(upravil kemo87 10. 2. 2013 0:28)

Téma: T-AMP systém

Zdravím,
posledních pár dní projíždim jak tuzemská tak zahraníční fóra a eshopy. Narazil jsem tam na, pro mě novou věc, a to jsou zesilovače třídy T. Podle zkušenosti lidí co to mají to má překvapivej zvuk na tak nízkou cenu. Takže jsem se rozhodl že bych si doma zabastili a jeden takový T-Amp s DAC pořídil na ozvučení třeba telky+ nějakej večerní decentní poslech. Tím zesilovačem bych chtěl krmit nějaký menší regálovky. No a tím se konečně dostávám k jádru pudla, pač tyhle regálovky bych si rád postavil sám. Jde mi v zásadě o to zda má někdo zkušenosti s regálovkama na tomto typu zesilovačů. Případně rada jakou konstrukci použít. Osobně bych dal nějaký středobas a výšku, nevim si rady ohledně basreflexu nebo spíš uzavřenou. Případně tip na nějaké kvalitní měniče atd. Jsem nováček takže bych to vzal jako takovej test jestli jsem schopen něco takového postavit, mám například k dispozici CNC stroj takže nějaký vybrání pro měniče atd by neměl být problém. Díky za rady.

Kemo

Web

Re: T-AMP systém

Ahoj kemo87,
Slyšel jsem 12V mini zes na základě Tripath TA2020 + citlivý regálovky (91db) a hrálo to za ty prachy velmi slušně. Přístup "předem nevím jak to bude hrát, ale stejně to postavím" vyžaduje spoustu zkušeností. Možná se tu objeví několik doporučení, ale jak zhodnotíš co zvolit? Můžem začít:
krásný regálovky: http://www.wavecor.com/html/eval__kit_1.html
stavebnice zesáku: http://shop.41hz.com/shop/item.asp?cati … itemid=575

(upravil kemo87 10. 2. 2013 11:43)

Re: T-AMP systém

Ahoj,
kdysi jsme s tátou stavěli sloupy s TVM měničema, ale to je tak moje jedinná zkušenost. Jsem strojař takže CAD a ty CNC není problém, zbytek se holt zkusím naučit smile. šlo mi spíš o nějakou zkušenost lidí co to slyšel, takže jsem rád že jsi se ozval. Určitě díky za ty tipy na podobný projekty kde se můžu inspirovat, určitě na záčátku bude lepší když zkusim postavit už vyzkoušenej projekt a možná později jak mě to bude bavit zkusim vymyslet něco svýho.

Ještě me napadlo...co širokopásmové měniče?

Web

Re: T-AMP systém

Jakou máš místnost? Velikost, uspořádání... Taky hraje roli co posloucháš za muziku. Na některé hudební styly imho nejsou širokopásma vhodná.
k dotazu "co širokopásmové měniče?" ještě bych tu otázku rozšířil: co 3pásmo, Open Baffle, Controlled directivity loudspeakers nebo Line array?
Co finanční limit?

Re: T-AMP systém

Asi budu muset začít studoval smile. No obývák mám 4,5x4 m , zděnej. Poslouchám rockovou klasiku ale třeba taky dost  Dead Can Dance což je dosti špatně specifikovanej žánr. Myslim že pro záčátek bude asi opravdu nejlepší si postavit nějaký 2p regálovky co jsou už vymyšlený, prostě to vyrobit podle návodu. Uvidim jak mě to bude bavit tak bych třeba potom zkusil i něco sám.

Web

Re: T-AMP systém

POkud nepotřebuješ vysoký výkon (máš citlivý bedny/neposlocháš v koncertní hlasitosti), tak tenhle digitální koncept hraje výborně, tuhle "blbosst" za 25USD přehrajou komerční zesíky tak za 15k plus