Téma: Co do centra?

chcem radu, co dat do centra, ake repro? Ako vyskac je ARV 104-60/8 a potrebujem poradit co knemu tak, aby ladil center vizualne so satelitmi, ktoré su osadene ARN 150-05/8+ARV 104-00/8,

Re: Co do centra?

Jakou mas televizi. LCD nebo CRT. To je zasadni pro rozhodovani. K CRT asi 2x ARN-116-60/4 v serii a zapojeni B-V-B by nemuselo byt zle.

Re: Co do centra?

116ky v sérii už bych nikdy nestavěl. I s odladěnou výhybkou to stálo dost za prd. Paralelně do 4ohm by to asi bylo jiné kafe. Ale stejně, vzhledem k zatížení centeru v DK, bych volil větší páru, než dvojici 4".

Re: Co do centra?

Michale, proc je seriove usporadani stredobasu v Appolitu spatne? To jsem tady nenasel, zduvodneni, vzdy jen "stoji to za hovno" a nevim proc.

Re: Co do centra?

no ja som skor myslel, ked su satelity ARN 150, tak aj v centri nieco podovnych rozmerou, no ale zistil som v aktualnej ponuke TVM, ze ma tieneny ARN 150-73/8 co keby som dal do serie, bude 16 ohm alebo paralelne bude 4 ohm, co je nahovno a alebo este ma ARN 150-60/4 co by v serii bolo akurat 8 ohm, ale nie je lakovavy do spiraly a este vypuklu kopulku, co zaze vzhladovo nesi. Tak teraz poradte, co by som tam mohol dat aby to vzhladovo ladilo a aj aby bol vysledna impedancia 8 ohm. ste som rozmyslal ci neosadit center iba 1stredobasom, aky je Vas nazor na takyto center s 1 vykacom a 1 stredobasom. Dik

Re: Co do centra?

Myslím si, že 1 + 1 je zvukově lepší řešení než D-Appolito, protože tolik nesměruje.
Podívej se dobře na parametry 150-60, je to trochu něco jiného než 150-73 a 150-0x

Re: Co do centra?

pibi: tak co mi odporucas?

Re: Co do centra?

Nemohu Ti nic doporučit, protože mám zkušenost jen s centrem 2x 116/4 sériově + 078, nic jiného jsem neslyšel.

Re: Co do centra?

smile tak dik, no ale velmi ma laka myslienka s 1 stredobasom a 1 vyskacom, ved aj Xavian ma taky center, nemusi to byt zle co poviete?