Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » MKP pracovne kondenzatory v jednosmernom napajani

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: MKP pracovne kondenzatory v jednosmernom napajani

Ahojte kolegovia, mal by som takyto dotaz. Mam nejake pracovne kondenzatory MKP, napriklad Arcotronics C.27.6ZC3 50u/420V~(3000h Class C)/470V~(1000h Class D) , a kedze k niektorym nemozem zohnat datasheet, a aj ked zozeniem, tak tento udaj tam nefiguruje, chcel by som vediet na ake max napatie jednosmerne V= moze napriklad kondenzator vyssie pracovat. Doteraz som vychadzal, sice s neistotou, z toho, ze 400V~ kondenzator musi minimalne zniest takuto hodnotu aj =. Chystam sa ale ich pouzit do finalnej aplikacie, tak chcem si byt isty. Moje vychodisko daneho udaja bolo zalozene na praktickom poznatku, ze napriklad klasicke MKT kondenzatory na 630V sa pouzivali ako odrusovacie na 230V~, takisto na niektorych kondenzatoroch je udaj uvedeny aj V~ aj V=, namatkovo Arcotronics MKP 1.44/A 200u/250V~/400V=. Udaje ako spickova hodnota, efektivna apod. a vztahy medzi nimi su mi jasne, teoreticky mi topotvrdzovalo domienku napisanu vyssie. Len ci aj v praxi je to tak, predpokladam ze napatie na ktorom bude dany kondenzator pracovat takisto bude ovplyvnovat jeho zivotnost, a kedze nie su mi jasne dane triedy - Class B, C, D apod. spominane napr. pri prvom kondenzatore vyssie, tak pripadne ak by niekto mal udaj co vlastne znamenaju, bol by som vdacny. Predpokladam ze je to oznacenie "kvality" kondenzatora a jeho vydrze.
Dakujem.

Re: MKP pracovne kondenzatory v jednosmernom napajani

Zdeno, MKP běhový kondenzátor, určený na 400VAC /a při vyšší kapacitě i pro značný proud/ spolehlivě snáší 1500VDC, mám to vyzkoušeno.

Web

(upravil Hippo007 11. 11. 2013 9:44)

Re: MKP pracovne kondenzatory v jednosmernom napajani

Working classes:
the total length of minimum life for which the capacitor has been designed under conditions of voltage, temperature, frequency, rated cycle:
Class A 30.000 hours
Class B 10.000 hours
Class C 3.000 hours
Class D 1.000 hours
These working classes expect a failure rate not higher than 3% during the life of the capacitor

Vztah mezi pracovním ~ a = napětím jsem nenašel. Pracovní napětí je uvedené efektivní, takže když kond použiješ na = napětí o velikosti špičkového střídavého, určitě nesnížíš jeho životnost.

Re: MKP pracovne kondenzatory v jednosmernom napajani

U rozběhových/běhových kondíků je počítáno s retzervou na přechodový děj při připojení/odpojení motoru ze sítě.
Tj pokud jsou na 230VAC, tak stoprocentně trvale snesou 250V DC, díky dimenzi na špičky můžeš si být jist do 700÷1000V -

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » MKP pracovne kondenzatory v jednosmernom napajani

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£