Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 30 z 72)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

  Stránky: ««« 1 ... 28 29 30 31 32 ... 72 »»»

RSS

Příspěvky [581 až 600 z 1,421]

Re: Reprobedny pro megalomany

Super, zrovna jsem říkal, že se zaptám na možný návrh centru k RpM a Marcel mě předběhnul. smile
Pokud se bude vyrábět čelo a WG, tak se mnou počítejte.
Klidně bych šel i do tý větší verze 2x 10".
To bude k 15" tak akorát. smile

(upravil MaBat 11. 9. 2012 10:55)

Re: Reprobedny pro megalomany

2x8" bude stačit k oběma typům. S 10" by to možná jen víc ladilo vizuálně a v duchu názvu vlákna... Mně je to úplně jedno.

Aby to nějak vypadalo, asi bych tedy volil 10". Blbý akorát je, že každej máte jinej 10" basák v bednách. Když ale dovezete každej to svoje, není v zásadě problém upravit to na jakejkoliv basák.

Jestli dál 5", nebo 6" uvidím, až jak se vejdu výškově s WG.

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_rpm-center-10.png

(upravil Basstl 11. 9. 2012 11:09)

Re: Reprobedny pro megalomany

Myslel jsem to přesně tak, jak píšeš. Ty 10" k tomu líp pasujou vizuálně.
Mě je celkem jedno jaký to budou, i když bych asi nejradši stejný jako mám v RpM-1.
Bude mezi nima nějakej jinej větší rozdíl kromě vzhledu?
Cenově to vychází:
10PS26  - 2656,-
10NW64 - 3133,-
10PLB76 - 3199,-
To není zase tak velkej rozdíl.

(upravil MaBat 11. 9. 2012 11:09)

Re: Reprobedny pro megalomany

Rozdíly mezi nima budou IMO naprosto nepodstatný.

Re: Reprobedny pro megalomany

To jsem si myslel. smile
Budu se muset zajet podívat (a poslechnout) na RpM-2.
V rámci úspory hmotnosti by byly nejvýhodnější 10NW64 a nemusely by se dělat 2 návrhy.

Re: Reprobedny pro megalomany

Ono stejně bude nakonec limitující pro hloubku bedny WG, takže z estetického hlediska se přikláním k 10"

Web

(upravil MaBat 11. 9. 2012 12:49)

Re: Reprobedny pro megalomany

Tady nebude WG moc hluboký, celá bedna se myslím s přehledem vejde do 20cm.

Driver bude CDX1-1745 a k tomu nejspíš B&C 5MDN38.

Jinak NW64 má takovou placatější prachovku, např. k PS26 se IMHO vizuálně moc nehodí. Ale jak říkám, tohle je mi celkem jedno, všechno to bude dobře použitelný.

Re: Reprobedny pro megalomany

Koukám na bedny. Pokud jsou RpM chápány jako velké, pak centr s čelem dvojek zkráceným o cca 30cm bude vybočovat z představ o velikoti mnohem výrazněji.

Web

(upravil MaBat 11. 9. 2012 23:49)

Re: Reprobedny pro megalomany

Když centr, tak centr, jakýpa copa.


PS - Chtěli-li byste ušetřit, lze tam dát B&C 10CL51 za 1763,- kus.

Re: Reprobedny pro megalomany

Je to sice plecháč, ale na centr by to mělo bohatě stačit.
Ideální by byla montáž měničů zezadu. Nebyl by potřeba žádnej rámeček.

(upravil MaBat 12. 9. 2012 8:40)

Re: Reprobedny pro megalomany

No ideálně by měl být centr stejný, jako L a R bedny, a v seriozních instalacích se to tak i dělá. Sám se o to až tak nezajímám, jelikož domácí kino mě zatím nechává chladným (muzika je v naprostý většině ve stereu a dělat z toho uměle centr asi není úplně to pravý ořechový), ale pokud už je někde dedikovaný centr kanál, bude toho v něm dost, resp. jeho důležitost nebude malá. Něco jiného je to u zadních/efektových beden, ty můžou být obecně kompromisnější.

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/thumbs/2_rpm-center-repro.png

Re: Reprobedny pro megalomany

Co tak málo o kinu vím, tak 80% dialogů a zvuku vůbec teče do centru + L,R pro šířku reprodukce posiluje onon centr a dává jim preščcedentní směrovou lokaci. Zadek je "do počtu" využíván po efektový zvuk.
Centr je velmi důležitá reprobedna, jednou v ní všechny dialogy, tudíž udělat jakýsi centr a k tomu mít kvalitní L,R, je krátkozraké řešení, páč filmy budou degradovány zvukově na kvalitu centru.

