Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » pomoc s trafem

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

Téma: pomoc s trafem

Potřebuju pomoci se zapeklitou záležitostí velice výhodně jsem sehnalk tole trafo : Jedná se o nikdy nepoužitý toroidní transformátor vyrobený renomovanou firmou JK-Eltra. Má 1693 VA, 2x60V-13,5A; 34V-1,5A; 2x16V-0,7A. počítal jsem s jeho pozdějším využitím jenže nyní se peněz nedostává a proto ho potřebuju použt k jiným účelům problémem je že potřebuju místo 84 V co z toho lezou po usměrnění dostat 75 V  je možné to nějak udělat krom odmotání trafa a použít na napájení zesilovače ?

Re: pomoc s trafem

co s tym ides napajat?

(upravil DeadMAN 6. 9. 2007 13:07)

Re: pomoc s trafem

Ja by som použil moju osvedčenú metódu... cca 7-10 usmerňovacích diód do každej vetvy za sebou a máš úbytok 10-15V čo by ti asi vyhovovalo... smile (asi sa to dá aj inak, no to nechám múdrejším)

Ostatní ma asi zjebú, no mne to funguje spoľahlivo a je to asi najjednoduchšie riešenie tongue

Web

Re: pomoc s trafem

To tě teda zjebú.... doporučuju trafo prodat a koupit správné. Ta prasárna s diodama no comment....

Re: pomoc s trafem

ale funguje to!!

Re: pomoc s trafem

Sejny: Bol som rád, že sa mi nejaké podarilo zadarmo zohnať... cca 300W a po usmernení 41V... a k TDA 7294 myslím tie 3 diódy vo vetve nejako moc na kvalite ani na ničom neuberajú, a keď bolo zadarmo, prečo to nevyužiť...?

Web

Re: pomoc s trafem

Taky nechápu, co se mu na tom nelíbí.Dle mě se jedná o šikovný fígl který jsem již jednou s úspěchem použil.

Re: pomoc s trafem

Ale inac aj ja by som radsej pouzil nove pretoze je uplne zbytocne davat tam 1700VA trafo ked staci 300VA. Zbytocne to bude velke a tazke a hentaku kravu mozes pouzit skor na nieco ine a nie do zosilnovaca smile

Re: pomoc s trafem

DeadMan & Little: jste vylízaní kokoti. Kolik asi bude výkonová ztráta na pěti diodách při pěti ampérách proudu, co? Zhruba volt na každé a máme pětadvacet wattů ztráty, které se musí někam odvést a ztratit !
Tohle může fakt vymyslet a napsat jenom blbý hovado.
Nehledě k tomu, že úbytek na přechodech diod se silně mění s intenzitou procházejícího proudu. Čuráci.

Web

(upravil holodroid 6. 9. 2007 18:04)

Re: pomoc s trafem

pro sinclair: chovej se laskavě jako člověk a nenadávej tady všem okolo ostatní se snaží jen pomoci za což jsem jim vděčný a s těmi diodami by probém nebyl jen pro tvou informaci dioda na 5A stojí cca 6 Kč a není problém na ni přimontovat pasivní chladič takže v tomhle absolutně problém není ale je naprosto v něčem jiném dle slov mého kamaráda: Se poté zdroj nechová dostateně tvrdě a dinamika hlavně co se basové složky týká je špatná je to způobeno tím že těma vraženejma diodama vzroste vnitřní odpor...

takže tahle variana asi odpadá jinak chtěl bych tím napájet SPD 400   http://www.aldax.cz/  v aktivním odposlechu a poléze trafo vyjmout apoužít ho a napájení jeho výkonějšího bratra SPD 800

Re: pomoc s trafem

V tom případě jsem opravdu vylízaný kokot.Ty diody jsem měl zapojeny u symetricky napájeného předzesilovače. V každé větvi 4 diody a bylo po problému.Omlovám se a už zase budu zticha. sad

Re: pomoc s trafem

trik s diódami som úspešne použil pri TDA7294, ale na žiadny poriadny solid koniec by som si to nedovolil smile prasárna hrubého zrna smile

Web

Re: pomoc s trafem

V předzesíku bych to nijak tragicky neviděl.

Re: pomoc s trafem

to holodroid: já mám trafo co potřebuješ, klidně ho s tebou vyměním.

Re: pomoc s trafem

pro george:mno z měnění nic nebude sem rád že se mi podailo tohle splašit za 1500 neber to no... nechtěl bys ho spíše prodat za nějáký rozumný peníz ?

Re: pomoc s trafem

Moje chování, holodroide, nic nemění na faktu, že je to naprostá píčovina, mařit čtyřicet a víc wattů na blbejch diodách, který se  /proboha živýho/ ještě musí chladit. Jen proto, že se koupil levnej trafák a nikam nepasuje. Že tím zdroj změkne a bude plavat je snad jasný i začátečníkům. Vím, kolik stojí šestiampérová dioda ty chytráku-za koho mě máš?

Web

Re: pomoc s trafem

to jsem nezral. tak by se koupila20A v kovu. ale jak rikal zurivy sinclair,je to prasecina az beda. i kdyz jestli neprodam tu mou chybnou LM3886 tak to budu muset udelat taky. nastesto jen o 0-3V....

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » pomoc s trafem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£