Re: Transiwatt 200?

TW50S nikomu nechodila - to byl vlastně ten zesík, o kterým jsem před nedávnem mluvil, ale ten byl postavenej s 3055...protože ještě s křemíkama byly minimální zkušenosti ( a TW20 Jandovi chodil i s našimi ), mysleli si, že to půjde i s KU... smile Když pak prohlédli, sesmolil Šelinger tenhle TW200, ale ten už byl osazen znovu 3055 ( pro agenta STB Pražana, který byl ředitelem tohohle podniku, nebyl problém sehnat na ně devizy ). Ale holt to už nemohla být stavebnice pro masy, protože bolševik nemohl přiznat, že prostě neumí vyrobit obyčejnou křemíkovou křupku... smile

(upravil ondra Ch 25. 1. 2009 22:18)

Re: Transiwatt 200?

2 istuchlik: Já na tvém místě bych to bral všema deseti. Zesík se dvěma SPV250+trafo to je, jestli se nepletu 6,5 kalcku+mechanika a práce....takže podle mě hodně velkorysá nabídka.....

Web

(upravil sinclair 25. 1. 2009 22:58)

Re: Transiwatt 200?

Vidíš Pavle, a já mám přitom zkušenost, že hodně staré KU605 z počátků výroby /ještě značené takovou tou žlutočernou nálepkou/ byly docela slušné, dokonce i v obyčejných kvazikomplementech to jakžtakž chodilo. Museli tam mít potíže s nastavením klidového proudu, protože ty KUčka už pod 100mA ztrácejí betu.
Schéma TW50S :
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/066 … .43MB.html

Web

Re: Transiwatt 200?

To je možný, asi nebyly až zas tak moc U.... smile

(upravil jardah 27. 1. 2009 17:47)

Re: Transiwatt 200?

Sinclair : V Plzeňským divadle byly 2 kusy. Zbyl z toho jenom šrot. Ale možná zůstala servisní dokumentace. Mám se podívat ? Mám zbytky skeletu, přední panely, chladiče, zadní panel, ale do toho už někdo udělal díry zřejmě s úmyslem výměny konektorů. Chceš to ? Matně si vzpomínám, že se zrušily proto, že byly beznadějně nestabilní a nikdo se s tím nechtěl babrat. Skoro spolehlivě to šlo do kopru, když se tomu odpojila zátěž pod plynem.

(upravil sinclair 27. 1. 2009 19:41)

Re: Transiwatt 200?

Za ty přední panely bych byl vděčnej, chladiče snad ani ne, ten Ivanův kus je v docela slušném stavu, jen nevím, jestli půjde dostat dolů ta inventární červená barva smile
Dokumentace by byla super, u Jandy bývalo dobrým zvykem přikládat ke každému výrobku aspoň schéma - u tohohle exota by se to hodilo dvojnásob, nemusel bych to vykreslovat z desky, což je nadpozemská otrava..budu velmi vděčen, když se něco najde - taky pomůžeš tenhle přístroj zachránit pro příští generace..

Sakryš, nějak mě nenapadá, proč by to mělo odejít bez zátěže-snad to má klasicky zpětnou vazbu z výstupu aspoň do budiče, tak by to mělo držet.
Napadá mě jediné vysvětlení: Ty 2N3055 MUSELY být na výkon 100W/8ohm bezpochyby vybírané a to na Uceo. Jestli některý z nich někdo opravoval a dal tam neměřené, pak to mohlo nějakou špičkou odejít, to bych pochopil. V tom TW200 se napájecí napětí zcela určitě pohybuje okolo a přes 100V, což je i magická hranice pro nevybírané 2N3055 buzené z trafa, tedy s velmi malým Rbe. Normálně má totiž 2N3055 Uceo jen 60V a roste to až s klesajícím Rbe.
S 2N3055 a MJ2955 tehdy od Conrada /byly to většinou RCA, SGS Ates a Motorola/ jsem se v první půlce osmdesátých let něco nastavěl zesíků..paradoxně přes marky vycházely u Conrada daleko levněji, než v tuzemsku KD503, tak jsem Rožnovákům v duchu vzkázal, ať si s nima vytřou prdel a utrácel u Conrada...
Pak jsem je ale právě kvůli nutnosti výběru opustil a používal komplement 2N3773/2N6609, ty zesilovače s nimi dodnes šlapou, nejvýkonnější dává přes kilowattu a to jsem to stavěl v půlce osmdesátých let...Utratil jsem tehdy u Conrada tolik peněz, že mě mohli klidně zavřít za ohrožování devizového hospodářství smile

