Téma: Vypnutie zosilňovača pri vytiahnutí kľúča

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak to funguje s autobaterií. (jestli jí to vybije nebo ne)
Mám zesilovač max 1000w  a subwofer max 800w. tak že 800w a 600w. Nechci to zapojovat na autorádio, protože tam nemam výstupy na zesík. Budu to připojovat na i-phone. Ale i když mi neběží motor, ani nemám klíčky v zapalování, tak zesík pořád svítí, a já se bojím že přijdu ráno do auta, a nenastartuji. Prosím Vás o radu co s tím. Jestli je to normální že pořád svítí, nebo ne.
Předem děkuji za radu....

Re: Vypnutie zosilňovača pri vytiahnutí kľúča

Při dobré vůli možná 100 a 100W RMS. Co je to za zesilovač? Zesilovač by se měl zapínat přivedením plusu na REM na zesilovači tzn. připojit plus, mínus dostatečně silnými kabely a přivedením plusu na REM ho zapínat (většinou plus z autorádia). Odhaduju, že autobaterie vydrží při stálém zapnutí zesilovače 2 dny a nenastartuješ.

Re: Vypnutie zosilňovača pri vytiahnutí kľúča

Hlavně bych to teda nikdy nenechával trvale zaplé,.. kamarádovi málem vyhořelo jednou auto díky zesilovači,.. z ničeho nic začal zesilovač kouřit ( naštěstí to bylo jen na parkovišti a měl otevřené okno ) takže asi tak smile jinak myslím že tohle patří do autohofi a neměli by tam být ty pomlčky smile

Re: Vypnutie zosilňovača pri vytiahnutí kľúča

kabely mám dost silné. je to obyčejný zesilovač MAC.... koupil jsem ho 500 od kámoše, chtěl jsem to jen vyzkoušet jak to bude hrát cca. Chci jít do subwoferu se zesilovačem dohromady od Bossu za 5000. Tak že to pokaždý když budu chtít poslouchat musim zapojit do zesiku plus, a po poslechu odpojit aby mi to nevybilo baterku jo?

(upravil ondra Ch 20. 3. 2012 8:25)

Re: Vypnutie zosilňovača pri vytiahnutí kľúča

Zesilovače do auta mají v "sepnutém stavu" odběr řádově stovky miliampérů, nechávat je trvale zapnuté je hovadina...za dva dny nenastartuješ..

PS: řešte si autosračky ve chlívku určeném k tomuto, mě je z těch různejch votunerů a autohifi fandů na nic... blicí smajlík

Web

Re: Vypnutie zosilňovača pri vytiahnutí kľúča

big_smile tak to měl štěstí smile dobře, tak já ho budu vypínat. A jaký pomlčky???

nevím kde je řešit. ale už jste mi poradil. Děkuji za radu, a omlouvám se že jsem Vás obtěžoval. smile

Re: Vypnutie zosilňovača pri vytiahnutí kľúča

Nic se neděje,ale na autohifi  je tady speciální chlév... smile

Web