Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » náhrada maa748

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: náhrada maa748

Mám domá věž tesla SM684 a v eqvaliseru se nacházej operáky  maa748 -  a otázka čím je nahradit strašně to šumí
díky za info

Re: náhrada maa748

Defakto jakýmkoli single operákem, klidně i TL071. Zásadní je, jaký footprint je na desce. Pokud kulatý, těžko tam narveš DIL8 operák.

Web

Re: náhrada maa748

díky je tam DIL 8 tak to zkusim jak to hne se zvukem k lepšímu

(upravil sinclair 21. 3. 2012 14:27)

Re: náhrada maa748

A co tak vyhodit kompenzační kondík - nic? MAA748 bývají kompenzované malým keramickým kondenzátorem od 3,3 do 10pF, ten je třeba samozřejmě vypájet ven také, je zapojen mezi vývody 1 a 8. Po instalaci lepšího OZ /doporučuju NE5534AP s kompenzačním kondenzátorem cca 10pF mezi vývody 5 a 8/ je dobré osciloskopem ověřit stabilitu.

Web

Re: náhrada maa748

Omlouvám se, nepatří to sem, ale teď mě to napadlo, tak to prostě musím napsat. MAA748 není tak špatný OZ, jak se o něm všeobecně traduje. Většinou podobné bláboly rozšiřují lidi, kteří s OZ vůbec neumí pracovat. Ani já to neumím dokonale, ale zásadní záležitosti se snažím dodržovat a prakticky se mi ještě nestalo, abych se nějak výrazněji "minul cílem".

Mimochodem vynikající studiový mixážní pult Tesly Elektroakustika Bratislava typu EMP124 je téměř kompletně osazen IO MAA748, na některých místech ještě s "archaickými" tranzistory BC179B na vstupech, linkové symetrické výstupy s transformátory mají MAA748 posíleny výstupy párem KF507/517 a ten pult má při masterech vyjetých naplno odstup -100dB, mikrofonní a linkové jednotky mají podobné parametry.
Je to o tom, že v Elektroakustice Bratislava pracovaly dvě desetiletí nejlepší mozky dvou států, ať se to týkalo OZ, transformátorů, návrhu zesilovacích stupňů, návrhu mixážních částí, trojitých útlumových článků místo tahových potenciometrů úrovně atd. Pult je i s původním osazením natolik kvalitní, že se nebojím si jej brát na menší akce, kde 12+2 vstupů stačí. Transformátorové symetrické vstupy a výstupy pultu jsou tak kvalitní, že i kdyby pět metrů od něj pracovala rušička Wehrmachtu, tak pultu to snad ani nebude vadit. Prostě studiové zařízení. S MAA748.

Web

Re: náhrada maa748

Nejsem v tom tak zběhlej ,ale při vypnutí eqvaliseru tan šum  není tak jsem chtěl jenom ten šum odstranit , to jak to hraje zase není tak špatný  i když jsou jako konce použitý A2030 . Ale díky za radu . S tím kondíkem mě to došlo
Až mě pude skener tak sem dám schema třeba na něco " kluci "přijdete jak to zlepšit .

Re: náhrada maa748

tak jsem tam nakonec ty operáky nechal orygo ale co mě napadá nešlo by zvětšit zdvyh v dB pásem na ekvaliseru . dal bych sem schema ale nějak se mě nedaří

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » náhrada maa748

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£