Téma: ARN 6604 + Bassreflex?

Zdravím pánové,

chci se zeptat jestli moc zkazím reprobednu když k reproduktoru ARN 6604 přidám bassreflex (popř. kdyby to nevadilo, tak jaké by asi měl mít bassreflex rozměry) i když vím, že i podle výpočtů i podle doporučení je tento reproduktor spíše do uzavřených ozvučnic. Mám totiž reprobednu, která kdysi soužila jako R/L kanál a odešel mi tam výškový reproduktor, tak uvažuji, že z ní udělám woofer ( já vím, že to bude slabý woofer smile ). Je tam tedy díra po výškovém reproduktoru, tak jsem si říkal, že by to mohl být bassreflex.


Předem díky za odpověď.

PS: V Bedně jsou společně s dírou po výškovém reproduktoru ještě další dvě díry cca 1,5 cm v průměru, které tam aktivně vyvrtal bratr...nějak nevím, co tím dokázal...

Re: ARN 6604 + Bassreflex?

Nedělal bych to. Jednak to bude humus po zvukový stránce, jednak můžeš ten repro velmi rychle odrovnat. Když z něj cheš woofer, udělej si 35L uzavřenou bednu a vybavený. Chovat se k tomu ale slušně budeš muset tak, nebo tak.
Nevymýšlej hovadiny.

Re: ARN 6604 + Bassreflex?

Moc díky za názor...bednu zvětšovat nebudu...až tak moc se mi s tím hrát nechce...mám cca 20L...

Moc ale nechápu "Chovat se k tomu ale slušně budeš muset tak, nebo tak."...tím myslíš jako z hlediska přebuzení apod ?? ... já mám v plánu hrát jenom tak na poslech ... piánko...

Re: ARN 6604 + Bassreflex?

Chovat se k tomu slušně znamená nepoužívat na dělání kraválu, ale na normální poslech. Na ten bassreflex v tak malým objemu zapomeň. Udělal by si z toho hnusný hučobuč. Ono je těch 20L dost málo i na uzavřenku.