(upravil lracek89 20. 5. 2013 14:32)

Téma: z-5500 chrceni subwooferu po urcite dobe

Zdravim,
Mam tyto reproduktory jiz delsi dobu, jen v posledni dobe se stava to, ze po delsim hrani basovych tonu pri vyssi hlasitosti, zacne subwoofer chrcet, basy zmizi a misto nich jde ze subwooferu pouze zvuk podobny praskle blane nebo tak neco.. tezko se to popisuje.. no v kazdem pripade staci je jen vypnout a zapnout na ovladacim panelu a zase jede vsechno v pohode.. napadlo me jestli to nemuze byt integracema tak jsem vymenil ty dva od subwooferu, jsou to TDA7294, ale nic se nezmenilo, pred dalsim zasahem bych se rad poradil v cem by mohl byt problem.. premyslel jsem jestli by nemohlo byt neco s kondenzatorama, ale nafoukle nejsou zadne, pripadne jestli nemuze byt chyba taky v predzesilovaci v ovladacim panelu.. tezko rict.. zesilovac se neprehriva, dal jsem take novou pastu a chladic odvadi dobre teplo a ma dobre vetrani..
Mohli byste se, prosim, podelit o sve nazory/myslenky co by se s tim dalo udelat?
Dekuji

http://picosong.com/F6WJ/
tady je ukazka co to dela.. je to sice nahrane mobilem pred reprakem, ale to chrasteni tam slyset je.. Jak jsem rikal, zacne to po nejake dobe hrani intenzivnich basu, u filmu to ani chrastit nezacne kvuli kratkym basovym usekum a prestane to kdyz jen vypnu a zapnu reproduktory na ovladacim panelu bez cekani, nebo po delsi dobe kdyz uberu hlasitost..
Diky

(upravil Lojzek 20. 5. 2013 18:46)

Re: z-5500 chrceni subwooferu po urcite dobe

já bych řekl, že je přidřená cívka a jakmile se to trošku zahřeje, roztáhne se to a začne to takto dřít. Po malinké pauze to stihne schládnout a zase to jede v pohodě.
Spíše to bude reprem jak zesilovačem.
máš na vyzkoušení jiné repro?

Skus repro vytáhnout z ozvučnice, polož ho na molitan magnetem dolů a pust si hudbu jestli to bude stále dělat?

těžko říct, může ještě prdět bassreflex ( velké proudění  - špatně udělaná ozvučnice) atd.

(upravil lracek89 20. 5. 2013 19:01)

Re: z-5500 chrceni subwooferu po urcite dobe

Diky za odpoved,
Jine repro nemam, zkousel jsem rukou pritlacit na membranu, nebylo citit zadne zadrhavani ve chvilich kdy basy nehraly.. ale nemuzu to 100% vyloucit, takovy profik nejsem, zkusim si pujcit osciloskop az budu mit cas a promerim jestli to nepousti zesik.. mezitim nejake jine napady?

bassreflex se mi nezda, to by to delalo od zacatku, a do doby nez to zaclo delat jsem na to nesahal.. nejdriv jsem myslel ze bude bordel vevnitr, povoleny dratky co by o neco mlatili, ale nic.. to s tim molitanem zkusim az ve stredu.. ale moc se mi to rozdelavat nechce, je to tam kvalitne prilepene a utesnene..

Re: z-5500 chrceni subwooferu po urcite dobe

Mne sa zdá že to je chyba v reproduktore. Videl som niekde na inom fóre že niekto mal problém s tým že sa mu odlepila membrána od cievky a to by mohol byť aj tvoj problém. http://img195.imageshack.us/img195/2528/img2215a.jpg Skontroluj to.

(upravil lracek89 21. 5. 2013 14:47)

Re: z-5500 chrceni subwooferu po urcite dobe

podivam, ale nemyslim si, protoze to by prece delalo porad,ne? jenomze u me to dela opravdu jen po delsi dobe intenzivnich a silnych basu.. a i kdyz to takhle chrasti jak je to na nahravce tak to staci jen vypnout a zapnout a zase hraje normalne..
Diky za nazor.

