(upravil stanoo 12. 11. 2011 21:00)

Téma: Aktivny sub do 500e

Ahojte, chcel by som si casom zlozit aktivny sub do 500e.

Poziadavky:
1-Pocuvam najma techno a spol. takze potrebujem aby mal slusnu dynamiku,tvrde uderne basy. Nechcem autowoofer ktory miesto tuc tuc urobi jedno velke fuuuuuuuk. Primarne pouzitie bude ta hudba, ale miestami by som si rad pozrel film/zhral hru na pc.
2-Zaroven aj ked viem ze sa to trosku odporuje s bodom c1, chcel by som aby isiel podla moznosti co najnizsie. Zboznujem hlboke a masivne basy.
3-Co najmensia bedna. Vacsinou to predsalen bude doma, ale chcem ho bravat aj na chaty a podobne akcie.
4-Ked uz bude na chate alebo kde, nech tam vytlaci okna a nedovoli nikomu ani susedom spat tongue

Viem ze tieto body si navzajom trosku odporuju, takze najst nejaky kompromis. Momentalne mam sub z logitech z5500, tak nech to bude po kazdej stranke odnich lepsie, snad okrem velkosti:P

Dalsia poziadavka je na elektroniku. Chcem aby bol lahko pripojitelny ku akejkolvek samostatnej sustave repr. Predstavujem si to tak ze na jack hoci aj z mp3 prehravaca dam rozdvojku, jeden jack pojde do nejakych repr a na lepsie basy druhy pojde do tohto subu. Tj signal donho pojde stereo. Tiez by mal mat regulovatelny crossover, aby sa dal rychlo (podla ucha) doladit k repr s ktorymi bude spolupracovat.

Mate nejake napady aky repr by sa na to hodil a ake elektr. komponenty? Nejake konkretnejsie riesenie? Dakujem.

Re: Aktivny sub do 500e

Čekáš že ti někdo začne vymýšlet co tam dát? Projdi forum milionkrát se to tu řešilo, jak sub moduly tak bedny. Nebo si vyber z hotových projektů a okopíruj je, když sem si to přečetl asi nej by bylo pro tebe 15" PA k tomu asi moduly aldax. No však hledej sám k tomu dojdeš. Ale razance a vysoké SPL se s těmi nejnižšími basy trošku vylučuje. Minimálně v tvé cenovce.

Re: Aktivny sub do 500e

Tohle jsem jednou zkoušel. Dal jsem tam jednoduchou pasivní výhybku a připojil k mono zesu ještě s dvěma 3P bednama. Nějak to hrálo no, ale bylo tam prostě to zpoždění slyšet. Nevim jak u Techna, ale podle mě to bude to samý. Jde o to jakej máš sluch a jak si náročnej. Jinak bych doporučoval subsonic. Je to skvělá věcička. A ten sub, mno nevím, hledej ověřený návod a podle toho to postav. smile

(upravil mates6618 13. 11. 2011 19:53)

Re: Aktivny sub do 500e

Sub ktory by mal hrat dynamicky ,uderne, rychlo a zaroven dost nizko to asi nepojde.Najlepsie by bolo spravit sub ktory ide nizko delit ho na 50-60hz a k nemu nejake dobre 3p ktore hraju vyssie basy nad 50hz tvrde a razantne ako je potrebne na rychlu hudbu
.Do 500e bude idealny sub s lab12 ako su aj tu v projektoch

Re: Aktivny sub do 500e

Lab12 umí pořádně kopnout, ale malá bedna na ní udělat nejde. az esilovač taky hce pořádnej, alespoň 250W RMS

Web

Re: Aktivny sub do 500e

Ide mi o to riesenie, ako je mozne urobit taky "univerzalny" sub, tj hocikde pridem, donesiem si svoj kabel a rozdvojku ktoru strcim medzi zdroj signalu a reprosustavu, jeden vystup z rozdvojky pojde tak ako siel do repr a druhy do subu, kt jednoducho prida svoje do zvuku. Ako sa take daco riesi ohladom zosilovaca a pridavnych modulov. Zladenie po zvukovej stranke by som riesil nejak "oducha" vzdy ku danej reposustave nastavenim hlasitosti a horneho ohranicenia jednoducho koleckom na zadnej strane subu. (ak viete o lepsom doladovani na mieste- nejakym dalsim koleckom:P, sem snim). Viem ze to nieje idealne riesenie.

