Téma: Stroboskop

Mám takový velmi blbý dotaz: šel by z blesku z foťáku vyrobit jednoduchý stroboskop? mám ten blesk, z něj vedou tři dráty, +,-,-... Musí se tam připojit 330V... Napájení pochopitelně z AKU... Původní zapojení bylo : kondík na 160 mikro /330V, na mínusu ty dva dráty (jeden vede na ten plíšek co je za tou výbojkou a druhý na jednu stranu výbojky) a na plusu kondíku je druhý konec výbojky... Vím, že to funguje tak, že když je tam jenom + a - na výbojce tak to nic nedělá, teprve po tom co se uzemní ten plíšek na můnus kondíku tak ten plyn vevnitř se stane vodivým a když se kondík vybije, tak to zhasne, pak se to zase nabije atd pořád dokola... Když to jde z baterie co je ve foťáku (jak jsem koukal na youtube tak to jde i z jedné tužkovky, ale to měl autor k dispozici celý DPS foťáku... Nějaké schéma? Z baterie s kapacitou 2,7 Ah/1,2V sym by to mělo jít ne?

(upravil Nitram 26. 8. 2011 23:27)

Re: Stroboskop

samozrejme ze slo - ale bude levnejsi si koupit hotovej z ebye.. jinak na nabijeni kondiku vysokym napetim jde hodne dobre pouzit napr. A8438 od allegra - pouzil jsem ho ve VN roznetnici na odpoalovani profi ohnostroju, z 3,6V ale nabijis 330uF/350V dobrejch par vterin, takze kdyz budes chtit aby to palilo X vyboju za vterinu vybojkou fotoblesku, tak budes muset dost pritvrdit a navic regulovat(zkratit) delku zablesku coz uz zas neni az takova sranda.. takze prolez ten ebay :|

Re: Stroboskop

A hlavně si koleduješ o pořádnou bombu... Podle mně je lepší si zajít na brigádu a koupit normální stobáč místo vymejšlení kravin smile

Re: Stroboskop

A taky ta vybojka hodne rychle odejde protoze neni delana na takovou trvalou frekvenci zablesku..

Re: Stroboskop

Byl to jen dotaz, konstruovat to nebudu smile