Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Pájecí stanice Toolcraft ST80-D

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Pájecí stanice Toolcraft ST80-D

Zdar chlapi, používáte někdo pájecí stanici Toolcraft ST80-D ( viz.: http://www.conrad.cz/digitalni-pajeci-s … -w.k588999 ) nebo jinou z této řady (ST50, ST100)? Jaké máte zkušenosti - funkčnost, poruchovost, kvalita hrotů apod. Dík předem za postřehy!

Re: Pájecí stanice Toolcraft ST80-D

Taky by mi to zajímalo, hledám na internetu a našel jen toto vlákno, pořídil jsi ji?? Jsi spokojen??

Re: Pájecí stanice Toolcraft ST80-D

Já mám 60W Vellemana asi rok. Tyhle páječky jsou v podstatě všechny stejný, akorát navenek vypadaj trochu jinak. Zatím jsem s ní docela spokojenej. Měnil bych, pokud by byla možnost sehnat stanici i s horkovzduchem.
Jediný co bych si ohlídal, tak je dostupnost náhradních dílů. Když ti za dva roky odejde topný těleso, nebo budeš potřebovat nový hroty a ty náhradu neseženeš, tak seš v háji.

Re: Pájecí stanice Toolcraft ST80-D

Jo to jo... Docela by mi zajímalo, jestli někdo z přítomných tuto má!! Totiž třeba takový diametral má jen 35W. Já mam 2Ks ERS50, to jsou jedny z prvních českých mikropájek zn Tesla. V podstatě fungují dobře, až na pera, hroty jsou měkké a po dost krátké době ,,kopyto", zrovnatak bakelit při provozu s vyšší teplotou křehne.. Ale dost se setkávám s tím, že na 350 stupňů nevypájím kondíky ze spínaného zdroje, nevím jaký topný výkon má ERS, ale diametral má spolužák, je to hezká páječka, ale spíše na velmi malé plošky, poněvadž kondíky ze spínaného zdroje to taky nevypájelo, prostě to nechce tát anebo velmi blbě

Může to ovlivňovat zmíněný topný výkon? Vyřeší to pořízení například nějaké z topným výkonem 80W anebo 100W

(upravil Jan16 12. 3. 2013 0:20)

Re: Pájecí stanice Toolcraft ST80-D

35W je hrozně málo, na nějaký seriozní pájení apoň 50, lépe 80W topný příkon. Já tu používám 50W pero (kombinované s horkovzd. viz Hajtek).  Zapájet s tím jde všecko, ale na větší plochy a pájení silových věcí se to musí trochu přemlouvat. Známý má 80W Wellerku, to je trochu jiná liga. S tím jde pájení samo. Dokonce k tomu má i nějaký spešl hrot na pájení SMD IO, který dělá "cínovou mikro-vlnu".
Na bufetění součástek z čehokoliv jedině transformátorovou. Ta když je potřeba, tak umí i slušně zatopit, i těm velkým kondíkům ve zdroji. Fakt si nedovedu představit něco kuchat pájecím perem. To musí bejt vopruz jak ...

Re: Pájecí stanice Toolcraft ST80-D

Děkuji za info. Podminka při výběru je aby cena nepřesáhla +-  3000Kč.. Topný výkon min. 80W.. Vím o třech páječkách které toto splňují, to je Toolcraft ST-80-D nebo ST-100-D. Anebo Solder peak SP-80, zajmaly by me názory někoho kdo je vlastní nebo má s nimi zkušenost, např. Jestli jsou bezporuchové, jestli jsou dobré (tvrdé) hroty, a jestli vydrží tělísko a pero. Jestli se s nimi páji bezproblému (rychle taje cin atp...)... Přip. nevite o dalších strojích který bude mít topný výkon tělesa min 80W (lépe 100W) a budou za uvedene peníze??? Ať jsem hledal jak jsem hledal nasel jsem jen tyto!!!!!

Re: Pájecí stanice Toolcraft ST80-D

já mám roky  Toolcraft st 100, nou problém ,hroty drží pořád, ještě původní.

Re: Pájecí stanice Toolcraft ST80-D

Děkuji za info. Když chceš z nějakého spotřebního zboží vypájet elyt jde to tím při rozumné teplotě třeba 350 stupňů, roztaví to cín během chvilky???

Jsou ty hroty ,,tvrdé" nestává se z toho ,,kopyto" Taky mam hrot zatím u ERS původní ale předtím to bylo špičaté a teď je to kopyto..

Re: Pájecí stanice Toolcraft ST80-D

dávám 360 stupnů, podle okolností.to víš že se časem ojebou,mám tři nahradní, hned při koupi stanice.

(upravil CZJKP1 12. 3. 2013 17:30)

Re: Pájecí stanice Toolcraft ST80-D

OK... Při těch 360 st. jde i vyletovávat ??

(upravil sagitarius 12. 3. 2013 21:19)

Re: Pájecí stanice Toolcraft ST80-D

Proboha, co blbnete s tím výkonem. Já mám dvě hrotový páječky, jednu s perem 48W a druhou s perem ERS50 [obě dělaný]. Trafopáječku nevlastním už 15 let. A dělám s nima všechno, včetně vypájení velkých elytů a nemám s tím problém. Problém není ve výkonu, ale v použitých hrotech. Pokud někdo na vypájení velkých součástek, a ještě třeba na rozlitý zemi používá tenký hroty, ze kterých velký plochy teplotu rychle odsávají, má pochopitelně smůlu. Na tohle používám hroty "kopyta". A ujišťuju každýho, že těch cca 50W stačí v pohodě na všechno.

Web

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Pájecí stanice Toolcraft ST80-D

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£