Téma: Kenwood KA-7090...Tuning

Má někdo postřehy,jak tenhle starší kousek zlepšit?Operák to má na korekcích JRC 4565.Dík za odpovědi

Re: Kenwood KA-7090...Tuning

Stáhl jsem si servisní manuál, no žádá sláva to není, ale něco by s tím šlo dělat. Nečekej ale, že Ti tady někdo ze servisáků bude vypisovat detailní postup úprav.

Web

Re: Kenwood KA-7090...Tuning

JJ,a určitě to nebude jen o výměně operáků. lol

Re: Kenwood KA-7090...Tuning

Tak v tom případě to nemá cenu..:lol:

Re: Kenwood KA-7090...Tuning

Cenu to má, protože je to poměrně hezkej přístroj s předimenzovanými konci, takže si nechá i dost líbit. Nicméně je to už poměrně postarší aparátek, který bude na určitých místech potřebovat výměnu elektrolytů, protože ty jsou za třicet let po smrti, to je jasný i laikovi.
Kdyby se Ti ten zvuk fakt moc nelíbil, tak ten aparátek za nějakou rozumnou cenu od Tebe odkoupím.

Web

Re: Kenwood KA-7090...Tuning

Tenhle je z roku 1998..Tak ono to má hezký zvuk,je to můj druhý zesilovač,ten první byl nízká řada od pioneer..Vědět,co mám vyměnit,tak si to vyměním sám,ale jak jsi řekl "Nečekej ale, že Ti tady někdo ze servisáků bude vypisovat detailní postup úprav." a já sám vím jenom,kde je ten operák.

(upravil dawsoo 6. 10. 2011 22:02)

Re: Kenwood KA-7090...Tuning

1Watt:
Na korekčák se vyser.... má to funkci Source Direct krerej ho vyřadí celej ...i když tam dáš best Opamp of the world kurvit zvuk to bude dál stejně...  zbytek je diskrét v naprostý pohodě...  Modli se ať neodstřelíš tvejma hrátkama ty pětihnátový spešl darlingtonový sankeny... zesík je to na svou dobu udělanej lépe než řada sony,denonů a jinejch věcí z "bílý elektroniky"... kdyby tam dali blboňové slušný repro terminály a ne ty sračky do kerejch nejde nic kloudnýho zastrčit, tak by to byl stroj dobrej... opravitelnost je blbá = je to osazený kvalitním matrošem kerej neseženeš o poťáku ani nemluvě (pinovej debilní atyp alps zapojenej jinak než současný možný náhrady) a když ano tak draze... buď si ho nech a hýčkej si ho nebo to raději prodej,ale jen se proboha v tom nevrtej byla by ho škoda. big_smile



Sinclair:
Leoši měl jsem jeden na stole a jsou tam starý dobrý Elny všude cerafine červenozlatý,hlavní taky byly ok... opravovat bych to ale nechtěl... všude 150MHz sanyo/toshiby (je jich tam milion)   který dneska už v origu není možný splašit... To Cédo k tomu co bylo DP-7090 byl naprosto jedinečnej player po drobný úpravě z toho šel udělat regulérní fejz DP-65 (8xBB PCM1702,diskrétní low noise zdroje apod) nevídaný ani u playerů hodně přes kilo, měl jsem to 11 let.

Není co dodávat...

Re: Kenwood KA-7090...Tuning

Dobrá,já ho nechám tak,jak je.Díky všem za odpovědi