Nizko ohraniceny sub a kutomu dynamicke 3 pasma premna niesu mozne. Kedze to budem mat vacsinou doma, 1 velka bedna sa este niekde vojde, ale aby som ku tomu mal este dalsie 2 obrovske bedne ( s dynamickym profi basakom ) asi velmi nepojde.

Ospravedlnujem sa za tazky amaterizmus v mojom vyjadrovani a predstavach, urcite si chcem postavit sub, no mam takmer 0 skusenosi so vsetkym okolo, preto majte somnou ztrpenia, ti kt sa mi rozhodnu odpovedat Chcem si vytvorit zakladny koncept a potom sa budem ucit a doladovat detaily. Nechcem si nieco najprv skusat a naberat skusenosti, napr si postavit najprv nejaky za 100e aby som si potom povedal ze fajn, nieco uz viem, mozem stavat taky ako som naozaj chcel.
A co sa tyka hlboke hifi vs uderne profi, hladal som nejaky kompromis. Ja si to neveim ani presne predstavit, lebo sa nemam od coho odrazit, vela sustav som nepocul. (akurat viem ze na party boli nexo alfa sustavy, ale to sa tazko porovnava ked je to v hale a cely rack)
Ak mate niekto nejake skusenosti, mi viete nejak popisat ako by nejaky takyto sub mal hrat oproti ( asi poviete smejdom ) sirsie rozsirenym subom z logitech z5300,5500,genius (take tie drevene 5.1 urcite poznate, su vsade), bol by som vdacny. Alebo ak mate niekto nejaky napad ako by som si mohol urobit predstavu o tom ako kt diy sub moze zahrat.

Re: Aktivny sub do 500e

objednej si tohle. Se svým rozpočtem zase tolik možností nemáš. jestli z rozpočtu sundáš ještě 100E na stavění nějakýho nesmyslu, pak to budeš mít ještě mnohem težší. http://vmaudio.cz/punbb/viewtopic.php?id=30

Web

Re: Aktivny sub do 500e

Ahoj Stano,

kolegovci z fóra a HiFisti ma možno budú "biť", no pod¡al toho, čo počúvaš, čo si počul a čo čakáš, ti tvoje predstavy a požiadavky skúsim trochu zreálniť. V cenovej kategórii, dke sa pohybuješ, je to tak na hrane. Buď pridáš 200E a postavíš niektorý z projektov, ktoré sú tu na fóre s LAB 12 a lepšími reprákmi, alebo trochu uberieš z požiadaviek  a postavíš niečo menšie a trochu slabšie. Konkrétne teraz pracujem na projekte subwooferu s Visaton W200S 4 Ohm, objem 38 litrov, basreflex urobený ako súčasť drevenej ozvučnice (65 cm, veľký prierez, čiže ide nízko). Žosilňovač bude klasický LM 3886 (LaMa II od Opampa), ktorú postavíš za 15 EUR. + 10 EUR chladič + 25 EUR 100 VA trafo 2 x 21 V, k tomu pásmová priepusť z operačných zosilňovačov + bižutéria na poprepájanie a výrobu zadného panela. Ako nákaldy na materiál ťa vyjdú tak na cca 150 EUR, len návrh bedne a jej fyzická realizácia je trochu babračka. Čo od toho môžeš čakať? Hlboké basy (na techno a domáce kino skvale) kopák kope trochu menej, na 30 Hz je tam oneskorenie 20 ms. Nebučí to ako krava od PC repráčikov či ten vtip, čo sa dáva k domácemu kinu a v porovnaní so 100 W zosilňovačom dostaneš predsa "iba" o 3dB menej hlasitosti... na podmienky v bytovke, kde sú miestnosti tak max 6x4 metrov, je to plne dostačujúce. Takisto čo as týka prenositeľnosti. Moje čudo má zatiaľ 15 kg (cca). Ak chceš silnejší, rátaj s väčšou hmotnosťou a to sa samému už zle nosí.
Stojí za zváženie prehodnotiť požiadavky.

A.