(upravil Qwer 21. 7. 2012 12:12)

Téma: Softstart

Zdravim

Vedel by mi niekto poradit zo Soft Start pre 3x 630VA trafa
http://www.metronix.cz/soft_start.htm

Toto je Soft Start ktory mam pre 1x 630VA trafo len namiesto termistorov som dal 4x 100R/5W rezistory (paralelne)

Stacil by pre 3x 630VA, bola by potrebna daka uprava?

Re: Softstart

Odkaz nefunguje. Jinak nevím co vlastně potřebuješ poradit.

Re: Softstart

Odkaz vlastně funguje, akorát jsou tam asi 4 druhy virů... tak tě tam asi antivirák nepustí... Chtělo by to dát sch apod. na nějaké bezpečnější místo smile

Re: Softstart

On tam měl předtím jiný odkaz,zuki smile

Jinak tři trafa po 630VA jsou dohromady 1890VA,specifikace výrobce stavebky je do 2kW,čili ano,vyhoví.
Pouze jedna věc: Pokud jsi použil jako ty rezistory bílé kostky z GME,půjdou dříve či později kukat-na velké proudové nárazy nejsou stavěné.

Re: Softstart

Ty bílé kostky noname výrobců snad nejsou stavěny na nic jiného, než na prodej sad .

Web

Re: Softstart

To máš pravdu Tome. Sranda totiž je,že v tom je zavřenej snad 2W dráťák,navinutý odporovým drátem velmi pochybné kvality. Na druhou stranu-pořád lepší než kdyby tam dal metalokeramiku z chobota. I to už jsem viděl sad

Re: Softstart

Tak on uvnitř leckterých značkových kostek taky není vlastně nic jiného, než 2W dráťák, ovšem vinutý na duši ze skelných vláken, a tmelený jiným způsobem smile. Jenže když dva dělají totéž... průšvih některých těch noname kostek je - krom tedy mnohem menší odolnosti absorbovat impulzní výkon - naprosto katastrofální provedení spojů odporového drátu k vývodům. U jedněch, které prodávalo GM před cca 7 lety, ten spoj vypadal jako telefonní technika z 60. let - zkroutit a pomačkat kleštěma lol. Asi výrobce neměl bodovačku a bylo třeba plnit plán...  90 ze 150ks se vrátilo na poruchách během 4 let.

Web

Re: Softstart

Sendy, a co softstarty v krabicke od Indel? Tie nahodou nepoznas? http://www.avelmak.sk/index.php?lm=903& … icle=39423

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: Softstart

Nevím, netuším... jediný krabičkový softstart, který jsem kuchnul, byl německý, uvnitř bylo relé, elektronika k němu  a NTC.

Web