(upravil martinpaulas 30. 4. 2012 22:07)

Téma: Uzavřená ozvučnice pro JBL 1202D. Potřebná litráž.

Zdravím všechny členy Audiowebu.
Chtěl bych se zeptat, jestli je možno vypočítat kolika litrovou bednu (uzavřenou) je potřeba použít pro dobré basy na reproduktor JBL gto1202d?
Našel jsem na internetu tohle: http://www.jbl.com/resources/Brands/jbl … _1202D.pdf , ale nějak jsem z toho nebyl chytrý, takže bych chtěl proto požádat členy zde, protože zde určitě je někdo, kdo ví co a jak smile.

Má to být do automobilu. Mám k tomu zesilovač STEALTH 500W.

Děkuji.

Re: Uzavřená ozvučnice pro JBL 1202D. Potřebná litráž.

To jsem rád, mno tak vidím že asi rozumnej borec, kterej nechce mít vautě hučení, ale zvuk.Mno v tom katalogu od JBL je to jasné tuším 28l čistá litráž a dokonce graf měření od výrobce,mno možná tu budou nějací profíci co ti dají nějakou lepší radu,já bych to udělal podle toho.Leda tu bude někdo co má úplně to samé.

Re: Uzavřená ozvučnice pro JBL 1202D. Potřebná litráž.

Potřebuji si hudbu vychutnat a teď je to v nějaké HOME MADE ozvučnici s bass reflexem a je to hnus poslouchat.
Taky jsem se na to díval, že je tam 28L, ale díval jsem se teď na http://elweb.cz/kalkulator.php?obvod=9 a po vyplnění:
Vas = 97,8, Qts = 0,44, fs = 23,5 a Qtc = 0,707 mi vyšlo nějakých 62L, proto radši píšu zde. I na internetu jsem někde četl, že pro průměr 30cm by mělo být myslím 60 - 90L.

Re: Uzavřená ozvučnice pro JBL 1202D. Potřebná litráž.

Mno u mně by to bylo asi jasné mít v kufru 60l x 30l, ale JBL to má změřeno a jediné by bylo to přesně změřit v 30l x 60l měřícím mikrofonem.Pak by to byl real.Bas té uzavřenky bude určitě méně hučet a bude přesnější,pokud tam máš bassreflex tak ho zaslep a uvidíš.Reprák má papírovou membránu?

Mno já řeším něco podobného s ARN 312-00/8, výrobce má psáno 70l uzavřená, mno a já bychto chtěl tak do 40l, ale spíš dám na výrobce. A já to chci do obyváku tak mi ta škatule tak nevadí..

Re: Uzavřená ozvučnice pro JBL 1202D. Potřebná litráž.

Pokud se nepletu, tak materiál je tuším polypropylen.
Zkusím počkat, jestli zde někdo napíše, co a jak, nebo řekne kolik litráž použít pro lepší hudbu a uvidíme smile.

Re: Uzavřená ozvučnice pro JBL 1202D. Potřebná litráž.

Více hlav víc ví, rozumné, neco se vybere......