Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SONY TA F317R - Spínání ochrany

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: SONY TA F317R - Spínání ochrany

Zdravím všechny smile

Dostal se mi do ruk tenhle fajn kousek,zesilovač hraje ale jen do -+ 20% úrovně hlasitosti,potom sepne "ochrana" (jedná se o typ DH2SU 24VDC- 2A 120 VAC). Nemůžu přijít proč tomu tak je,zkontroloval jsem snad všechny napětí co jsou uvedeny ve schématu,všechno sedí,nastavil jsem znovu napětí na svorkách levého a pravého kanálu jak je uvedeno v návodu. Mám podezření jestli není náhodou chyba někde v relé,zesilovač se nijak nepřehřívá když jede na max. hlasitost co může (těch 20%).

Kdyby jste měli někdo nějaké zkušenosti sem stím,budu rád,děkuji.

Přídávám odkazy: na schéma a celý manuál (pdf)

https://lh4.googleusercontent.com/-i9S- … 3%A9ma.png

http://elektrotanya.com/sony_ta-f317r_f … nload.html

Re: SONY TA F317R - Spínání ochrany

Jaký máš SS ofset na výstupech zesilovače ? Jaké jsou zatěžovací impedance reprobeden ? Nemáš zkrat někde v kabeláži k reprobednám ?

(upravil kopecekrobert 23. 4. 2013 20:00)

Re: SONY TA F317R - Spínání ochrany

ss ofset změřím večer,mám zesilovač v práci totiž,jinak repro 8R, takže by to mělo být vpořádku,zkrat určitě ne to jsem kontroloval i měřil a zkoušel dokonce na jiné reproduktory...

díky

edit: meril jsem ten offset,vysledek: pravy kanal 2.1 mV a levy mel 2.4mV...

je to vpořádku že ?

Re: SONY TA F317R - Spínání ochrany

nikdo další nápady ? sad kdybych vypojit ty ochrany asi by to bylo dost riskantní že ano ? napadlo mě změřit proud jaký tam teče,ale netuším v jakém rozmezí se má pohybovat...

Re: SONY TA F317R - Spínání ochrany

Hele to je těžký takhle na dálku.. Stáhni si datasheet obvodu ochran (měl by tam být  uPC1237H nebo nějaký jeho klon). Pokud porozumíš funkci, bude ti jasné co a jak měřit. Ideální by byla umělá zátěž místo připojených repráků (odpor 4 nebo 8Ohmů aspoň na 50W). Špatná zpráva je, že obvod je společný pro oba kanály => nutnost vždy vyletovat z desky jeden vývod příslušných součástek v kanálu, který právě neměříš. Provoz zesilovače bez ochran bych fakt neriskoval.

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SONY TA F317R - Spínání ochrany

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£