Téma: Nastavení 4,1 zvuku

Téma spíše softwarové, ale souvisí se zvukovou kartou ... rubrika nezařaditelné je už docela přeplněná.
Používám desku od Solteku, chipset nForce3 zvukový kodek AC97, v nastavení je pouze 2.0 a 5.1, ale já byh potřeboval rozložit středový kanál Dolby Digital na přední satelity 4,1. Chci 4,1 - se zachováním efektů, ne kvadrofonní zvuk. Máte někdo nějaké vyzkoušené ovladače, případně existují nějaké univerzální AC97 nebo lze nastavit 4,1 zvuk jinde (AC3, registry)?
Bude jiná zvukovka, ale do tý doby chci trochu prohnat sub a vyzkoušet efekty.

Web

Re: Nastavení 4,1 zvuku

Pokud pro přehrávání (AC3, DTS, PCM) používáš třeba AC3Filter, tak tam si můžes nastavit matici jak chceš. Možná existuje něco i do Foobaru.

Re: Nastavení 4,1 zvuku

Koupil sem si M-Audio 5,1 a ta v nastavení má možnost 4,1. AC3 mám nainstalované 4,1 nastaveno všude. Přehrávám přes MV2 player - jediný, který se mi povedlo "propojit" s AC3Filtrem. Stejně to nejde.
Při nastavení 2+2+SW to pouští zvuk jenom do jednoho ze zadních kanálů, nechápu.

Web

Re: Nastavení 4,1 zvuku

To je zajimave jamam taky zvukarnu s AC97 a tam moznost 4.1 je. Ale je to na jine desce v praci, ale nevim jak to funguje, bo nemame 4 bedny. Jinak vyzkousej ten AC3 ponastavovat i jinak, mozna ze je tam BUG ktery ti prehodi neco. Ja to tak jednou tento, v programu sem mel nabidku posunutou o jedno, takze nabidka File byla Upravy

Web

Re: Nastavení 4,1 zvuku

Pořád mi to nejde, zkoušel sem už všemožné kombinace nastavení. FFDshow filtr nastavení zvukových kanálů vůbec neumožňuje.

Web