Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Externí ozvučení auta + siréna

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Externí ozvučení auta + siréna

Zdravím  místní
nějakou dobu se poohlížím po systemu který by splnil  atipické požadavky
první a asi nejdůležitější  je  funkce horn nebo jiná siréna či prohouknutí (nehodlám to zneužívat) ale občas se hodí
v poslední době  se mi stalo že se  někdo  courá u středu vozovky  a nehodloá uhnout ani po  decentním a ani po výraznějším protroubení
přitom v pravidlech silničního provozu je  jízda  při pravém kraji  nakázána a v autoškole  na ní dost bazírují (dodělával jsem si  skupinu A neomezenou ,takže mám aktuální zkušenost)  takové  prohouknutí zaměnitelné se zásahovýma složkama je humálnější než dotyčného předjet přes plnou ,zablokovat a  minimálně mu vynadat
to  je důvod

dále vzhledem k tomu že  známí pořádá kulturní akce ,výstavy ,koncerty,disko
mluvily jsme o možnosti pojizdné reklamy - objet s amplionem okolí (to udajně podléhá povolení ,to ještě zjístíme ) minimálně za jeden  pokus  to stojí když už budu něco takového pořizovat
(vstup aux bud pro smyčku  záznamu nebo  pro mikrofon  nebo obojí )
něco takového má dexon http://www.dexon.cz/katalog/plosne-inst … redna.html ustředna JPA 1025

a když už do něčeho takového zainvestovat tak mě napadlo proč to nepoužít k připojení na auto alarm (na tom netrvám ,spíš jako bonus)

předpoklad je poskládat to z dostupných komponent
sehnal jsem jeden reproduktor  z majákové rampy /ten je na  8ohm, 100w http://www.holomy.cz/joomla/index.php?o … mp;lang=cs

mysl se ubírá  směrem - pořídit druhý reproduktor (stejný) zapojit na  4ohm / napájet běžným autozesilovačem ,mám  například tenhle http://www.mh.cz/index.php?page=axtonc402 Axton C402   a k tomu celému pořídit  něco jako je ten dexon  ale bez integrovaného zesilovače

případně jiné návrhy
předem díky za konstruktivní návrhy

Re: Externí ozvučení auta + siréna

Určitě ti každej velmi rád doporučí, jak svýmu okolí znepříjemňovat život.... Podobnej nesmysl nám tu taky jezdí. nikomu bych to nepřál. Vědět tak, kde to parkuje...

Web

Re: Externí ozvučení auta + siréna

opravdu nikdo nic ?

Re: Externí ozvučení auta + siréna

... doplň si k profilu místo odkud jsi a určitě ti odpoví ten, od koho bydlíš nejdál a proto se nebojí, že mu to pustíš pod okny ... cool

Re: Externí ozvučení auta + siréna

Ještě že tě na cestě nejspíš nepotkám. Za volantem se to chce obrnit trpělivostí. Dovedeš si představit když někomu zatroubíš za prdelí sirénou a on se lekne? Ti co jezdí pomalu si stejně ani neuvědomují to že by mohli někoho zdržovat.

Teď si představ jak mě musí štvát ostatní když cesta není prohrnutá a jedou 30-40. Já mám čtyřkolku s poměrem 50:50 mohu více!!!(tohle neberte vážně, nejsem idiot)

Ve Valmezu jel jeden debil taky s reklamou, ve vlečce měl ještě velký poutač. Řvalo mu to tak že to štvalo i mě v autě(jel jsem za ním) a navíc jel max. 30 i když před ním nikdo nebyl. Tohle dělal asi v jednu hodinu kdy byl provoz celkem hustý ale stále ještě plynulý. Kolona byla pěkná, já měl chuť mu nakopat do koulí.

Hádám že nebude mnoho lidí mít chuť v tomto radit.

Re: Externí ozvučení auta + siréna

aha
no nerad argumentuju věkem ,protože to nic neznamená ,debil může být i  důchodce
blíží se mi 30-ka ,myslím že jsem vyblbnutej
tohle má sloužit jako záloha když slušné  krátké a následně i dlouhé protroubení nepomůže (na slušné lidi pomůže)
a na hajzla se musí jinak (na hrubej pytel hrubá záplata )

co jsem se bavil se známým tak ty povolenky na  pojizdnej rozhlas jsou docela drahý pravděpodobně tedy k ničemu takovému nedojde.

k té siréně - občas se mihne v inzerci ovládačka z hasičského či policejního auta ( cca 700-900)  takže to problém není
vadí mi že je velká
napadá někoho kde  sehnat nebo jak zapojit jednoduchej generátor  sirénních zvuků
ještě jednou opakuji nehodlám nikomu slučnému ubližovat ,má to být záloha na nouzovou situaci
(skrytá montáž )


děkuji

Re: Externí ozvučení auta + siréna

Nevím co si od toho slibuješ. Když ty lidi neuhnou sanitce, která za nimi prohouká všechny tóny několikrát dokola, myslíš že ty budeš mít úspěch?
Proč myslíš že je zakázaný používat tóny podobající se zásahovým složkám?
A už vůbec nechápu proč když je tam plná čára, by ti někdo měl uhýbat do příkopu abys ty mohl letět s větrem v zádech.

Bohužel dnešní úroveň autoškol je kritická, stačí vidět jak "zkušení" lidi z nich lezou. Papatuji si stále, že když jsem skládal zkoušky neprošel jeden kluk jen proto že po výpadovce, kde byla 70 jel 45. Po upozornění komisaře že bezdůvodně brzdí provoz znervózněl, nalepil auto na střed a křečovidtě se řítil do záhuby.
Druhou sortou jsou důchodci a "kloboučníci", kteří jezdí pomalu, bojí se krajnice a mají vždy přednost.
No a nejhorší sortou jsou lidi jako ty. Co si všelijak vynucují přednost a dodržování předpisů ostatními a přitom je sami neustále překračují.

Co ti říká pojem partneská a pohodová jízda?

Re: Externí ozvučení auta + siréna

mozna by stacila houkacka z vlaku smile

Re: Externí ozvučení auta + siréna

Možná by stačilo , kdybys ve svejch 30ti letech už dostal rozum....Možná se ti ale rozvítí, až to tvoje troubení někoho nasere a rozbije ti hubu.

Web

Re: Externí ozvučení auta + siréna

o.k.   rady se tu nedočkám tak to smažte ,díky                       p.s. i ta potvora od dexonu má vestavěnou sirenu,pokud se používá s rozumem není to problém

modrý světla nebo jiné záměnné označení  bych na auto nedával ,nehraju si pčr ani na záchranku

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Externí ozvučení auta + siréna

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£