Nepochybuju, že mladší členové fóra se tomuhle threadu spíš smějou, co je ten sinclair za blbce.
Ale kdo v tomto státě, v roce +/- 1970 byl schopen vyrobit koncový stereozesilovač 2x100W? Nikdo...
Tesla se zmohla na ty jejich oranžové 100W mono ludry až někdy v roce 1975 a opravdový koncový stereozesilovač 2x100W, schopný konkurovat tomu TW200, vyrobily Vráble až v roce 1985 pod označením AZK210 /A200/. Tedy až o patnáct let později...

Web

Re: Transiwatt 200?

Doma mám určitě 2 panely. Jeden komplet i s indikátorama, druhej bez indikátorů. Ty jsou zvlášť, ale chybí vypínač a doutnavka. Chladiče klidně přidám. V divadle prohledám archiv, ale jsou toho strašný stohy. Před chvílí jsem mluvil s kolegou, který říkal, že torzo dašího má pod stolem. Asi jsme jich v Plzni měli víc, než jsem myslel. Prověřím, co tam vlastně je. Tady měl hifi klub hnízdo. Možná bychom měli pokračovat na mailu, aby nevznikal binec mimo téma. Na jaký mail ?

(upravil sinclair 27. 1. 2009 19:44)

Re: Transiwatt 200?

Jardo, lemal@volny.cz, ale klidně piš sem, je to thread o TW200...
Beru všecko, při kompletaci hezkého sbírkového kusu se hodí všechno, i kdyby něco mělo zbýt, dá se z toho podle prvního bezpečného originálu vyrobit dobrá replika k nepoznání.
Takhle jsem musel vyrobit /ze dvou torz/ repliku TW120, protože originál vcelku, v tom originálním plochém pouzdru nikdo neměl a nenabízel.

Web

Re: Transiwatt 200?

Veřejně tímto děkuji panu Jaroslavu Hepovi za zásilku dílů na TW200. Je vysoce pravděpodobné, že po okopírování originálního plošného spoje a transformátoru půjdou z dílů vyrobit nejméně dvě velmi zdařilé repliky, nebo spíše dokompletované originály.
Nicméně ještě ani teď mi není zcela jasné, jak mohl být TW200 zapojen.

Web

Re: Transiwatt 200?

To je výborné, přeju úspěšnou rekonstrukci (a ttěším se na fotky a nějaké to měření) smile

Web

(upravil sinclair 10. 4. 2010 21:21)

Re: Transiwatt 200?

Tak TW200 Stereo od Ivana Stuchlíka už mám doma. Je to poměrně překvapení, takže vyhlašuju pátrání alespoň po zbytcích dokumentace, nebo schématu k uvedenému přístroji.
Rozebírat a obkreslovat se mi to moc nechce, je to vevnitř docela drátařina. Zarazila mě ale jedna věc-všude se o TW200 píše, že má tyristorovou pojistku proti zkratu, ale já tam ani jeden tyristor nenašel.
Navíc se v tom už několik umělců hrabalo, jedna strana je osazená KUX41N, což je poměrně moderní tranzistor s vysokým Ft a druhá strana je osazená zřejmě originálními 2N3055 RCA.

Chtěl bych touto cestou poprosit Vaška-Danharda, který se kdysi zmínil, že má kdesi doma krabičku originálních 2N3055 RCA. Rád bych je tam osadil, ať je přístroj co nejpůvodnější.
Budič je zřejmě jednočinný Ačko s trafákem v kolektoru, osazený rovněž netypicky KD607, což jsou tranzistory, které v době vzniku tohoto skvostu ještě neexistovaly.

Kdo můžete, pomozte prosím s hledáním schématu tohoto zajímavého stroje. Snad i Pavel Dudek by věděl, kde hledat.
Nebo možná Jarda Hep?

Web

Re: Transiwatt 200?

Leoši, podívej se sem: http://www.pctun.czechian.net/tw_histor … torie.html Autor stránek píše, že se mu podařilo seznámit s bývalým zaměstnancem firmy Elektronika Praha. Kdyby na něj poskytl kontakt, určitě by se od něj daly získat zajímavé informace.

(upravil ok1hga 8. 12. 2011 17:55)

Re: Transiwatt 200?

dostal se mi do ruky TW200, sehnal už někdo dokumentaci ???

nějaké další obrázky jsem dal tady . . .