Téma: 4 x rcf lf18g401

Zdravim. potahne mi tento zes. ctyri zminovane repro? mohu ho mit za slusnou cenu asi 6 mesicu stary. Dekuji za odpoved http://www.directproaudio.com/product.c … ctid=62276

Re: 4 x rcf lf18g401

Jo, ten zes celkem ujde a ty repra utáhne.

Web

Re: 4 x rcf lf18g401

Zapojit dve na stranu do 4 ohm?

(upravil sinclair 16. 7. 2011 11:38)

Re: 4 x rcf lf18g401

Toho Cresta pětapůlkilo bych měl dostat koncem léta jak srovnávačku s QSC RMX5050. Tak uvidíme, co z toho vyleze - Crest je sakra renomovaná značka, které podle mě nesahají RMXy ani PLXy od QSC ani po kotníky. Podíváte-li se do riderů třeba takových blbců, jako jsou třeba Take That, neuvidíte tam krom  Crestlů na prvním místě ještě LG a sem tam nějaký Amcron /Crown/. QSC tam vidět nebývá...
Zesilovače řady Pro a CA jsou už dnes nepřekonané legendy Osstatně na crestaudio.com si v supportu můžete prohlédnout, jak jsou ty zázraky dělaný a zapojený. Podle mě klasika ve sojení s výkonnými toroidy a neskutečnými autobusy výkoňáků spolu s mosfetovým buzením, podobně, jak to mají třeba staré dobré Zecky PT5-PT9, nebo i ještě starší řada, která mimochodem slouží mnoha kapelám dodnes a mají perfektní zvuk - typy A602,A802. A1202 nebo ještě lepší A1205. Schémata  jsou volně stažitelná na netu, jediný problém jdou budicí laterály, jejichž cena jako ND se vyšplhla až ke 400Kč/ks  a přitom jsou  to obyčejné 30W laterály, žádné zázraky.
Jink servisní stránky Zecku jsou  http://www.zeck-audio.de/zeck.html a protože ani já neovládám němčinu, je to vlevo v záložkách po označením downloadbereich.
Ještě doporučuju mrknout na stránky Crestu, kde je dokumentace  zesilovače  Pro 10001 . Zajímavost sama o sobě...

Web

Re: 4 x rcf lf18g401

10001 je opravdu mašina kterou nikdo nikdy s klasickým zdrojem nepřekoná... Prostě masakr.

Ale co si budeme povídat, zrovna CPX řada od Crestu také nevypadá moc věrohodně smile.

A ano, dvě na stranu do 4 ohmů.

Web

Re: 4 x rcf lf18g401

Pánové a co byste řekli na zesilovač od PKN LC-4004 na tuhle kombinaci subů (MT18SUB se RCF LF18G401)?

Re: 4 x rcf lf18g401

Ked od PNK tak skor model XD 4000 a zapajat po 2 na jeden kanal potom by islo do 1 repra daco okolo 1kW, cize primerane...  LC4004 dava 4*500W do 8 ohm na com by boli subbasy pomerne malo vykonovo vyuzite - isli by na polovicny vykon, no slo by zapojit aj po 2 paralelne na kanal a tahat subbasy aj satelity 1 zosilom. Jedine este ten LC4004 zapojit ho po 2 a 2 kanaly do mostika, lebo aj tak sa da, potom by to vykonovo bolo cez halvu dost pre tie subabsy...

Re: 4 x rcf lf18g401

djmayo, ano určitě by šlo o zmůstkování dvou a dvou kanálů na každou stranu. Je pro mě více využitelný takový zesilovač, tam kde není třeba takový výkon, dá se použít jeden pro satelity i spodky, kdežto u XD už je jenom stereo. Zajímá mě spíše jeho vhodnost na subbasy. Ve vedlejším vlákně Betaron psal, že zkoušel na subbasech, a že v živote je tak neslyšel hrát, ale přeci jenom to ve mě vyvolává nedůvěru, 9kg 2x2100W. Jde především o reprodukovanou hudbu.

(upravil djmayo 14. 8. 2011 13:43)

Re: 4 x rcf lf18g401

Ja nemam co sa tyka vykonu PNKC obavy, pokial do neho nebudes ptrat ako prasa tak by mal byt v celku spolahlivy. Zosilnovace su modernej konstrukcie s vysokou ucinnostou a tvrdymi spinanymi zdrojmi. Zvukiovo su hodnotene ako velmi dobre. Jediny problem co moze nastat je ze ak ho budes vypekat a ho prehrejes a takm je to riesene tak ze ti ubere vykon cca na 70%. Samozrejme na mensie akcie tych 4*1kW resp ak suu 8 ohm bedne 4*500W by malo bohate popstacovat nejaky mensi kulturak myslym celkom v pohode ozvucis. Aj kvoly tomu ich kupuju niktory aby nemusekli sebou tolko vlacit.

Jedina nevyhoda vseobecne tych zosilnovacou zo spinanymi zdrojmi je, ze ak daco v nich odide tak hocikto to neopravy. Neveim ako PNKC ale ti lacne zosily zo spinanymi zdrojmi (omnitronic, american a pod...) dost casto ked v nich odisiel napajaci zdroj, tak celkom pekne v nich takmer vsetko vyhorelo dakedy aj s reproduktormi dovedna. PNKC ma aspon podla blokovej schemi dost ochrannych obvodov ma aj elektronicke ochrany aj klasicjke poistky. Ja predpokladam ze dokedy sa nerozsusia kondenzatory tak by mali fungovat dost spolahlivo. Smozrejme treba cloveka co sa k tomu chova zodpovedne a ked poblikabva clip tak viac nepridava...

JA by som sa ho nebal vyskusat na subabsy pouzitm, vizera to dost seriozne a robi sa to v europe...