Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Elektronicky řízené korekce

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

(upravil denis15 26. 10. 2009 9:51)

Téma: Elektronicky řízené korekce

Zdravím vespolek,
nemá z Vás někdo zkušenost s nějakými elektronicky (napětím) řízenými korekcemi, které jsou použitelné pro normální poslech (myslím tím nízký šum a solidní parametry). Všude jsou jen lm1036 a tda1524. Pak jsem našel ještě tda1074 ale většinou josu to šumáky. Jen mě zajímá, jestli se dneska dá vůbec vybrat, klidně i za vyšší cenu něco rozumného. Díky.
Ještě jedna věc - IO tda 2009 v můstkovém zapojení - má to někdo z Vás a jestli jo, jak to hraje? Bylo by to na takové to domácí žvýkání smile. Měl jsem ho kdysi ve stereo provedení a zvukově mi přišel celkem vpohodě a hlavně snesl přes 20V.

Re: Elektronicky řízené korekce

Nikdo nic? Já vím, že to není žádná HIFI kombinace smile.

Re: Elektronicky řízené korekce

S obvody TDA1074 prodává stavebnici EZK. Kdysi jsem jí stavěj, a řekl bych, že je podstatně lepší než LM1036 a než totální xindl TDA1524.
Proč chceš vlastně elektronické korekce? Nebylo by lepší sehnat kvalitní potenciometry a postavit třeba něco jako je tohle?

http://s4.postimg.cc/n2sqjhtq1/3087_tonecontrol.jpg

Re: Elektronicky řízené korekce

Nebo stavebku z EZK ...

http://s4.postimg.cc/oqkmt6pmh/2201_rsd.jpg

Web

Re: Elektronicky řízené korekce

Chtěl jsem to jako upgrade stávajícího zařízení, kde byly elektronické korekce, ale budu to dělat nakonec jinak. Takže dojde na TP160+vhodné korekce, aby to bylo konečné řešení bez kompromisů. Díky za tip.

(upravil Mareczek 22. 2. 2013 12:09)

Re: Elektronicky řízené korekce

Diskuze je sice už trochu starší ale neva, taktéž se pouštím do stavby korekce, zásadní otázka na denis15, jakou variantu si nakonec sestavil, tedy pokud si sestavil? díky

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Elektronicky řízené korekce

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£