Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » toroid s 2x symetrickým vynutím oproti dvom toroidom s 1x

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

(upravil mechanik 25. 9. 2012 20:15)

Téma: toroid s 2x symetrickým vynutím oproti dvom toroidom s 1x

Viem že sa tu riešilo takmer to isté, no nebolo to to isté, išlo tam skôr o nevýhody napájania viacerych zosilovačov s jedného symetrického vynutia. Mna zaujíma či vidíte rozdiel v tom ked sú v zosilovači 2 trafá a každé má jedno symetrické vynutie pre jeden kanál oproti riešeniu ked je jedno trafo ale s dvoma symetrickými výstupmi.
K zemnej slučka/smyčce nedojde preto že vynutia sú samostatne, napadlo ma že horšie to môže byť hádam len pri poddimenzovanom trafe a ked napríklad v jednom z kanalov budú bicie big_smile tak na druhom môže byť pokles napätia smile
už od včera rozmýšlam ako rozumne uchyť 2 toroidy tak aby boli čo najdalej od zosilovačov, teda hlavne ich vstupov a s dvoma sa uchytenie dosť komplykuje, napríklad ked budú nad sebou tak prvé sa uchytí o dno a to druhé musí byť na nejakom plechu a ten na distančných stplikoch, vedla seba ich nepôjde dať, plánujem chladiče so širokými žebrami...

dakujem

Re: toroid s 2x symetrickým vynutím oproti dvom toroidom s 1x

Taky jde o to,jak jsou ty trafa vinuté-ty vinutí nebudou nikdy úplně stejné,to horní bude vždycky "horší" ........

Re: toroid s 2x symetrickým vynutím oproti dvom toroidom s 1x

no to ma ani nenapadlo, tak potom keby sa navíjali 2 na raz

Re: toroid s 2x symetrickým vynutím oproti dvom toroidom s 1x

Na to se ti bohužel ale podle mě většina výrobců vysere.....i když mám pocit že snad kofejn nebo někdo si nechal vinout bifilárně trafák,ovšem tady aby to bylo úplně echt by sis musel nechat navinout všechny 4 sekundáry současně......

(upravil mechanik 25. 9. 2012 21:13)

Re: toroid s 2x symetrickým vynutím oproti dvom toroidom s 1x

no ale tak to nemá asi nikto big_smile určite sa na to výrobcu opýtam, teda na bifilárne vinutie sekundáru aspon na každom trafe a použijem teda 2, na 4 vinutia sa pýtať ani nemusím, tuším aká bude odpoved big_smile

(upravil DJ_Rix 25. 9. 2012 21:15)

Re: toroid s 2x symetrickým vynutím oproti dvom toroidom s 1x

Pokud použiješ ty trafa dvě,asi to není potřeba tak řešit a nech si udělat normální toroid,bude to OK......

A vlastně asi ani u těch 4 sekundárů,no tak tam bude rozdíl no,ale nemyslím že to bude nějak extra ovlivňovat výsledek či zvuk smile

(upravil mechanik 25. 9. 2012 21:29)

Re: toroid s 2x symetrickým vynutím oproti dvom toroidom s 1x

no ale už je tam to ale, a ja to mám rád bez ale big_smile  netvrdím že to bude počuť no ked si to už dávam robiť tak nech je to čo najlepšie, toto bude dosť "high end" big_smile plánujem bohatú filtráciu, krabicu na úrovni s velkým chladičom, základna 1,7cm a dlhé "žebrá" indikátor limitacie...

Re: toroid s 2x symetrickým vynutím oproti dvom toroidom s 1x

já mám v tom DPA223 4 sekundary smile zas tak to neprožívat

Web

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » toroid s 2x symetrickým vynutím oproti dvom toroidom s 1x

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£