Téma: Zvukovka ASUS Xonar DG - nekontrolovatelné chování hlasitosti

Ahoj, mám ani ne měsíc tuhle tvukovku a chová se divně, někdy hraje slyšitelně více nahlas pravý repro, někdy levý (jde to krásně vidět na i. vybuzení - rozdíl je bohužel uchem silně znatelný), při ztišení volume ve spodní liště windows se hlasitost buď sama opět zvýší (aniž by se ten "jezdec"posunul nahoru), nebo se jeden kanál značně zeslabí. Teď mi navíc nefunguje ani ten ekvalizér co je v tom programu, zkoušel jsem už snad uplně všechno, ale zvukovka si upravuje hlasitost a vyvážení kanálu prostě jak se jí zlíbí... A je to celkem nechutný sad... Můžete někdo nějak vodvoka napsat nějakou radu, kde teoreticky může být problém?

Re: Zvukovka ASUS Xonar DG - nekontrolovatelné chování hlasitosti

Bojím se, že tohle nemá se SW nebo ovladači nic společného. Za mě jednoznačně REKLAMACE.

Re: Zvukovka ASUS Xonar DG - nekontrolovatelné chování hlasitosti

Nejprve bych asi mrknul, zda to nerozbila nejaka aktualizace. Tedy chyba SW části. Přeinstalovat ovladače, případně zkusit live distro ubuntu, zda tam bude problém také

Web

Re: Zvukovka ASUS Xonar DG - nekontrolovatelné chování hlasitosti

A nehádá se ti tak trošku s integrovanou zvukovkou?

Web

Re: Zvukovka ASUS Xonar DG - nekontrolovatelné chování hlasitosti

Nakonec mi to celé připadá tak, že je tam nastavená asdi nějaká opravdu debilní funkce, něco jako automatická hlasitost, ale ta je vypnutá, nevím juestli nějak neblbne soft... připadá mi to jako by byl zkratovanej L a R kanál.

Re: Zvukovka ASUS Xonar DG - nekontrolovatelné chování hlasitosti

Nevím co řešíš, pokud máš možnost tak přeinstaluj OS a na čistou instalaci vyzkoušej zda zvukovka pořád blbne. Pokud jo tak jedině reklamace. SW, zvlášť ve vidlích dokáže být občas nevyzpytatelný a hledání příčin nekonečné protože příčinou může být naprostá kravina která by nikoho nenapadla. Samozřejmě se nabízí zkouška v jiném PC.

Když už se někdo začne hrabat v PC tak je nutné alespoň trochu zvládnout diagnostiku, zrovna toto je ten snadnější problém. Počkej až budeš mít vadnou jednu operační paměť ze čtyř a ta projde všemi testy a ty budeš chtít nainstalovat 64bit OS, to byl moc "pěkný" oříšek.

Jediné co mě napadá je klávesnice kde se dá nastavovat hlasitost, ta by to teoreticky způsobit mohla, ale nemůže měnit LR vyvážení.