Téma: R: piska digitalni monoblok.

Ahoj,mam zesilovac Hifonics TXI 1500d je to digitalni monoblok a kdyz zapnu radio a sepne se i ten zesilovac tak zacne jakoby piskat,pres hudbu to samozrejme neslysim,ale nejak my nejde do hlavy jestli to ty digitaly maji delat nebo ne..?dekuji za rady

Re: R: piska digitalni monoblok.

Píská to podle toho jak šlapeš na plyn?

Re: R: piska digitalni monoblok.

aj ked je to velmi biedny zosik tak by piskat nemal..."par" digitalov mi preslo rukami a ani jeden nepiskal

Re: R: piska digitalni monoblok.

no to pískanie môže íst aj zo samotného rádia..mne tak piští discman....

Re: R: piska digitalni monoblok.

za 9k Kč by to biedny zosik byť nemal... Teda nie tak biedny aby pískal. Pískanie nie je feature, je to bug. Čo ti vlastne píska? Ten zos alebo púšťa pískanie na výstup? Lebo keď to ide zo zosu tak to určite nie je tým že to je digitál, ale skôr tým že má odfláknutý alebo poškodený zdroj.

Re: R: piska digitalni monoblok.

KocuR ver mi ze za 9k kc to biedny zosik je...ale ako som uz hore napisal ak je zosik v poriadku piskat nebude chcelo by to vedet ake su ostatne komponenty ci tam neni radio pioneer...A predpokladam ze aj predne repra su na zosiku, tie nepiskaju?Piska len ked je nastartovane alebo aj pri vypnutom motore?

Re: R: piska digitalni monoblok.

podle toho jak slapu na plyn to nepiska,zapnu radio sepne se zesilovac a zacne piskat,dnes se nejakym zpusobem pokusim zjistit zda piska i kdyz hraje hudba,zatim moc dekuji

nevim no vcem by mohl byt problem,napajeci kabely mam vedene prahem u ridice,signalove u spolujezdce remote kabelm jsem vedl stemi signalovymi.napajeci kabel od baterky my vede do kufru do rozvodneho bloku kde znej vychazi 2x20qmm do ctyrkanalu a jiz zminovaneho monobloku.Kostry mam pridelane pod ocko u pasu

Re: R: piska digitalni monoblok.

Tommy prva vec co by som skusil je vytiahnut signalove kable od zosiku a skusit zapnut ci bude piskat alebo ne...ak nebude piskat tak zapojit signalove kable a odpojit ich na druhej strane od radia a skusit ci piska...signaly a aj ine kable odpajaj a zapajaj len pri vypnutom radiu.

Re: R: piska digitalni monoblok.

diky za tip vyzkousim a dam vedet

Re: R: piska digitalni monoblok.

No ale furt si nenapíšal či píska zos alebo ide pískanie z repra.

Re: R: piska digitalni monoblok.

piska zesilovac

Re: R: piska digitalni monoblok.

tak to bude potom zdroj toho zosiku a povazoval by som to za vadu ak je to dost pocutelne...ale inak aj sinus live SLA 1500 bezne piskali a tam to bol normalny jav cize asi zdroje v tychto lacnych digitaloch nebudu nic moc

Re: R: piska digitalni monoblok.

toho txi se co nejdříve zbav nebo o nech opravit ...vim o opraváři má rychlou a kvalitní práci

jinak to txi má mizernou DF a to pískání to je vada...kabely to chce 35ky a kvalitní zem...
info na opraváře ti dám ale do meilu