(upravil rotr 12. 9. 2012 9:35)

Re: Reprobedny pro megalomany

Basst : k rámečku - ty ho na svých RPM-1 budeš mít? Já mám desítky normálně zepředu, přiznané šrouby a mnohem škaredější mi přijde ta vlnka závěsu než pěna na koši. Kde by to chtělo zadní montáž, to jsou ta ušatá repra.
Jaký vliv bude mít Marceli síla toho materiálu před 5" - tj. nechat co nejtenčí a přišroubovat přes nějaký mezikus , nebo nevadí při nejhorším celá tlošťka čelní stěny s max možným zaoblením?
DK - filmy jsou pro mě dost okrajové, ale takový koncert bez centru se nedá poslouchat.

Web

(upravil MaBat 12. 9. 2012 9:56)

Re: Reprobedny pro megalomany

Čím mělčí, tím lepší. Nějaký rámeček, přes který by se to přitáhlo zezadu, by to asi chtělo. Šrouby jsou dost blízko okraje díry, tam se to asi jinak rozumně nepodaří, jedině tam nechat zepředu boule. A zapuštění střeďáku udělat opravdu co nejmělčí.

Zkuste to nějak vymyslet - nakonec vy to budete stavět, já jen měřit smile

Nedělají se na to nějaké hotové úchyty?

Re: Reprobedny pro megalomany

V tom případě, až budeš mít chvilku, nahoď rozměry WG, zřejmě to bude "na těsno". A pak mne napadla ještě jedna "koncepce" 2 bedny 30x30x20 pro basáky na stranách - něco jako jsem Ti vezl ty  s těmi kužely a uprostřed 2p

Web

Re: Reprobedny pro megalomany

Můžeš zatím hrubě vycházet z toho obrázku, pixely odpovídají mm, tj. WG je elipsa cca 220x130, hloubka bude do 60 a bude každopádně součástí desky - tak se to dá jistě udělat o něco "nahuštěněji". Večer na to sednu.

Re: Reprobedny pro megalomany

Jestli D'Appolito tak by muselo být svisle, ale nevidím jediný důvod proč to tak dělat. Je naopak dobrý důvod pro to udělat C stejný jako LR. Zmenšením WG ve svislém směru ztrácíte poměrně jednu z výhod - a vlastně i důvod - zvoleného řešení.

Velmi rychle Vám nabyde na síle odraz, který je vidět 2,5 ms za přímým zvukem (na cca 15ms)

https://i.postimg.cc/Ffbqmdw5/2083792.jpg

Re: Reprobedny pro megalomany

Rotr: Ano u RpM-1 dělám verzi s rámečkem. Ta pěna na koši se mi nelíbí, ale je fakt, že montáž zezadu u 10" by nebyla jednoduchá. Muselo by se nechat dost materiálu, aby to basák udrželo.
MathMan: je mi jasný, že ideální centr by byl stejnej, jako LR, ale kam s ním. Když ho postavím doprostřed místnosti před TV, tak nic neuvidím. smile

(upravil MaBat 12. 9. 2012 22:11)

Re: Reprobedny pro megalomany

Akorát teď nevím, o jakém D'Appolitu je konkrétně řeč.


- K pěnám a rámečkům: 18Sound dělá basáky s jedním kusem kovu namísto pěny. Pro estéty jasná volba.


- Jelikož už mě nabavilo dělat OSWG metodou pokus-omyl, odvodil jsem si přímý vzoreček pro profil se započtením vstupního úhlu (fí) na daném vstupním poloměru (r0, tj. pro x = 0):

http://www.loudspeakersoft.com/forum/uploads/2_oswg-a.gif

Kdybyste to někdy někdo dělal, tohle by se mohlo hodit. Mělo by to takhle sedět a kupodivu to ani nebylo složité.

Re: Reprobedny pro megalomany

Protože drahá plánuje novou sedačku, je klidně možné, že pod TV nebude ten stolek a že tam uřiznuté a mělcí dvojky padnou. Šlo by to?

Web

Příspěvky [581 až 600 z 1,421]

  Stránky: ««« 1 ... 28 29 30 31 32 ... 72 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Reprobedny pro megalomany

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£