Re: z-5500 chrceni subwooferu po urcite dobe

V repráku to může bejt smetí mezi cívkou a magnetem, špatný kontakt mezi cívkou a lanky vedoucími od terminálů ( lanka se jednoduše ukroutí od kusu cínu, který u konusu cívky spojuje přívodní lanka od terminálů k cívce, jeden reprák mi to dělal, zkratka jen zachrčel, protože jakmile se vychýlila membrána trochu víc tak se přerusil kontakt mezi cívkou a terminálem). Jinak je taky možný že je v pytli šváb (předčasně spíná tepelná ochrana atd..), to jsem taky už zažil, že jeden šváb zkrátka při delším používání ačkoliv jsem ho hnal ani ne na půlku max. nap. napětí tak po chvíli se objevil na výstupu stejnosměr a už to jenom chrčelo, pak klidně to může bejt stejnosměr na výstupu...
Akorát bych chtěl poprosit o vysvětlení pojmu protržená blána, protože ta co mě napadá chrčí jenom když má kašel.

Re: z-5500 chrceni subwooferu po urcite dobe

trochu jsem se upsal, myslel jsem membranu..
ty lanka bych pochopil kdyby to delalo pri urcite hlasitosti a ne po urcite dobe konstantni hlasitosti, vcera jsem do toho zkousel poustet pul hodiny frekvence promenlive od 20 do 60 hertz z generatoru na trictvrtecnim zesileni, klepalo se vse kolem ale reproduktor zase nechrcel, pak jsem pustil DnB na tretinu zesileni a po 10 minutach to zase zacalo.. tak jsem to vypnul a zapnul a dalsi pul hodiny zas nic nebylo(ani pri stejne hudbe). Teplota chladice pri pousteni frekvenci se pritom vyrazne zvysila, ovsem ne zase nic kritickeho, kazdopadne byla vyssi nez pri DnB.. Tak vazne nevim..
Dekuji

Re: z-5500 chrceni subwooferu po urcite dobe

no to je těžko, pokud nemůžeš vyzkoušet jiné repro nebo jiný zesilovač, je to těžké určit závadu,  skus nějakého kamaráda, známého jestli nemá nějaký basáček?

(upravil Jan16 21. 5. 2013 19:39)

Re: z-5500 chrceni subwooferu po urcite dobe

lracek89: Odkud jsi?

(upravil lracek89 22. 5. 2013 7:41)

Re: z-5500 chrceni subwooferu po urcite dobe

Z Lanskrouna, ale momentalne v brne na koleji kde mam tyto reproduktory

Premyslim ze si teda nejaky reproduktor koupim, ze bych si, kdyby fungoval logitech, k nemu postavil zbytek.. nasel jsem parametry logitechu, jen bych se chtel poradit o novem.. nevim jak moc zalezi na jinych parametrech, aby to nebylo horsi.. jsem ochoten dat do toho max. 2000, mam rad pioneer tak jsem pohledal a nasel jsem TS-W260S4 pripadne co by udelala dvou civkova verze.. vim ze ma mozna az zbytecne velky vykon na ten zesilovac, ale stejne neplanuju ty 1200 wattove spicky.. spis to beru jako rezervu.. cena je prijatelna, velikost optimalni, uz jen ten zvuk aby byl lepsi..
tady jsou udajne parametry logitechu..
fs 45HZ
re 6,8ohm
qt 0,53
qes 0,57
qms 6,53
mms 88,43g
rms 3,89
cms 0,000137
Vas 17,17l
sd   298,65cm2
BL 17,35
eta 0,28%
Lp(2,83V/1m) 87dB

Re: z-5500 chrceni subwooferu po urcite dobe

A jsi si jistý že to je tou soustavou a ne třeba zdrojem signálu?

(upravil lracek89 21. 5. 2013 20:45)

Re: z-5500 chrceni subwooferu po urcite dobe

100%
optika z PC a TV
analog ze 2 PC a mobilu

Re: z-5500 chrceni subwooferu po urcite dobe

Chtělo by to zkusit s jiným basákem no.

Re: z-5500 chrceni subwooferu po urcite dobe

mohl by tam zustat ten pioneer kdyby teda byl vadny?