Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Zdroj pro TDA8571J

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Zdroj pro TDA8571J

Pánové,opět řeším problém.Uvolil jsem se na takovou opičárnu a stavím "box pro zpěv".Jako zesilovač jsem použil výše uvedený šváb.Problém je v tom,že při zapojení na zdroj výstupy zesilovače vcelku silně brumí.Zdroj tvoří toroid,usměrňovací můstek,trojice kondů 2200U a jeden malý foliák 220n.Zkusil jsem vyměnit můstek ale nic se nezměnilo.Pokud zkusmo připojím stabilizovaný regulovatelný zdroj,je vše bez problému.Trafo leží dole,šváb visí cca 40cm nad ním.
Takže kde je problém a jak odrušit ten brum?Budu vděčný za jakoukoliv radu.

Re: Zdroj pro TDA8571J

Závada může bejt kdekoliv, nikdo momentálně ani neví, jak přesně to máš zapojený, jaký napětí sekundáru trafa a pod. Každopádně ta tvá filtrace 3x2G2 je směšně malá pro těch 14V. Jako minimum bych považoval tak 10G, néli dvakrát tolik.

Naprosto nemám ponětí, co je cílem tvého snažení. Bedna pro zpěv.. jasně. Četl jsem. Složená z předzesíku z magneťáku a nějakýho autozesáku. Jak prosímtě, použiješ ten 4kanálovej zes? Jedním kanálem?  Jen jestli tušíme, že to dá pouze 26W do 4 ohm při 14,4V na kanál. Co v té bedně bude za repro a jaká výhybka?

Re: Zdroj pro TDA8571J

Katalogové zapojení má jeden 2m2.Na druhou stranu se počítá s bateriovým napájením,takže tam by mohl být problém.Napájení je 2X12 před usměrněním.
V bedně budou čtyři šíra zapojené přímo na výstupy.Předek jsou střeva z nějakého magneťáku s mikrofonním vstupem které má echo co si dodal "zadavatel".Primárním cílem je bedna pro občasné hraní nadšence na malých soukromých akcích pro pár lidí.
Zkusím rapidně přidat na filtraci.

(upravil Jan16 19. 5. 2013 10:31)

Re: Zdroj pro TDA8571J

Takže máš trafo usměrněný dvouma diodama... jestli to chápu dobře.
Filtrace jen 2G2 je z prdele málo, to si tu snad děláš srandu z nás.  10G minimálně, pokud máš, dej tam klidně 20G.

Jen bych tě ještě rád upozornil, že po usměrnění a vyfiltrování 12V trafa budeš mít na sekundáru naprázdno téměř 18V, což je maximum toho IO. Tak aby ses nedivil, až ti to práskne u nosu.

(upravil Anti 19. 5. 2013 14:30)

Re: Zdroj pro TDA8571J

Usměrnění je KBU8J,můstek v plastu.
Když přidám další dvě 4m7,brum slyšitelně spadne,nicméně je tam furt dost,takže to znamená pověsit tak 40G.
Přidána baterie 2X4m7 a 2X7m5.Brum opět spadl,ale přesto stále neúnosně hlasitý.Tudy cesta nevede.

Re: Zdroj pro TDA8571J

Zemní smyčka?

(upravil Anti 19. 5. 2013 17:51)

Re: Zdroj pro TDA8571J

To by nevysvětlovalo stav,kdy připojím stabilizovaný zdroj přímo na filtraci a ono je ticho.
Mám tu jednoduchý zdroj,kdy jsem potřeboval výstup z trafa srazit ze 24 na 12 V.Má to usměrňovací můstek a jedno KD se stabilizátorem v bázi.Pokud jej připojím,je ticho...

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Zdroj pro TDA8571J

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£