Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Modul zosilovača

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Modul zosilovača

Prajem pekný deň

Chcem vás poprosiť o radu.
Potrebujem do malých ozvučovacích budek 10"+1" zabudovať nejaký normálny modul so symetrickým vstupom a výstupom a slušným koncákom, výkon do 300W je tam beta 10. Netreba mi žiadny Bi-amp. Hrabal som po nete a narazil som na mašinky od Dexonu a BS acoustic atď, ale už na pohľad to smrdí.
Proste potrebujem nejaký modul co tam neco vydrží za normálne prachy. Nemám čas to stavať tak hladám niečo hotové.

Ak máte niekto nejaký typ, poprosím.

Vďaka

Web

(upravil Wili 30. 4. 2012 23:47)

Re: Modul zosilovača

kup si hotovy modul L25D cez ebay. Kupis k tomu nejaky maly toroid a mas 250W@8R, je to digitalny zosilnovac je maly, lahky a nehreje sa. Same vyhody ked to davas do boxu...

Re: Modul zosilovača

Noooo

Celkom ma to oslovilo, Wili máš to vyskúšané? Za cenu okolo 40$ za pár je to super.
Nevieš mi poradiť nejaký preamp k tomu symetrický?

Ako mám niečo nakreslené, ale nem momentálne čas to nejak testovať a dávať robiť PCB.......

Web

(upravil Wili 3. 5. 2012 0:34)

Re: Modul zosilovača

Myslim ze za 40 je stavebnica a za 60 hotovy, je tam toho viacero na vyber tak poriadne popozeraj. Konkretne ja osobne s tym nemam skusenost ale na diyaudio.com si to dost vsetci pochvaluju, je tam konkretne vyrobca a navrhar toho zosilnovaca a je tam o tom velmi dlhy thread, meraju to tam atd.... aj jeden uzivatel otial z fora ma tento zosilnovac myslim ze trosku slabsiu verziu. Keby som potreboval nejaky amp do aktivnych boxov alebo nieco mensie urcite by som do toho siel. Premyslam uz dlhsie ci si jeden par nekupim domov len tak pre radost. Je to super, nova technologia, malo tepla, male rozmery atd... kym to nebudes hnat nadoraz tak je to urcite super zosik, class D zosilnovace v limitacii zneju hnusnejsie ako klasicke AB, takze je dobre ratat s vykonovou rezervou aby k tomu nedoslo. Ale pre EM beta 10 to bude viac nez dostatocny zosilnovac. Urcite mi to pride lepsie ako nejake blbe IO, alebo babrat sa s nejakym velkym ABckom...

Pripadne este mozes kupit nieco od Aldaxu, tiez maju super zosilnovace(trieda AB), ale to uz ta vyjde cenovo viac.

Symetricky preamp k tomu velmi potrebujes ? Aj tak sa zosilnovac nakoniec krmi nesymetrickym signalom takze..... ale ak mas dlhe kable a fakt potrrbujes symetriku tak urob nieco jednoduche s OZ tam staci jeden chrobacik na dva kanaly. myslim ze najlacnejsie by bolo spravit to doma, ked chces stavebnicu maju v EZK nieco tusim, dokonca aj cely modul s indikaciami a ovladanim hlasitosti atd... pripadne aldax ma tiez symetricke vstupy ale cenovo drahsie.

Re: Modul zosilovača

symetrický předzesilovač

zesilovač samotný výrobce umožňuje úpravu na  250-300W / 8R !!! za předpokladu že se zajistí, že bude zesilovač za každých okolností připojen k reprosoustávám o jmenovité impedanci 8R - což v aktivce zaručeno v podstatě je.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Modul zosilovača

Vďaka chlapi

myslím že ten digi amp bude ta správna cesta.

Ešte raz vďaka

Web

(upravil sinclair 8. 5. 2012 19:51)

Re: Modul zosilovača

Ano, SPV250 nebo verze SPV250P+ umožňuje úpravu, kdy zesilovač je schopen odevzdávat kolem 300W/8ohm. Podmínka je, že už potom nesmí být zatíženej impedancí 4R, protože při úpravě jsou upravené i proudovky.
Co se týče modulu PreLem, tak, ten je právě přímo určený do monitorů, aktivek apod. Má symetrický průchozí vstup /samec i samici pro pokračování k dalšímu monitoru například/, má i nesymetrický vstup např. pro jacka, kdo je na to zvyklý, má výborné korekce hloubek a výšek, které jsou bezpodmínečně a dokonale vypínatelné /je to vidět na fotce, to tlačítko/. Symetrický vstup není nic srandovního, ale je to poctivý přístrojový operák, navíc s nastavitelným ziskem až skoro na mikrofonní úroveň s přebuditelností +30dB, zakončeno potenciometrem hlasitosti. Několik monitorů pro DJe, kteří to rozhodně nešetří už jsme za pomoci těchto dvou modulů vyrobili, asi tři kusy s 12" a o cosi víc s 15". Je to už pár let a ani jedna porucha. Je to vyrobeno ve II. třídě, takže nejsou ani problémy se zemními smyčkami. Prostě se to připojí cinchy nebo jackem do booth výstupu DJmixu a je vymalováno. Co jsem měl možnost si poslechnout, tak to kluci měli většinou na zemi a umělo to pěkně vrtět nohavicemi smile
Pierre používá upravené moduly SPV250 jako zesilovače k napájení odposlechů, symetrický vstup je vytvořen jednoduše vajíčkem, dává to prý přes 300W/8ohm na kanál a v kapele se to rozhodně nešetří. Má to ve čtyřkanálovém provedení vestavěno ve skříni tuším 3U, vyráběl to Ondra Chlupáč, který sem může postnout fotky.

Kluci, na ty levné spínané moduly bych si dal dobrýho majzla, radši se poraďte s někým, kdo to používá, opravoval jsem už dost beden, kde spínaný modul střelil, pojistky tam samozřejmě nebyly, takže to sebou sebralo někdy i dost drahé reproduktory. Navíc, co jsem si tak na ucho všiml, ty jednoduchý Dčka hrajou hodně blbě ve výškách, je to jak když sypeš písek na kus plechu. Spodky to má dobrý, ale to podle mě nestačí. Jsou v tom použitý čínský fety, ono to pár měsíců hraje, ale pak to z ničeho nic střelí, aspoň tak mi to popisovali majitelé. Po náhradě značkovými fety od IR se zdá, že bude pokoj, nicméně ta první havárie, kdy byl v aktivce dost drahý Precision Devices stála spoustu peněz-jednak opravu origo kitem v Prodance a jednak opravu toho modulu u mě, což byla vcelku zanedbatelná částka. Symetrické vstupy to nemá ani jeden, bylo by nutné tam střelit vajíčko, RF filtr a za něj potenciometr.

Web

Re: Modul zosilovača

Vďaka sinclair-e

Tvoje konce mám už dosť dlho v merku a nepoznám nikoho kto by niečo z Aldaxu pohanil.
Ale aj tak to asi risknem a zoberiem tie D-čkové, dorobím tomu ochrany a snáď to bude šlapat. Aspoň tu bude čo komentovať keď to poskladám.

dik

Web

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Modul zosilovača

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£