Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprosoustava s ARN6614-bassreflex?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

(upravil zdenek00 24. 12. 2013 12:24)

Téma: Reprosoustava s ARN6614-bassreflex?

Dobrý den, mám doma již dříve dělané třípásmové reprobedny, na basy jsou použity ARN6614. Jde o vytlumené uzavřenky cca 26 l. Provozovány budou na zesilovači 2x35W. Problematice beden příliš nerozumím, proto prosím o radu zkušené: má cenu (nebo vůbec nějaký racionální podklad) dodělat do těchto beden bassreflexový otvor? Zdá se mi, že basové spektrum je nevýrazné, ale nechci neuváženě a možná nesmyslně začít bedny provrtávat. Dík za odpovědi.

Re: Reprosoustava s ARN6614-bassreflex?

Určitě budu zjebán místními odborníky, ale:
bassreflex v žádném případě. Tyto repro mají příliš vysoké Qt na to, aby se kamarádily s bassreflexem. Hrb na přenosové charakteristice mají dostatečně ošklivý i bez bassreflexu. Přidáním BR by se to jen zhoršilo a bedna by začla ještě víc "hučet".
ARN6604 jsou o něco ukázněnější basy, ale též to není na bassreflex vhodné.

Re: Reprosoustava s ARN6614-bassreflex?

No jo, je mě to jasný, z čokolády bič neupletu. Ty repráky jsem koupil cca před 8 lety v nějaké slevě asi po 2 stovkách, doma mám různý výškáče a střeďáky a tak jsem z toho udělal bedny. No a jak jsem si je pak hotové poslechl, tak byly jasný - dalších 7 let ležely a spaly. Teď je objevil syn a že by mu stačily - v podstatě na hry a občasnou muziku z PC. Tak mě napadlo, jestli by nešly aspoň trochu vylepšit, protože na těch basech jsou nějaký dost divný (středy a výšky jsou v pohodě), proto mně napadl ten nátrubek.
Ale každopádně děkuju za odpověď a přeju krásný svátky a šťastný rok 2014. A samozřejmě i ty další!

(upravil Pech. 23. 12. 2013 20:15)

Re: Reprosoustava s ARN6614-bassreflex?

pokud chceš těm reprákům, které nejsou úplne nejhorší, ale do BR se nehodí, nějak pomoci, dopřej jim větší objem. Já je měl ve dřívejších bednách v objemu 42L a basů bylo až běda, šlo to i dost dolů, nyní jsem přešel na osmiohmové předchůdce 6608 a ty mám dle místního projektu, ve 35L basů je ještě trochu víc.  Ty nynější, jsem kuchal z takových bastlů, kde byly v malým objemu a taky to dole nic nehrálo. Honím to zetawattem, kterej je už ale natolik překuchanej, že by se mu tak už asi říkat nemělo - nicméně cca 20w/8ohm.

POšli nám sem prosím nějaké fota toho jak je udělaná ozvučnice, aby tam nebyla nějaká jiná bota, protože 28L je pořád ještě objem, ve kterým by to mohlo trochu fungovat, když to bejvalo ve 28L.

Re: Reprosoustava s ARN6614-bassreflex?

Ono málo basů bych ani neřekl, spíš jsou takový divný, připomíná to místama takovej ten plastovej zvuk bedniček k PC. Možná to dělá ten hrb na 150 Hz, nevím, tolik dB to zase není, snad 7. Každopádně tam tu díru zatím dělat nebudu a po Novým roce se s mladým ještě domluvím.

Re: Reprosoustava s ARN6614-bassreflex?

pokud jsou "divný" jakoby bučivý tak to asi bude skutečně přetlumený tím malým objemem.

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprosoustava s ARN6614-bassreflex?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£