(upravil PePo 28. 6. 2007 15:42)

Téma: NAD C272 K.O. :-(

Po roce spokojeneho provozu se mi v tomto koncaku odprasknul pravy kanal. Zavada probehla prakticky podle scenare na strankach NAD: http://nadelectronics.com/articles/Ventilation-Notice - pri normalnim provozu, dokonce zrovna nic nehralo, se ozvala z praveho repro priserna rana, z prave casti krabice se vyvalilo trochu koure a hodne smradu a zesak se vypnul. Dost me to nakrklo, protoze zesilovac byl umisteny samostatne s dostatkem mista kolem sebe, nemel na sobe nic postaveneho a nebyl pouzivan s zadnymi velkymi vykony.

Nechci tu na dalku resit zadne opravy, zesak jsem poslal vzhledem k zaruce do zlinskeho servisu, ale chtel bych se mistnich servisaku zeptat - lze teto poruse nejak predchazet? Cim to muze byt? Nez jsem ho odeslal, tak jsem nakouknul dovnitr, ale zadna velka destrukce tam nebyla, jenom jeden vystreleny elyt a hromada sracek z nej vysypanych a nalepenych v zadni casti prave bocni desky zesilovace. Zvuk toho zesilovace mam rad, tak se nechci za dalsi rok (po zaruce) dockat podobneho ohnostroje z leveho kanalu...

Re: NAD C272 K.O. :-(

Nevím, kolikátý to je Murphyho zákon, znalci budou vědět.
"Pokud se něco posrat může, posere se to".
Je to jen soubor sice umně poskládaných, ale přece jen poměrně běžných elektronických součástek, nic víc, nic míň.
Stát se to může komukoliv a kdykoliv-otázkou je, jak je to u konkrétního modelu či značky často. U NADu je procento poruchovosti značně nízké. Tohle bude první C272 ze všech prodaných, která se porouchala. O žádné jiné nevím. Prachsprostá náhoda, náhodně mimotoleranční jedna součástka s tisíce, jeden elyt z celé série apod.

Web

Re: NAD C272 K.O. :-(

Sinclair:
Diky, tak rychle jsem odpoved ani necekal... smile
Trochu me to uklidnilo, snad do druheho kanalu nastrkali soucastky v toleranci. Po roce provozu jsem si rikal, ze uz se nemuze nic stat, vyhodil jsem puvodni kartonovou bednu a po tydnu bum. Na tech strankach NADu psali o explozi filtracnich elytu, ale kybliky i s okolim vypadaly OK, takze tezko rict, co se vlastne stalo. Kazdopadne reprak to prezil, takze podekujeme NADu aspon za rychle ochrany.

Re: NAD C272 K.O. :-(

Petře, C272 je opravená a už je v centrále JBP ve Zlíně-Lípě. V pondělí Ti jej pošlou.
Motto: pusťte ty žlutý kurvy k zodpovědné práci a dovolte jim v rámci úspor používat "jejich" materiál...

Web

Re: NAD C272 K.O. :-(

čo tomu bolo?

Web

Re: NAD C272 K.O. :-(

sinclair:
Parada, diky moc za zpravu!
Kdybych vedel, ze se na to podiva sam sinclair, tak tam pribalim flasku... smile
Takze to opravdu bylo mizernymi soucastkami? Vzalo to sebou vic veci nebo jenom ten elyt a okoli? Zainvestoval jsem mezitim do lepsi prepetove ochrany a filtru - spis pro jistotu, tam asi problem nebyl.

Re: NAD C272 K.O. :-(

Vzalo to s sebou hodně věcí. Protože NAD to má fikaně navrženo /hodně křížových vazeb ve zdrojích/, tak toho odhučelo dost.
Servis pro výhradního dovozce NADu dělám já...

Web

Re: NAD C272 K.O. :-(

Omlouvám se za změnu tématu, ale řeším právě jednu věc:

Když bych chtěl připojit notebook na svoje bedny 2x150-200w, bude stačit na zesílení (spíš k zešílení) C272, nebo musím mít i pre-amp?

BTW, C272 má ovládání hlasitosti na zadním panelu?

Web

Re: NAD C272 K.O. :-(

Má dva vstupy, jeden neregulovaný a jeden regulovaný na zadním panelu. Čistě teoreticky /pokud by ses obešel bez korekcí v C162/ bys 272ku měl signálem z PC normálně vybudit, reálná citlivost je tam asi +4dB /1,33V RMS/.
Pozor na zemnění a z toho plynoucí problémy s brumem. NB bývají většinou "plovoucně" uzemněny přes bezpečnostní kondík v síťovém zdroji.

Web

Re: NAD C272 K.O. :-(

sinclair, tie NB zdroje a všeobecne ich celá napájacia časť má to špecifikum, že pri kratších signálovýck kábloch zo zvukovky NB do zosu, ak je zapojené napájanie do tej ISTEj zásuvky, problémy so zemnou smyčkou temer vždy odpadajú(aspoň mne to tak vždy rieši problémy, lampové, PA a aj domáce zosy)

Web

Re: NAD C272 K.O. :-(

Díky moc. Basy a vejšky budu řešit softwarově (občas se najde prográmek s dobrým equalizérem), takže asi nuo problema. Zabalím to a dám pod stromeček -sobě-  smile

Web

Re: NAD C272 K.O. :-(

Rozdíl faktoru tlumení mezi C272 a C372 =20. (asi je blbý se ptát, zda to je znatelný pro TVM měnič 12" ... jistota je ale jistota)

C372 je mi víc sympatická, přičemž má víc vstupů a blbuvzdorný ovládání.
Sinclaire, jestli ti prošel rukama i tenhle, napiš sem please plusy a mínusy

Reálná citlivost bude asi stejná jako u C272, co?

Web

Re: NAD C272 K.O. :-(

No 372 je hlavně integrovanej zesík, kdežto 272 je jen koncák, ty Oušku.

Web

Re: NAD C272 K.O. :-(

Takže nakonec...  směr C372. Rozdíl 3000Kč není zas tolik. Díkec

Web