Re: auj 637 - problemy

Radim Ti zapnout to přez tu žárovku, zdá se Ti to zbytečný.........
No jasně že tam budou jiný napětí.......
Asi se věnuješ bastlení málo intenzivně, 20 let je dlouhá doba.

(upravil Tipi 7. 11. 2012 23:29)

Re: auj 637 - problemy

Tak len pre úplnosť... Podarilo sa mi rozchodiť tú mrchu big_smile

Dopredu upozorňujem, že nasledujúce riadky nebudú mať (temer) žiaden prínos ohľadne opravy auj637dmičky, tak ak vás nezajíma,  čo mi zobralo 3 dni zo života, tak to ani nečítajte(ale možno si z toho niekto zoberie nejaké to ponaučenie):

Hneď na začiatok môžem povedať, že keď som prišiel nato, čo tomu bolo, tak sa mi až slzy od zlosti(alebo slzy šialenosti???) tlačili do očí. Ako som už povedal drbal som sa s tým 3dni.
Takže len v krátkosti. Začal som pátrať, že v ktorom bode to kmitanie "naberá". Relatívne rýchlo som zistil, že to bude hneď pri vstupe, ale keďže som tam mal všetko už niekoľko krát premerané, tak som moc nevedel kade ďalej, ale podozrieval som VT1, no nenašiel som ani jednu posratú KC8xxnu doma, tak som rôzne experimentoval s jej nahradením a pod... skrátka som sa stým drbal a drbal a drbal a...  nakoniec som sa ešte raz zameral na ten odpor R10 ktorý sa mal vymeniť za 470R, či som tam nedrbol 470k, či dačo podobné (aj keď som ho už predtým meral) reku skúsim ho premerať aj zo strany dosky, či tam pod tým (inak priam ukážkovým spájkovaním) nie je studeňák... nebol... tak som už tak trochu zo zúfalosti premeral či je spoj medzi tým odporom a zemou(na vývod 15, ktorý sa mal prepojiť zo zemou - nie nezabudol som! mal som to prepojené), ale ejhle nula nič... pozrem sa na spoj vyzerá byť ok, agresívne "vŕtam" s hrotom meráku do pájky (neveriac, že to môže byť taká banalita), ale nič... merací je ticho... zoberiem lupu... nič tam nevidím... spoj vyzerá byť OK... nechápem... no nič, budem veriť prístroju tak som to prepojil drôtom.... a??? všetko beží tak jak má!!! Kurva!! (a ešte 30xkurva!) No poviem vám nebol som ďaleko od mozgovej príhody, keď som si uvedomil, že som toľko času stratiť na takejto pppppííííčovine!    sad

Re: auj 637 - problemy

Ponaucenie vypliva z toho ze ak su vsetky suciastky ok tak uz to moze byt len studeny spoj! (studaky su svine a hlavne tie co nevidno ani pod lupou!!!) smile

Re: auj 637 - problemy

Alebo inak povedane, zivot by bo priliz jednoduchy ak by sme si ho zbytocne nekomplikovali.
BTW Ako som to tak este dodatocne skumal, tam ani nebol studeny spoj ako taky, ale tam bola nejaka mikroprasklina, medzi ploskou toho fastonu a cesticky od nej. Vobec sa to vsak nedalo vidiet, zrejme tomu dopomohol ten sajrajt (kolofonia?) s ktorym je ta doska zasvinena... to len tak pre uplnost smile