(upravil juraj 25. 7. 2007 10:53)

Téma: Pripojeni zes. a dvd

Zdravim,

jaky mate nazor na zapojeni medzi zesilovacem a dvd?Co nejvic preferujete?
Opticky kabel
Digital koaxial
RCA
HDMI

Cim je to co jejkvalitneji prepojene ,kterym spusobem?

Dik

Re: Pripojeni zes. a dvd

ja to pripojuji optikou. no mam este moznost Coaxem, ale nevim proc optika se mi zdat taka lepsi. Jine moznosti ti nereknu, nemam je na dvd ani receiveru.

HDMI je sice na prenos zvuku, al epodle me je lepsi pouzit ho na prenos obrazu. a na zvuk porad optiku. Neni komprimovany ten prenos je totozny s jinymi.

Web

Re: Pripojeni zes. a dvd

ja sice pouzivam koax, ale je to IMHO skoro jedno. jen pokud bys mel lepsi prevodniky v DVD, tak cinch

Re: Pripojeni zes. a dvd

Mam to též propojene optikou odpada mi tak problem schanět pořadny kabel pro d.koax a s připadnými brumy ze zemních smyček,ale budoucnost vidím nejspíš v HDMI jde tam jak obraz ve vys.rozliš tak i zvuk v digit. podobě takže po cestě taky nic nenachyta a převod do analogu je až v receivru.Takle padne ta změť dratu co ma každy-jeden kab.z DVD do zes. a ze zesu jeden do LCD toť vsjo není to krása.

Re: Pripojeni zes. a dvd

Brehowicz: Je to krasa. ale ja to mam podobne. Satelit, dvd receiver, MiniDisk a TV. To je pak radost poropojovat

RECEIVER->DVD - optika audio, DVD->TV - scart+zpetna smycka scart cinchz tv do receivera, Receiver->Sat - cichch analog stereo, SAT -> TV druhy scart, receiver->minidisk stereo chinch analog. Jeste mi chybi video na receiveru mam TV, Video, DVD, aux

Web

Re: Pripojeni zes. a dvd

Mike : Tak to je drsneee. smile

Re: Pripojeni zes. a dvd

ja mam taky do recieveru 5 vstupu (+ tuner) (DVD,TV,PC, notebook,mp3

Re: Pripojeni zes. a dvd

Juraj na mem receiveru uz je jen jeden vstup nezapojen a to z duvodu ze mam na vyber DVD bud koax ci optika. a ja to mam optikou, proto koax nezapojen.

Web

Re: Pripojeni zes. a dvd

Já to mám optikou a je to paráda. Koax jsem nezkoušel, protože optika nemůže dělat zemní smyčky.