Téma: ars 1058

ahoj, koupil  jsem si reprobedny ars 1058, a sháním k nim zesilovač. Ale nevim jaký by k nim byl nejvhodnější. Cena do 10 tis. děkuji za odpovědi

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:34)

Re: ars 1058

.

Re: ars 1058

Pokud mají tyto reproboxy v pořádku výhybky, a reproduktory jsou zachovalé (nespálené membrány i závěsy sluníčkem, neporušené závěsy, neexcentrované, atd.), vybíral bych zesilovač spíše k těm 10 tis. Kč, než Transiwatty, apod. V této cenové kategorii se dá sehnat zesilovač, který byť staré reproduktory "dobře povede" a trochu je zvukově povýší nad jejich tehdejší limity. Bude-li to něco přepínatelného do třídy A, i z papíráku ARZ4608 mohou zaznít dech beroucí zvuky v pozitivním slova smyslu. Vše při vědomí, jaké odlišnosti přináší uzavřené boxy proti bassreflexovým, a že je nutný dobrý zdroj zvuku, jímž obvyklý CD či gramo za 1000,-- Kč nebude. Tolik můj zcela subjektivní příspěvek.

Re: ars 1058

K předešlému textu dovětek: vybírat zesilovač, který má korekce s možností zdůraznění hloubek minimálně +10dB, jinak bude zklamání ze zvuku.

Re: ars 1058

... pak by neměl chybět i dovětek, že potřeba korekcí je rovněž subjektivní, a tam, kde jsou zdroj, zesilovač i uši v pořádku, podle mého názoru, zbytečná, ba dokonce škodící. Čemu a proč, je zde již desítkykrát probíráno. Za neméně důležité považuji, aby korekce, když už jsou, byly vypínatelné, a to nejlépe úplným přemostěním, t.j. galvanickým vyřazením (v závislosti na obvodovém řešení to bude různě velký přínos), ideálně i s přímým vstupem. V běžném zesilovači 6000 Kč až 10000 Kč ty korekce nejspíše budou, jen v některých však slušně vyřaditelné, a s direct vstupem.

(upravil Hippo007 2. 7. 2012 14:22)

Re: ars 1058

Ano, použití korekcí je závislé na poslechových zkušenostech každého jedince. Já používal ARS1034 se Zetawattem (má korekce hloubek +-17dB/40Hz). Po pořízení lepšího zesilovače s korekcemi hloubek +-6dB jsem byl z nového zvuku zděšen. Přeměřil jsem si frekvenční charakteristiku beden, poupravil výhybku (snížil citlivost beden a díky tomu jsem mohl úpravou výhybky dosáhnout menšího poklesu citlivosti na nízkých kmitočtech) a pak se to už dalo poslouchat. Po výměně beden za o několik tříd lepší poslouchám se zapnutým tlačítkem source direct na zesilovači bez pocitu, že by mi v reprodukovaném zvuku něco chybělo.
ARS1058 na tom jsou na nízkých kmitočtech lépe než 1034, ale nějakou korekci zvuku na basech potřebují.

Zesilovač klidně z bazaru, zajímavé věci se dají občas najít na http://www.hifibazar.cz/

Re: ars 1058

co tento ? http://www.hifibazar.cz/testy/Denon_AVR-3805_T.jpg

Re: ars 1058

Já bych to zase tak neřešil, ty bedny nejsou žádný high end, a podle mého je jedno čím je budeš "budit"

Web

Re: ars 1058

Nebo taky zvážit jestli bedny neprodat a nekoupit pak lepší kombinaci bedny+zes, věřím že za tuto cenu by to šlo..

Web

Re: ars 1058

Bůhví, co chce. Jestli stereo nebo domácí kino. Odkaz, co dával je na 7.1 domácí kino.

(upravil joker2963 5. 7. 2012 15:33)

Re: ars 1058

chtel bych to k tv, a na poslech hudby, zatim 2xrepro, pozdeji sub, sehnal jsem je za levno a k nim jsem dostal jeste jeden par reprobeden take tesla, pozdeji bych je treba vymenil za neco jineho...,

Re: ars 1058

ja bi som odpručil Nad320 alebo Sony ta f-270 mam to vyskušane mam ars 1058 ale upravenu
pzri moj prispevok vymena kondezatorov ve vyhibce ars 1058

Re: ars 1058

Srovnávat ARS103x s 200 mm basovým reproduktorem s ARS105x s 300 mm reproduktorem je hloupost. Basy mám s ARS1058 na 0 dB a jsou perfektní. Kdo má doma běžně 12" bas v 50 l ozvučnici ví ...