Téma: Reciever Onkyo - prijimac DO

Zdravim,

jsem tady uplne novy, tak kdyby byla tema spatne zarazena, prosim o presunuti.

Vlastnim Onkyo TX-DS494. Pristroj jsem zakoupil bez dalkoveho ovladani. Koupil jsem si Logitech Harmony 300, nastavil ho spravne na reciever ale bohuzel pri pouziti jakehokoliv tlacitka na DO se nic nedeje. Kontaktoval jsem predchoziho majitele a rikal ze problem bude asi v recieveru. Asi urcite....ma prosim nekdo zkusenosti s opravou infracerveneho prijimace v recieveru? Kolik by stala cca oprava? Zvladl bych to aj sam? (mam vystudovane VS elektro). Problem muze byt mozna i jinde, ale nic mne nenapada. Poradte prosim. Vsechno ostatni na recieveru funguje perfektne.

Diky

Martin

Re: Reciever Onkyo - prijimac DO

Co myslíš tím správným nastavením? To jako žes ho správně namířil, nebo co ?

Re: Reciever Onkyo - prijimac DO

Ne. Je to programovatelny ovladac, pridal jsem do nej zarizeni Onkyo, nastavil tlacitka.

Re: Reciever Onkyo - prijimac DO

No pokud máš jistotu že DO je nastaveno správně, tak to chce otevřít AVR, vzít škopek a zkontrolovat u procesoru že mu chodí signál od DO přijímače. Taky může být ko ještě i ten procesor.

Re: Reciever Onkyo - prijimac DO

Ještě (před rozvrtáním přístroje) bych ověřil, zda je do nového ovladače zadána správná "sada" kódů pro ovládání.  Mám např. starší věž SONY a zatím jsem nenalezl (zas tolik času jsem tomu nevěnoval) její správné kódy (viz většinou dodávaný seznam univerzálního DO) . Ještě že mi starý ovladač funguje. Těch kódů i od jednoho výrobce jsou spousty a jen některé jsou pro konkrétní přístroj OK. Když jsem slučoval audio  a TV zařízení do jednoho ovladače, tak často to končilo nutností nahrání ovládacích sekvencí z originálního ovladače do paměti programovatelného dálkáče...

Zkus si půjčit originální DO.  Kontrolou signálu za IR přijímačem nic nezkazíš, ale  tvá věta:  Zvladl bych to aj sam? naznačuje vhodnou jistou dávku opatrnosti - před HW zásahy smile

Re: Reciever Onkyo - prijimac DO

Diky za odpovedi.

DJ_Rix: AVR rozdelat muzu, promerim co se bude dat a pak napisu. Budu asi potrebovat schema masiny.


zuki: neznam nikoho kdo by mel original ovladac. Zapujceni bude asi tedy problem....ten Harmony 300 si nastavuje vsechny kody sam, nejsem si jist jestli se kody daji menit. Zadava se pouze typ pristore na ktery se ma ovladac nastavit, vsechno ostatni probiha automaticky. Kdyz si to navolim napr. na TV, funguje bez problemu. Urcite to ale pokus stoji.

Zvladl bych to aj sam? naznačuje vhodnou jistou dávku opatrnosti - před HW zásahy  - mas pravdu smile nikdy jsem audio zarizeni nerozdelaval, jsem silnouproudar, mam z toho trochu strach. Jestli nekdo poradi zaklady co, kde a jak merit, urcite budu rad. Nebo na co konkretne si davat pozor.

Diky

Re: Reciever Onkyo - prijimac DO

Může tam být vadné třeba jen přijímací čidlo a to vyměníš bez problému-pokud ho seženeš.Měl jsem stejný problém na cd ETA a naštěstí jsem měl stejný přijímač z věže Philips.

Re: Reciever Onkyo - prijimac DO

Pokud si na to sám netroufáš, kdybys napsal odkud jsi, tak by Ti s tím někdo možná i pomohl...

Re: Reciever Onkyo - prijimac DO

Jsem z Brna. Najde se nekdo kdo pomuze? smile