemá s nimy někdo zkušenost, nebo s nějakou další náhradou? Nejde mě v tomto případě o žádný high-end smile, stačí když to bude hrát tak jako doposud a oprava bude proveditelná co nejjednodušším způsobem tj. výměnou kus za kus. Díky.

Re: Náhrada výškáčů TVM ARV104-00/4

nějaký takový bedny sem si do garáže upravoval a dal sem tam DT-300 místo ARV 104, kdybys chtěl, jsou volný a plně funkční. Můžeš tam dát i jinou výšku, ale bez úpravy výbybky to asi nebude dobrej nápad.

Web

Re: Náhrada výškáčů TVM ARV104-00/4

Bezproblémový reprák.
http://www.dexon.cz/katalog/reproduktor … -hifi.html

(upravil Xhibit 28. 1. 2014 14:36)

Re: Náhrada výškáčů TVM ARV104-00/4

Díky chlapi za tipy, akorát že oba zmíněné výškače jsem našel jen v 8ohm, a já potřebuju 4ohm. Chci dám dát něco co nebude vyžadovat změnu vyhýbky, jelikož nemám prostředky jak to pak změřit a odladit.

Neměl někdo v ruce ty RV 104? http://www.esapvm.cz/products/rv-103-30 … v-104-tvm/
Do Valmezu to mám navíc kousek, co mě akorát od těch výšek odrazuje je hliníková kalota. Na nic jiného momentálně dostupného v 4ohmech jsem ale nenatrefil..

Re: Náhrada výškáčů TVM ARV104-00/4

Nevím jestli seš slepej, ale ty výšky sem ti o kus nad tím nabízel. DO vetsiny beden nemuzes dat jinou vysku bez upravy, pokud to ma mit nejakou uroven. Tady by to asi slo, protože uz originál hraje šíleně. Jestli ale myslis, ze tam das neco jinyho a bude to bez upravy lepsi, tak bys musel mít sakra štěstí. RV 104 sem neslysel, ale vrazit do beden s hodnoutou litr /pred odpalením/ 600 za vysky, ktery na ty "vyhybce" budou hrat asi stejne naprd jako ty puvodni mi pripada skoda. Osobne bych zbytek rozprodal.

Web

Re: Náhrada výškáčů TVM ARV104-00/4

No pokud nejsem slepý vidím že mě nabízíš monacor DT-300. A ať hledám jak hledám nacházím jen 8ohm verzi. Neznám ten výškáč, tak nevím jestli se vyrábý/vyráběl ve 4ohm variantě, a jakou máš teda vlastně ty?

Na náhradu bez změny vyhýbky (úplně blbý nejsem, vím na co tam vyhýbka je) se ptám proto, protože jsem u RV 104 a DTM 104 našel psáno "přímá náhrada" ARV 104. Pak jsem našl ještě nějaký dexon, opět "náhrada ARV104" a opět jen v 8ohm.

Repráky si myslím mají větší hodnotu než litr, potřebuju je, nehodlám je rušit. Vrazit do nich chci co nejmíň, za cenu druhých výškáčů jim podobné ale nekoupím.
Stačí když budou hrát jak s těmi ARV, zázraky nečekám. Všude ale čtu o tom ARVčku co je to za hnus, tak mě napadla bláhová myšlenka že by s "přímou náhradou" mohli hrát třeba o něco lépe big_smile. Nebo taky ne, nevím...

(upravil Hippo007 28. 1. 2014 17:15)

Re: Náhrada výškáčů TVM ARV104-00/4

Mám dojem, že kmitačky, co prodává lukys na repromanii se dají použít do ARV104. Změní se tím chára výškáčů, ale u těchto beden bych to neřešil.

Myslím tady tyto.

Re: Náhrada výškáčů TVM ARV104-00/4

Asi sem to napsal blbě. Měl sem nějaký ETA bedny 2x188 + ARV a ty sem právě předělal na 1x 188 + DT 300 a ty původní výšky ARV 104 4Ohm mi zbyly, takže nabízím ty. Jestli je budeš chtít, za 200 za obě jsou k mání.

Web

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Náhrada výškáčů TVM ARV104-00/4

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£