Téma: Luxman L-410

Zdravím.
Chystám se ve svém zesilovači vyměnit potenciometr výšek. Původní měl špatnou přepravou ulomenou hřídel, takže je tam dočasně místo exponencionálního lineární. Ten mám již u Sinclaira objednaný.
Rád bych ale při příležitosti znovuotevření tohoto zesu udělal nějakou menší generálku. Se servisem Luxmanů nějaké zkušenosti nemám, tak se touto cestou chci zeptat, na co se mám v případě repasu zaměřit, abych ho popřípadě i zvukově posunul ještě o něco dále (i když je L-410 sám o sobě myslím zvukově výborný). Na místě RIAA preampu je kupř. osazen NJM4556. Má význam hodit tam něco lepšího a co by to eventuálně mělo být? Filtrační kapacity konců tajky vyměnit?

Re: Luxman L-410

Schéma máš?

Web

Re: Luxman L-410

Jo, servisní manuál samozřejmě mám (to jsem si opatřil už jen pro nastavení kliďáku).

Re: Luxman L-410

Tak ukaž.. bez toho se radí těžko smile

Web

Re: Luxman L-410

Jak průhledná lest smile Ale souhlas, ukaž smile

Každopádně NJM4556 vyměň, jako přenoskáč se mi mockrát výborně osvědčil proklínaný NE5532.

Web

Re: Luxman L-410

Tady je to v pdf-ku, budete si to muset stáhnout, páč ta schéma dosti rozložitá.
http://www.uloz.to/7573244/luxman-servi … -l-430-pdf

Re: Luxman L-410

Mám k dispozici OPA2134PA, je s ním nějaká zkušenost v použití jako RIAA?

Re: Luxman L-410

Jsou předtím Jfety myslím že tady výměna OZ toho moc nepřinese spíš bych dal OPA2227,má lepší šumové vlastnosti a lepší DC parametry... vysoký SR v tomto zapojení není k ničemu.OPA2134 použít samozřejmě také lze.

Není co dodávat...

Re: Luxman L-410

Je to klasický zpětnovazebák, třebaže s jfety na vstupu, jaký se vyskytuje v hromadě podobných přístrojů až do začátku 90.let, který bude hrát vždycky hůř, než třeba nejjednodušší Actidamp Mk.II.
Neprohlížel jsem si to nějak detailně, ale vcelku hovno záleží na tom, co tam bude, zcela bohatě postačí NE5532/5534 nebo LM833. Pokud je to šváb v pouzdře SIL8, klidně tam vraž značkový NJM4580, nic tím nezkazíš, spíš naopak. Samozřejmě je potřeba vyházet šuměnky jako jsou NJM4558, NJM45656, NJM4560, M5218L a podobné. Ten druhý z nich je navíc pěkná mrcha, dělá latch-up podobně jako MAA501. Pokud seženeš zaručený originál NJM2068, dej tam ten, to je dle mých posledních zkušeností výborný šváb. S OPA2134 moc dobré zkušenosti nemám, je to takový suchopár, ani ryba, ani rak - někdo by řekl "neutrální zvuk", já říkám suchej a bezbarvej...Asi záleží na gainu a použití a co se komu líbí. Neodsuzuju žádný, kromě těch několikacentovejch sraček typu 4558, z toho mě bere čert, co otevřu, tam na to narazím...

Web

Re: Luxman L-410

Dík chlapi. Co se pouzdra týče, mám tam DIP8 a na Avelmaku mají NJM2068DD prý origo Onkyo, tak bych tam vrazil ten. Včera jsem zkusil narvat ty OPA2134 do přehrávače Denon DCD 1500-II místo původních NE5532 a musím říct, že to žádnej extra posun nebyl. Mělo to takovej dost flísovej projev. Možná jsem nahluchlej blb, ale dal jsem tam pak zpátky 5532.

Sinclair: Měl bys mít pro mě odloženej exponenciální potenciometr do toho mýho Luxmana. Martinovi Kurpelovi jsem dával pro Tebe prachy, tak nevím, jestli už byl s tebou a odevzdal Ti je. Pokud ne, tak mi ho prosím ještě podrž, než bude Martin mít zase cestu do Luhačovic.

Re: Luxman L-410

Naposledy sme si nevedeli ani za nič spomenúť že pre koho je ten poťák nachystaný... Neboj, ja ti ho vezmem, len na to nesmiem zabudnúť.

Web

Re: Luxman L-410

Dej tam ten NJM2068DD, pokud je to Onkyo a má v suffixu dvě D, je vybíraný na šum. Zvukově jsou velmi dobré.

Web

Re: Luxman L-410

No tak jsem dneska otevřel ten zesík a marně hledal na desce 2ks NJM4556. Našel jsem tam jen jeden NJM2043DD. Ta druhá deska, kde měla být 4556 č.2 je jenom holá propojka. Pravděpodobně jde o nějakou tovární modifikaci, páč jsem nenašel nic, co by naznačovalo dodatečný zásah do desky.
Co ten 2043DD? Mám to vyměnit za ten 2068DD? Mám je už koupené...

Re: Luxman L-410

Jo, exponenciální quattro tady máš nachystané. Ještě mám opravovat jeden autozes a jak sem Martin pojede, vezme Ti ho.

Web

Re: Luxman L-410

Jo, díky.

Re: Luxman L-410

Zdar.
Vytahuji tohle vlákno, protože bych chtěl do mý L-410 doplnit další pár koncových tranzistoru - tak jak to má L-430. Je tam připraveno místo na desce, stačí jen osadit a zapájet součástky. Nejdu tím honit výkon, spíš by pak mohl být zesilovač "tvrdší" a líp snášet 4 ohm zátěž. Otázka zní: Kde ještě dnes sehnat zaručený originály 2SA1265 a 2SC3182?
Nebo vyházet i ty puvodní a nasázet tam po dva páry něčeho jiného? Pokud ano, tak co by bylo nejvhodnější?

Re: Luxman L-410

Ahoj,měl bych dotaz na Sinclaira.Mám také tento zesilovač a potřeboval bych  ty potenciometry dva(basy a výšky).
Podařilo se mi totiž ty hřídelky docela něštastně ulomit.
Byla by ještě možnost je sehnat?

Re: Luxman L-410

http://www.ebay.com/itm/2-pcs-C50K-Reve … 3cc0dc6492

Re: Luxman L-410

Díky za link,zkusím to objednat.