Téma: Intercom (dvojice PC sluchátek s mikrofonem)

Zdravím,
ještě jednu věc bych potřeboval. Chtěl bych si postavit jednoduchý interkom pro komunikaci mezi dvojicí headsetů (mikrofon/sluchátla). Tedy aby hlas z jednoho mikrofonu byl slyšet v protějších sluchátkách, a naopak. Asi bych zkusil dvě verze:

1) verze blbec - pravděpodobně jen přes nějaký zesilovač přímo propojit sluchátka a mikrofony, poradí mi někdo např přes jaký? Nikdy jsem to nedělal

2) verze pokročilá - ještě tam zapojit dva zvukové spínače, aby se signál přenášel jen při překročení určité intenzity... to by asi chtělo plánek na nějaký takový spínač

Poradí mi někdo? Předem děkuji za váš čas,
Pavel

Re: Intercom (dvojice PC sluchátek s mikrofonem)

A k čemu tahle celá mašinérie má být dobrá?
To na sebou nemůžou křičet přes místnost či co? smile

Re: Intercom (dvojice PC sluchátek s mikrofonem)

Určitě něco docela povedeného vyšlo v Amatérském radiu. Třeba někdo vzpomene, kde přesně.

Web

Re: Intercom (dvojice PC sluchátek s mikrofonem)

Celá tahle mašinérie bude ve spolupráci s tím směšovačem co řeším vedle dobrá do simulátoru dopravního letounu Douglas DC-9, který restaurujeme. Web:

www.dc-9.eu

Snažil jsem se nějaké zapojení vygooglit, leč neúspěšně - nacházím jen hotové produkty v lepším případě...

Pavel

Re: Intercom (dvojice PC sluchátek s mikrofonem)

Nehodilo by se něco z tohohle?
https://www.google.cz/search?q=intercom … &dpr=1

Web

(upravil sagitarius 15. 9. 2013 9:02)

Re: Intercom (dvojice PC sluchátek s mikrofonem)

brodhaq- www.dc-9.eu :
Bomba, pánové, máte můj neskonalý obdiv. Kdysi jsem o něčem takovém přemýšlel- ale bohužel jen přemýšlel.... Tohle bych jednou moooooc rád viděl v reálu.
---
Jinak tady máš stavebnici zesilovače pro sluchátka se vstupem pro elektretovej mikrofon, takže to, co potřebuješ. Koupíš dva moduly a jen propojíš jeden modul mikrofon1 > sluchátka2, a druhej modul mikrofon2 > sluchátka1.
http://www.vpcentrum.prodejce.cz/p-7262 … sluchatka/
A máš perfektní interkom s duplexním provozem. Myslím, že se vyplatí dát tři kila za dvě hotový stavebnice, než se s tím párat, zvlášť pro neznalýho.

Web

(upravil brodhaq 15. 9. 2013 18:51)

Re: Intercom (dvojice PC sluchátek s mikrofonem)

Ahoj a díky oběma za odpovědi smile Ta stavebnice vypadá moc pěkně, já bych ještě chtěl aby tam bylo spínání jen když dotyčný mluví (hlasový spínač), ale na ten mám tady u sebe jakýsi plánek takže to s ním již snad zvládnu poskládat.

Sagitarius: díky za chválu, snažíme se dělat co umíme smile Bohužel to není zas tak jednoduché, právě pro svou multioborovost, řeším tady audio signál, zároveň s tím se snažím zprovoznit meteorologický radar, kolega mezitím programuje mikročipy, atd smile Vidět to v provozu nebude doufám problém, po dokončení s tím chceme objet ČR v rámci takové letecko propagační tour. Jinak kdybys nám chtěl pomici tak ještě ve vedlejším vlákně řeším směšovač signálů, pro stejný projekt (https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=18537).

PB

Re: Intercom (dvojice PC sluchátek s mikrofonem)

Jo jo, jak říkali v jednom filmu: Bůh má rád blázny, proto jich udělal tolik lol

Web