(upravil Sendy 23. 6. 2013 13:56)

Re: Pořádný flaškostroj

Ano, vyvozovat cokoliv z jednoho porovnání a minimálních množství je nesmysl, stejně jako ty žvásty nahoře o nějakých basech u jednoho výrobce atd. Kdyby to někdo porovnal aspoň na 10 netříděných elkách jednoho výrobce a dalších 10 druhého, tak o to se dá už trochu opřít.

BTW, 6P15P mají deklarovánu kupodivu docela malou životnost - 750h pro Pa 9W, ale asi jsou mnohem lepší, než se zaručovalo. Vím o kusech, které jsou ve sluchátkových zesilovačích při Pa 4,5W, a mají najeto snad 6000 hodin a zatím bez problému smile.

Web

Re: Pořádný flaškostroj

JJ podla mojich info osizuje nastrek emisnej vrstvy na katode. Ved aj oni musia z niecoho zit, a keby elektronka vydrzala tak ako stara Tesla/Telefunken.... tak to by uz asi JJ krachlo....

Vraj (z pocutia) KT88 maju na jednicku, takisto aj KT77. KT77 som nejake uz v rukach mal, boli ok, KT88 som nemal.
S malymi triodami skusenosti mam hojne, povedal by som ze zalezi od serie, aku clovek trafi. Mali sme seriu, kde boli vsetky viacmenej ok, dalsia uz bola na 25% odpad, a elektronky sa museli menit ako na pase, aby sa dosiahli aspon ake take parametre (ECC88).
Prekvapujuco, ECC81 su v pohode. ECC83 ktore som zatial mal v rukach takisto.

Re: Pořádný flaškostroj

zde jedno porovnani Tesla vs JJ:
http://www.jacmusic.com/tesla/tesla-jj.html

Re: Pořádný flaškostroj

Jo, to už je tam dlouho. Mám pocit, že dříve byl Jac k JJ shovívavější...

Kdesi na webu je porovnání EL84/6BQ5 s tabulkou víc jak 50 vzorků, JJ i Tesly tam byly taky. Srovnávací měření různých 300B měl na webu jeden Rus, tam jsou zajímavé informace, dělá vše dost poctivě.

Web

Re: Pořádný flaškostroj

Dříve byl JAC nadšený i z Aleši Vaice (AVVT).

Re: Pořádný flaškostroj

Ano, toho jsem si všimnul, snad to byl jeho největší propagátor ?
Co se vůbec dnes s AVVT a spol. děje, zná někdo pořádně celou historii a čeho kdy dosáhli ? Bájek a báchorek jsem slyšel plno, ale jedinou hmotnou realitu jsem potkal bednu rozbitých 2A3 "superlinear".

Web

(upravil kudlibabka 24. 6. 2013 10:17)

Re: Pořádný flaškostroj

2Sendy:mohl bys napsat nejake blizsi info o tech sluchatkacich ve kterych bezi ty 6P15P docela by mne to zajimalo,aspon jaky je to zapojeni...jam mam dva SE sluchatkace s 6P15P v triode,oba maji vystupni transformatory,klony Sowther zakoupeny od bobobroda.U 6P15P mam propojeny piny 3 a 6 kondem 0,1uF/400V,uz vyse zminovany Hazenmod nebo taky CCE...ty sluchatkace hrajou vyborne,pouzivam k nim AKG701.Mel jsem s nima i OTL,ale to melo slabsi spodek a nedostatecnej vykon...
Ve svym nejoblibenejsim SE zesilovaci pro reprobedny mam taky 6P15P a jako budic 6N6P s anodovyma civkama 200H....zvukova lahudka...
2riki610:peknej zesilovac a horny...

Re: Pořádný flaškostroj

2 Kudlibabka - moc o tom nevím, známý ty zesilovače dostal nějak darem a zatím nepotřebovaly servis. Jsou to SE, zapojení elek ultralineár, výstupní trafa jsou kostky zalité v epoxidu. Jestli se nepletu tak je tam 225V na anodě. Na vstupu za XLR je nějaký dvojitý OZ, za tím je ECC82. Nejsem si jist, ale na 90% je v katodě konc. elky MOSFET a pár součástek (nastavitelná výkonová zenerka) a je to spojeno s výstupním vinutím. Někdy bude doufám příležitost k analýze a měření smile.

Web

Re: Pořádný flaškostroj

Sendy - historie AVVT je anglicky popsana tady. Podle clanku se s AVVT dneska nedeje nic, spolecnost skoncila v roce 2001.

Web

(upravil riki610 26. 6. 2013 9:05)

Re: Pořádný flaškostroj

testovacka v www.hornstudio.cz , bol som zvedavy na Lowthre, u pana Dvoraka som si vypocul aj  KR300b

Re: Pořádný flaškostroj

a čo Lowthre?

Re: Pořádný flaškostroj

Z jiného soudku, ale k tématu diskuze. Objevil jsem tuhle zajímavou stránku. Milovníci pořádných flaškostrojů si přijdou na své. Takhle např. vypadá flaškový zesík o výkonu 150-200 kW:

http://i39.tinypic.com/mj72a0.jpg

Web

Re: Pořádný flaškostroj

su vyborne, hraju vierohodne, stvorene pre akusticke nastroje, jednoducho ich treba pocut, ja mam fostexy  mensie regalovky bassreflex s F120, a horny s FE208EZ, ale Lowthre sa mi pacili viac.

Re: Pořádný flaškostroj

ja mam Lowtry DX3 a PM6C...a taky Betsy za desetinu ceny...vyhodou Betsy je to,ze hrajou skvele i v otevreny ozvucnici,to podani prostoru bych pral zazit vsem majitelum Lowtheru.."-)

Re: Pořádný flaškostroj

kde predavaju Betsy?

Re: Pořádný flaškostroj

Musis si je objednat primo u vyrobce,odkaz zde:
http://www.wildburroaudio.com/speakers.php

Re: Pořádný flaškostroj

2 Dockinez - ten text znám, ale chtěl bych slyšet informace odjinud... BTW, údajně se ještě po roce 2001 něco dělo a snad chystalo nějaké pokračování, je to z dost hodnověrného pramene.

Web

Re: Pořádný flaškostroj

a kolik stojeji Betsy i s postovnem ?
vac

Re: Pořádný flaškostroj

cca 160 USD plus DPH...

Re: Pořádný flaškostroj

Tož doplňuju schéma flaškostroje, co sem postoval Bobo o parametry, co si pamatuju z rozhovoru s ním na poslechovce flaškostroje. Všem stavbychtivým by to mělo stačit.
http://s4.postimg.cc/ihk1r881p/2868_p11409783.jpg
Ra=6k
Rk 6P15P zvolte tak, aby:
Ug1 RD200B = +10V -> Ia=200mA -> třída A2

Hrálo to dobře, topilo taky.
Na reference se zeptejte těch, kdo to slyšeli. Třeba i mě. Jestli existuje měření nevím.

Co se týče FB, mě se líbil víc zvuk s fb, většině bez. Naložte dle uvážení.

Web