Téma: Pasívní slučovač audiosignálů

Zdravím všechny, kteří se nějakým způsobem potýkají s propojením svých Hifi komponentů. I já sám se potýkám s jedním problémem, který se týká sloučit několik audiosignálů (gramofon, CD player a Diskman MP3 player), tak aby v konečné fázi byl jen jeden výstup, který lze zapíchnout do Equalizéru. Někde na internetu jsem našel jedno dobré řešení. Z tohoto důvodu, bych se chtěl zeptat, zda by se našel někdo, kdo by byl ochoten co nejlevněji zhotovit podobný slučovač.

http://fotoalba.centrum.cz/~$12174057~6 … 26page%3D1

Jde to i udělat a jen pasivně "natvrdo" sloučit bez přepínání - prostě přepínáš tím, co máš ze zdrojů signálu "puštěné". Použité součástky jsou v ceně cca 50,-Kč + hodinka práce s vestavěním do nějaké krabičky. Hodnota odporů 10k je 10kΩ (kiloohmů) - provedení stačí úplně to nejmenší, přenášený výkon je minimální, přesná hodnota také není kritická - jestli to bude 10kΩ nebo 12kΩ je skoro jedno, důležitější je, aby všechny odpory byly pokud možno stejné (stejná hodnota koupená najednou). Slouží hlavně k tomu, aby se zdroje signálu vzájemně neovlivňovaly. Nakreslené schéma je s konektory CINCH, lze samozřejmě stejné zapojení vytvořit i s jinými konektory, používanými v audiotechnice.
A perlička nakonec (pro neznalé): tento pasivní slučovač je možné použít i opačně, jako pasivní rozbočovač signálu z jednoho zdroje pro více "spotřebičů" (zesilovačů)...

Re: Pasívní slučovač audiosignálů

... obecně bych takový "slučovač" nikdy nikomu vyrábět nechtěl, protože tak nerad nikoho nemám.
Jedno řešení se nabízí, je podobné internetu po rozvodech 230 V. Do bytového rozváděče se ale musí nainstalovat zpětná klapka a filtr rychlých iontů. Těžké ionty pak sedimentují a v jejich niveau se výtečně poslouchá kárl fon on ...

Re: Pasívní slučovač audiosignálů

Hmm, to je super..., a kdo bude obsluhovat tu klapku ???  smile

Re: Pasívní slučovač audiosignálů

Něco pozitivnějšího.
No, není to zrovna košér, ale taky mám dvě takový udělátka zhotovený na malým PS.

3x stereo cinch do jednoho stereo výstupu, tedy 6 kanálů. Zapojení mám obdobné, akorát mám zapojený ještě před odporem kondík 100 nF. To druhé je obdobné, ze staré zvukové karty jsem vzal 3x stereo jack 3,5 a udělal plošňáček obdobnýho osazení.

Když je vstupů nedostatek, dá se to "rychle" vyřešit.

Hraje to, co je zrovna zapnutý (a nebo vše).  Někde tady je též popisován nebo zmíňky o zesilovači, který měl takto konstruovanou vstupní část, takže proč si dělat násilí, když to je taky funkční.

RF

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Pasívní slučovač audiosignálů

Můj zesilovač má dostatek vstupů, ale jedná se mi o Equalizér, který je vlastně zařazen, jako první, ten má pouze dva vstupy a já bych tak potřeboval tři až čtyři a z toho jeden výstup, nu jak vidím, tak ještě na stará kolena to budu muset nějak udělat sám. Ale v případě, že by se někdo našel, určitě bych ho nějak odměnil  .... mám tady funkční gramofon NZC 420 (chybí mu jen vložka s jehlou) a ve sklepě mám ještě kotoučový magnetofon B1160A  (ten potřebuje jen vyměnit gumičky a páskové brzdy, jinak je OK)    smile

Re: Pasívní slučovač audiosignálů

Potencionílní vzorek toho, co potřebuješ, jsem nechal dne v 05.40 na vrátnici. Pak dej vědět, jak to vyhovuje, či nikolivěk.

RF

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS