Téma: Poškrábaný čelní panel - plast

Ahoj všem, vlastně název příspěvku napovídá o mém problému, dostal jsem tuner z půdy, ten člověk to chtěl vyhodit, ale jsou na panelu rýhy, jako prase. Naštěstí ne zepředu, respektive ne tak hrozné, ale na vrchní části. Nelakovaný plast, patrně ABS. Asi nezbyde, než to vybrousit a ubrat materiál tak, aby to zmizelo, nebo to vytmelit, pak přebrousit a stříknout to.
Co radíte, dělal jste to už někdo?

Re: Poškrábaný čelní panel - plast

No jak píšeš. Jestli to nebylo lakovaný, tak smirek postupně 600 až 1500-2000, pod vodou (stačí máčet). Dobrousit pastou, podle původního vzhledu (třeba až do lesku). Piplačka, ale dělal jsem to mockrát s perfektním výsledkem. Pokud tedy rýhy nejsou opravdu prasečí.
Pokud by to bylo v laku, tak nemusíš brousit až do lesku, stříkneš základem na plasty a pak povrchovku.

(upravil stiglitz 30. 9. 2013 21:02)

Re: Poškrábaný čelní panel - plast

V laku mám takhle škráblý vršek od čelního panelu na zesilovači, je to - jak to popsat, taková stříbřitá barva, ale jakoby šmrnclá nějakou snad do zlata - je to Technics, to budu muset, až bude kámoš stříkat nějaké auto, stavit se v dílně, nebo koupit něco podobného ve spreji. Naštěstí to je z vrchu, být to z čelního pohledu, kde jsou sítotiskem udělané popisky, je to v kopru.
Na tom tuneru Pioneer jsou rýhy prasečí. ležel snad deset let na půdě. Když napíšu, že jsou female cinch konektory na zadním panelu, včetně přípojky pro anténu potažené nějakou oxidací, které se nelze zbavit, prostě to vypadá, jako nikl, nebo podobně a flekaté, a na trafu uvnitř byly fleky podobné rzi, ovšem na druhou stranu, funguje výborně, i přes panel už je vidět.
Tek: díky za příspěvek, půjdu na to tak, jak popisuješ...

Re: Poškrábaný čelní panel - plast

Tady máš inspiraci na tmely- drží i na těch plastech. http://pctuning.tyden.cz/navody/upravy- … _a_tmeleni Dělal jsem s tím čelní panely PC. Je to tam moc pěkně popsaný.

Web