Téma: Frekvencia nahravania!!

pekny den prajem vsetkym,rad by som vedel vcom je citelný rozdiel a aky to ma hlavne prinos ked mam zvukovu kartu ktora dovoluje nahravat vo frekvencii 192Khz a zas zvukova karta ktora ponuka len 96Khz ,takze je lepsie mat zvukovku z 192Khz frekv.alebo staci aj 96khz?..vcom je to lepsie? prosim poradte ..Dik
roll

Re: Frekvencia nahravania!!

Záleží hlavně na kvalitě zvukové karty a to podle vzorkovacího kmitočtu nepoznáš. Vzorkovací kmitočet určuje kolikrát za 1 sekundu si karta zapíše úrovně analogového signálu do digitální podoby. Běžný uživatel už nad 44800Hz má problém rozeznat.

Re: Frekvencia nahravania!!

Vyšší vzorkovací frekvencí získáš větší frekvenční rozsah. Ale jestli to bude na kartě za 500 a za 5000 je obrovský rozdíl. Záleží na tom jaký má karta A-D D-A převodník.

Re: Frekvencia nahravania!!

A na kvalitu mají vliv i výstupní/vstupní operační zesilovače. Mnohdy mnohem větší, než D/A převodník. Pokud máš nějakou kartu integrovanou na desce, tak to vůbec neřeš, protože to není ani zvukovka...takové chrchlátko na MPtrosky.

(upravil jaro114 1. 11. 2011 20:54)

Re: Frekvencia nahravania!!

TU JE PRIKLADE PODLA TYCHTO PARAMETROU POROVNAT, KTORA BY BOLA LEPSIA PRE NAHRAVANIE(SKLADANIE, HUdby konkretne):

tak napr.na vyber som vybral EMU-0404 PCi..ta disponuje zo 192khz.Frekvencie: 44.1, 48, 96, 192kHz
- zhodný s PCI 2.2
- Forma skreslenia: Univerzálna, Krátka PCI karta
- Tolerancia 3.3V I/O, 5V
- Hardwerové urýchľovanie, 32 kanálové mixovanie, multi efekt spracovávanie signálu
Hardware-accelerated, 32 channel mixing, and multi-effects processing
Zero-latency direct hardware monitoring w/effects
- ASIO 2.0 stereo WDM/MME/priame ovládače zvuku

Analógový vstup (2) :
- obvod s nízkym šumom
- Výkon: 10dBV nominálne, 6dBV maximálne nevyvážene
- Dynamický rozsah (1kHz): 111dB
- Pomer šumu: 111dB

Analógový výstup (2) :
- Nízka úroveň šumu, 3 pólový filter
- D/A konvertor AK4396
- Výkon: 10dBV nominálne, 6dBV maximálne nevyvážene
- Frekvenčný rozsah: (20Hz - 20kHz): + 0.05/-0.10dB,
- Dynamický rozsah: (1kHz,): 116dB
- Pomer šumu: 116dB
http://media.soundonsound.com/sos/sep04/images/emu0404.l.jpg
a druhu
a
AUDIGY SOUNDBLASTER PLATINUM EX disponuje z 96khz. a je skor pre audio a neviem ci pre profesional -mastering,recording
podrobne
http://www.alza.sk/zvuk-karta-creative-sound-d42428.htm

http://www.techfuels.com/attachments/sound-card/5159d1220342956-creative-sound-blaster-audigy-platinum-ex-sound-card-creative-sound-blaster-audigy-platinum-ex-sound-card.jpg

(upravil Fox_25 1. 11. 2011 23:31)

Re: Frekvencia nahravania!!

Ale tebe nezajímá marketingový popis, tebe zajímá jaké mají karty osazení a z toho si musíš odvodit jak na tom karta je. Podkladů které potřebuješ je všude dostatek. Osobně bych bral EMU, ta Audigina nehraje dobře, pochybuji že bude nahrávat lépe. Osobně bych vzal EMU, ale pokud potřebuješ 192Khz vzorkování tak DA převodník ho umí, ale karta samotná podporuje max. 96Khz.

Mám plnokrevnou XFi, technics A700mk3 a "značkové" čtyřpásmové sloupy. Teoreticky by to mělo hrát obstojně, skutečnost je taková že to hraje tak hnusně že to zapínám jen když si na spaní pouštím seriál. K tomu mám koncový zesilovač ADCOM GFA 5200 který má taky dobré technické parametry, ale byl ukřičený a slévaly se mu basy byť ve zdrojové části visí 4 kondy 55V 6800μF. No a ty parchanti dali na vstup 20cm(zbytečně dlouhý) "koax" který je tlustý sotva 3mm a je z hliníku, hliníkový kabel vedl i k repro terminálům. Když jsem vše upravil tak hraje jak má. No a tímto je jasné že papírové parametry toho moc neřeknou, navíc podobně šetří u zvukovek i Creative.

(upravil jaro114 1. 11. 2011 21:47)

Re: Frekvencia nahravania!!

DIky za rady FOXy wink toto som potreboval big_smile
a este ktej zvukovke E-MU 0404 pci, by som rad vedel ci sa tam da napojit aj na mikrofon vstup,ako na line1.,alebo sa neda?..
lebo su tam iba vstupy na jacky a ostava jedine len cez mixak to dat na jacky?...lebo mam mixak numark dxm 09 a cez to napojit pm do zvukovky..tak to bude najlepsie riesenie alebo nie?

(upravil MilanTuma 1. 11. 2011 23:25)

Re: Frekvencia nahravania!!

Onehdá jsme zkoušeli jestli je lepší 44.1 kHz 24 bit a nebo 88.2 khz 16 bit.   Vyhrál to větší počet bitů byť při 44.1 kHz. Zvuk byl přirozenější. Nezapomínejte tedy i na bitovou hloubku. Zcela podstatný vliv má také stabilita kmitočtu oscilátoru taktující čip. A furt nehaňte ty MP3, už kolikrát 320 kbit MP3 nahrávka zvítězila nad nezáživným audiofilním CD  wink

Re: Frekvencia nahravania!!

Kde MP3 vyhrála nad CD? Nebo nad takovým FLACem, ALACem? To by mě docela zajímalo...

(upravil jaro114 2. 11. 2011 16:04)

Re: Frekvencia nahravania!!

NO to si ani ja tak nemyslim ,v audio sa automaticky nastavi na hodnotu 192Kbps,ale je cistejsie niekedy ako Mp3,..proste su nahravky kde lepsie zneju Mp3 a niekde Audio,
ide podla frekvencie nahravania a samotneho masteringu smile aspon si myslim

Re: Frekvencia nahravania!!

Myslím že pan Tůma to myslel ironicky vzhledem k tomu kdy se tu řeší jestli 96Khz nebo 192Khz což je v podstatě bezpředmětné.

A jinak osobně jsem ještě neslyšel skladbu která v MP3 byť 320Kbps zní lépe než CD, něco jiného je když je mastering na úrovni MP3, to fakt rozdíl slyšet nelze a taky takové CD je hodno hodit do koše. Sry za OT.