(upravil Thomas 10. 11. 2013 13:29)

Re: HQ-testovacie nahrávky

Děkuju. Musím si s tím ještě nějak pohrát. Doufám, že to opravdu správně nainstalovaný a všechno, protože se mi tam ukazuje jen toto. Custom columns tam nějak nikde není. Budu to zkoušet.
http://s23.postimg.cc/71meorc13/image.jpg

Možná to mám taky jen blbě nastavený. Foobar nemám dlouho a ještě se v něm pořádně nevyznám.

Re: HQ-testovacie nahrávky

Musíš otevřít záložku display

Web

Re: HQ-testovacie nahrávky

JJ, jsi jinde.

Web

(upravil Thomas 10. 11. 2013 16:11)

Re: HQ-testovacie nahrávky

Máte pravdu. Klikal jsem furt na Playlist view. Nevšiml jsem si modře podsvíceného displaye. Už jsem tam. Song jsem tedy projel, někam se to " možná " uložilo, ale teď nevím tedy kam a jak ho tedy vytáhnout. Ještě nevím kde najít ten tag DYNAMIC RANGE. Možná už mi zbývá jen pár kroků smile

http://s16.postimg.cc/lr7nulclt/image.jpg

No jo, jsem to betmen na tyhle věci big_smile

(upravil rotr 10. 11. 2013 16:35)

Re: HQ-testovacie nahrávky

Add new : jméno DR, vedle% dynamic range% je to na tom obrazku, co dal BR před par prispevky - normálně to tam napíšeš. a potom na trackuí klepnes pravym tlačítkem a  v columns zaskrtnes dr
Jsem chytrej,BR mne ta naučil predevcirem:-)

Web

Re: HQ-testovacie nahrávky

Custom column = vlastní sloupec

Prostě přidáš vlastní sloupec, dáš mu název a ukážeš na tag, který má tento sloupec zobrazovat (nezapomeň na znaky %). Align znamená zarovnání (to stejný jak např. v MS Excel).

Web

Re: HQ-testovacie nahrávky

http://s8.postimg.cc/6dgic1ob5/image.jpg

Chlapi se mnou sou to nervy big_smile Já jsem na tohle tupej jak poleno. V MS Excel jsem nikdy nepracoval a nějaký sloupce nikdy nepřidával. Nevím ani co je to ten tag. Tož tak.

Rotr: Normálně jsem to tedy opsal. Kliknout na track - to myslíš jako na ty tracky co mám ve foobaru otevřeny na pozadí? Tohle mi tam vyjelo a nemůžu se dopídit co mám kde zaškrnout, protože tam nikde možnost zaškrtávání není a nebo to prostě nevidim.

Jestli chcete tak se na to vybodnem, protože moje babička by to snad pochopila rychleji. Jsem to včera asi nějak přehnal a teď mi to nemyslí smile

Re: HQ-testovacie nahrávky

Ted uz jde jen o to si ten sloupec zobrazit. To se dela tak, ze kliknes pravym tlacitkem na zahlavi (artist, title, duration...) a vyberes si zaskrtnutim Tvuj novy sloupec.

Web

Re: HQ-testovacie nahrávky

http://s11.postimg.cc/7pu8zsx9b/image.jpg

Ha! První vlaštovka.

Re: HQ-testovacie nahrávky

bohužel tam mám jen ty otazníky a nevím proč to nechce ukázat tu otestovanou hodnotu.

Re: HQ-testovacie nahrávky

Hm. Já tam mám taky jen otazníky. Ale ještě mi nikdo neřekl, jak je to s těma číslama? Větší číslo - větší dynamika? Čili tedy jak chápu, tak lepší? Asi pravděpodobně přesně nechápu k čemu to je, když s tím stejně nic neudělám. Taky se nemůžu dostat k nastavení takového zobrazení jako postnul BR a napsal k tomu" Ve finále to může vypadat třeba takto:"  Má tam pěkný ekvalizér a to pod tím - to nevím jak se tomu říká, ale pravděpodobně to znázorňuje průběh té dynamiky.
Spíš je problém v tom, že nevím jak  tento program využívat. Potřeboval bych naživo asi vidět, co to všechno umí.

(upravil paf 10. 11. 2013 20:12)

Re: HQ-testovacie nahrávky

Tak už jsem na to přišel (tedy u mě to zabralo).
musel jsem zapnout "Write DR meta data tags"

Ale asi bychom to měli promazat, jsme dost OT

Re: HQ-testovacie nahrávky

Super. Taky už to mám.
No já se smazat můžu, ale pak už to tu asi nebude dávat smysl a budou se muset mazat i odpovědi ne? Nevim jak to chodí.

Re: HQ-testovacie nahrávky

Nic bych nemazal, vím tenhle týden o 4 lidech, kteří to řešili.

Web

Re: HQ-testovacie nahrávky

Proč mazat? Nepřímo to s tématem souvisí.

Web

Re: HQ-testovacie nahrávky

O.K. Zůstanu zde na věčnost jako počítačový retard. Nemazat smile 

Tak a tedy: Co nám to celé říká? Mám zde např. nahrávku, která má bitrate 128 kbps v MP3 a DR má 13. Co si o tom jako laik myslet? Že kvalita stojí za hovno, ale dynamika jí cca zůstala?

Jinak Black Ridere: Jak tam tedy dostanu ten pěkný ekvalizér a ten bazmek pod tím? smile

Re: HQ-testovacie nahrávky

řekne ti to samo o sobě kulový wink 128kbps může být zprasené i nedostatečné nebo nikoliv stejně tak jako DR13. ale samozřejmě je větší pravděpodobnost, že méně- nebo vůbec nekomprimovaná nahrávka (dynamika i zvuková data jako taková) na tom bude líp wink

Re: HQ-testovacie nahrávky

No tak to určitě asi ano, ale kde jí tedy vzít? Pouze na CD? Když neberu v potaz LP? A i na CD si tady leckdo stěžuje, tak jak to tedy je? smile

Re: HQ-testovacie nahrávky

To kdybysmě věděli, tak nemusíme zakládat tohle vlákno wink Předně si ho pročti celý (v tvým případě radši 2x), už jsme to řešili nebo se o to aspoň pokoušeli, a hlavně: poslouchej! uui

Re: HQ-testovacie nahrávky

big_smile No né, že se furt tak hádáte, ale nikdo nic neví. Já nedělám nic jiného - já poslouchám od rána do večera smile