Téma: Krycí molitan

Dobrý den, mám polootevřená sluchátka Sennheiser, a povedlo se mi, když jsem se vrátil ožralý zapnout lampu s koulí, na níž byly nasazeny. Nemám foto, ale je to molitan o průměru asi 70mm, je to molitanová placka asi pětimilimetrové tloušťky. Odnesl to. Nevím jak ji vyrobit, vystřižení nůžkami jsem předem zavrhnul. I když jsou nic moc, krásně - relativně - hrají a mám je pro nakrmení duše ráno před pracovním výkonem. Jenom dodám, že uprostřed mají otvor, který pomáhá fixovat střed molitanu, ale s tím si poradím.
Jak s tím molitanem, aby vypadal jako původní? Materiál mám. Díky.

Re: Krycí molitan

Z molitanu vystřihneš nůžkami o něco větší kruh, ten nalepíš oboustrannou páskou na hlavu šroubu (nebo na vytočenou destičku na soustruhu s kolíkem) a upneš to celé do ruční vrtačky. Pustíš stolní brusku se zarovnaným kotoučem a lehkým přikládáním točícího se molitanu ve vrtačce k brusnému kotouči jej ubrušuješ. Tlaky musí být malé, abys molitan neohnul. Otáčky vrtačky co největší, ale dej pozor, abys molitan odstředivou silou neroztrhl. Molitan se ti při "obrábění" bude odstřediviu silou zvětšovat, pokud chceš mít přesný průměr, musíš často meřit netočící se molitan. Pokud budeš trochu šikovný, uděláš jakýkoliv tvar na obvodu molitanu.
Potom molitan i se šroubem ponoříš do technického benzínu, který rozblemcá lepidlo z oboustranky a ty jej lehce od ní oddělíš. Potom to můžeš ještě v čistém techničáku znovu vyprat. Ale nejdřív to na malém kousku zkus, abys nerozblemcal i ten molitan. Nabobtnání nevadí, po pár hodinách nebo dnech na sluníčku se benzín odpaří a molitan se vrátí do svého rozměru.
Hlavně to nezapaluj.

Re: Krycí molitan

A nedají se sehnat originál nové ?

Web

(upravil MaBat 29. 7. 2013 22:12)

Re: Krycí molitan

Není to tak dávno, co jsem kupoval náhradní molitanové disky pro Sennheiser HD590 u Panter-Praha.
Za nějakou směšnou cenu, myslím že 15 Kč/kus, to poslali v podstatě obratem.