Téma: Předělávka NC450

Zdravím,

chtěl bych so pohrát s NC450-kou. Zkoušel jsem si sehnat nějaké podklady, tak uvidíme, zda jsme mimo úplně nebo jenom částečně. Jde o to, že bych to rád celé překopal ale vhled zachoval. Plechovou část úplně vyhodím a nahradím kamenem(asi žula). Trafo dám mimo. Plechovou desku s ložiskem a motorkem bych rád eliminoval. Ložisko dám místo toho přímo do kamene. Motorek chci oddělit od zbytku gramofonu. Akorát nepůjdu cestou novodobých gramofonů ale nechal bych motorek schovaný pod talířem. Akorát ho připevním na kovový válec(kvůli váze, cca 1,5-2kg) ,ve spodní desce udělat díru a motorek dát přímo na rack(stolek či polici). Na kamenou desku potom připevnít dřevenou část chassis. Ramínko beze změn co se týče upevnění, jinak bych rád předrátoval(nějaké návrhy a hlavně kde sehnat materiál?) a kablíky přímo na konektory. Talíř bych chtěl zachovat.

Co si o těch úpravách myslíte? Zajímá mě, jestli jsou k věci, co by ještě kdyžtak stálo za povšimnutí, v čem uvažuji špatně atd. Jde mi jednak o to, abych pochopil co a jak má být. Nechci si kupovat hotového por-jecta.

Předem díky moc a doufám, že se tu rozroste nějaká plodná diskuze.

Re: Předělávka NC450

Říkám, že jedna NC450 bude nenávratně "rozmrdána". Nevím, proč chceš dělat úpravy, když NC450 je, po předrátování a výměně přenosky, řekněme dobrý gramofon.

V tvém případě bych si sehnal nové raménko a tvořil nový gramofon...

Web

Re: Předělávka NC450

Ok, taky pohled. Jenom mi řekni jedinou věc, která nepůjde vzít zpět...

Re: Předělávka NC450

1) NC450 není náchylná tak jako NC470 na otřesy, proto není potřeba rušit základnu nebo ji jakkoliv upravovat.
2) Pokud je v origo stavu, nechal bych jej být v originále.
3) Neváhej mě kontaktovat (lépe emailově), rád poradím s jakýmkoliv seřízením, nastavením,..., ale uprgrade po mě nechtěj

Web