(upravil BBK 19. 5. 2012 10:01)

Téma: OTL s PL504 jak vidím jde to...

http://www.audioasylum.com/cgi/vt.mpl?f=otl&m=34797
GRAAF GM 200
a jde to (minimálně vypadá že to jde) velice pěkně 200w na kanál v lampách....hmm...co na to zdejší odborníci?
Vím že někdo tvrdil že PL504 je do zesů naprosto nevhodná, tak jak je tedy tohle řešeno? máte někdo schéma smile

Re: OTL s PL504 jak vidím jde to...

K nějakýmu podobnýmu monstru jsem měl schéma,žhavení bylo přímo ze sítě.....
Bblbý je že se ti dneska už PL509 (a hlavně patky!!) bude blbbě shánět v tomhle množství a ve slušné kvalitě......

Re: OTL s PL504 jak vidím jde to...

já bych jich právě moh mít hooodně těch 509, jen čekám jak se k tomu vyjádří místní odborníci....zatím všechny rady odsud byly dobré....tak chci mít jasno než se pustím donějaké ultrazhovadilosti tohoto typu smile

Re: OTL s PL504 jak vidím jde to...

Tak potom nic neřeš a začni dělat mechaniku,schéma už ti ostatní zkritizují tongue Někde jsem to měl,musím to pohledat,dokonce si myslím jestli to tu někdo nedával,snad to třeba někdo z ostatních sem hodí,Sendy nebo bobo určitě schéma tady té zhovadilosti smile  mají .......

Re: OTL s PL504 jak vidím jde to...

Ppodobné schéma má tuším na stránkách Hlava.
Ale zamysli se nad tím,
- jaké napájecí proudy budeš muset ufiltrovat,
- kolik ten cirkus bude žrát
- čím a jak uhlídáš výstupní ofset,
- kde seženeš tolika flašek k napárování.
Já o tom taky uvažoval a toto byl poměrně silný důvod se na tuto cestu nepouštět.
Patice bych ti mohl dodat ( zaplatíš jen jako mourovatý... ).
Já si na to kdysi odhazoval do přepravky PL500 a 504, kterých je fšude hafel.
Při párování jsem dospěl k závěru, že ze 100 ks vyberu tak 10 stejných, když přivřu oko, mohl bych uvažovat kolem dvacítky.
Zkus si spočítat kolik by ti muselo proletět rukama flašek...
( jestli chceš mám v přepravce snad stovku PL500/504 )
Je řešení zkusit se s tím pohrát s několika flaškama na výstupu a s výkonem pár wattů nebo z toho udělat cirklotron či PPP.

Re: OTL s PL504 jak vidím jde to...

Tak ofset by šel asi uhlídat nějakým DC servem,nebo tam někteří cpou výstupní kundík a co se týká párování,nebylo by řešení udělat extra bias pro každou elku?

Re: OTL s PL504 jak vidím jde to...

jo to je takový sen do budoucna něco takovýho zkusit...